Přejít k hlavnímu obsahu

Analýza údajů FDA naznačuje, že velké americké vapingové značky porostou

Nový průzkum od společnosti ECigIntelligence, který analyzoval data více než 6 milionů vapingových produktů registrovaných FDA ve Spojených státech, naznačuje, že produkty a značky velkých společností mohou brzy dominovat na americkém vapingovém trhu. Mezitím produkty malých značek budou mít tendenci mizet s velkou pravděpodobností za to mohou regulace. 

usa VAping

Kdo vyhraje a kdo prohraje?

Tyto exkluzivní analýzy Food and Drug Administration (FDA) ukazují, že brzy na americkém trhu mohou zůstat zejména elektronické cigarety, které jsou svým použitím jednoduché a co nejvíce se svým použitím podobají cigaretám, než ty tradiční jako je hardwarový otevřený systém.

„Jednoduché e-cigarety (POD systémy) obvykle pocházejí od velkých společností, jako jsou výrobci tabáku, zatímco otevřené systémy (MOD) vyrábějí menší specializované společnosti.“

Zdůrazňuje tisková zpráva průzkumu.

Z přibližně 200 značek otevřených systémů, které jsou v současné době k dispozici na americkém trhu jich pouze asi 30 předložilo FDA žádost o registraci PMTA ( Pre Market Tabacco Applications), která bude nezbytná pro pokračování prodeje. A i kdyby všechny žádosti byly schváleny, znamená to, že přibližně 85% značek specializující se na otevřené systémy (MOD) brzy zmizí z trhu. 

Tento nízký počet žádostí může naznačovat odrazující dopad příliš složitých podmínek, kterému společnosti čelí při žádosti o schválení PMTA, uvedl výkonný ředitel ECigIntelligence Tim Phillips. Proces PMTA může být vyčerpávající pro společnosti, které nemají finanční prostředky ani technické know-how. Díky tomu mohou mít zákazníci brzy na výběr pouze z několika modelů, které budou poskytované hrstkou velkých společností. 

Škoda způsobená malým výrobcům!

Dne 8. září 2020, den před tím než podmínky PMTA vstoupily v platnost, jsme hovořili s  ředitelem pro rozvoj obchodu v kalifornské společnosti Five Pawns, Jayem Lovem a ten předpověděl, že až 15 000 společností může zkrachovat a tím můžou spojené státy přijít o 160 tisíc pracovních míst, kvůli regulačnímu opatření spojené s žádostí PMTA.

Zdroj: EcigIntelligence