Přejít k hlavnímu obsahu

Kdo vapuje nekouří!

Jak se vlastně kouří elektronická cigareta ? To je zajímavá otázka, na kterou se v dnešní době ptá spousta lidí. Před několika lety byly osobní vaporizéry, nebo častěji elektronické cigarety vzácné a většina lidí o nich nikdy neslyšela. Nyní je „vape“ v Oxfordském anglickém slovníku a je běžným tématem v novinách, online diskusích a dokonce i v televizi.  

Kouřím nebo vapuji ?

Vaping je náhradou za kouření, elektronická cigareta je moderní zařízení ze, kterého může vyjít impozantní oblak, ale to není kouř. Kouř je to, co dostanete, když něco spálíte a v e-cigaretě nic nehoří. Místo toho se děje to, že se kapalina odpařuje a mění se v oblak páry a tu potom vdechnete .

I když je běžně mluvíme  o „kouření“ elektronických cigaret, lidem, kteří je skutečně používají, se toto slovo nelíbí. Je to nepřesné a většina vaperů samozřejmě omezila nebo úplně přestala kouřit klasické cigarety. Vaping a kouření nejsou totéž, takže je vždy nejlepší mluvit o vapingu, ne o kouření .

Elektronická cigareta není cigareta!

Většina lidí, kteří si kupují elektronickou cigaretu, hledají náhradu za tradiční tabákovou cigaretu. Často předpokládají, že se používá přesně stejným způsobem, což může vést k neuspokojivým zážitkům. Ve skutečnosti, pokud víte, jak je používat, mohou být e-cigarety  přinejmenším stejně uspokojivé.

První věc, kterou musíte mít na paměti o elektronické cigaretě, je, že to není cigareta. Název dával smysl, když se uváděli na trh , protože dává lidem vědět, k čemu jsou, ale postupem času se tento název  změnil v marketingovou noční můru. Někteří prodejci dokonce tvrdili, že „je to stále cigareta“.

No, není. Cigareta je tabák zabalený v papíru. Je to papír, který jej odlišuje od doutníku, to  je tabák zabalený v tabákovém listu. E-cigarety neobsahují žádný tabák, takže to nejsou cigarety.

Tak co to je?

Na druhou stranu může nahradit cigaretu. Pokud se zamyslíme nad tím co nám elektronická cigareta dává. Nikotin, něco k vdechování, něco, co děláte s rukama, rituály, které si užíváte.

Mnozí kuřáci vidí problém v tom, že se pokoušejí používat své nové elektronické cigarety stejným způsobem, jako používali cigaretu, a zjistili, že pára není uspokojivá a stále mají chuť si zapálit . Pokud  vám to zní povědomě, máme pro vás dobrou zprávu . Musíte jen změnit pár věcí, abyste byli se svou elektronickou cigaretou spokojeni.

Vapujte jako profesionál!

Prvním krokem k uspokojení z vapingu je mít správné vybavení. Nevybírejte si jednorázové cigarety, který vypadají jako skutečná cigareta, mohou mít stejný tvar a velikost jako to, na co jste zvyklí, ale prostě nejsou dostatečně silné, aby odpovídaly zážitku, který hledáte. Místo toho přejděte na zařízení ve stylu POD nebo MOD Vyvarujte se však, extrémním subohmových atomizérům ty jsou pro fandy, ne pro lidi, kteří chtějí náhradu za kouření.

Jak vybrat svou první elektronickou cigaretu najdtete v kapitole o E-cigaretách

Dále si použijte správný obsah nikotinu v e-liquidu. Bohužel na začátku většina kuřáků zvolí e-liquid s příliš nízkou hladinou , a i když to může znít jako dobrá věc, není to tak. Pokud jste kuřák, budete potřebovat mnohem vyšší hladinu nikotinu, abyste uspokojili své chutě. V EU existuje zákonný limit 20mg na ml zkuste se k němu dostat se k tomu co nejblíže.

Jak vybrat E-liquid najdete v kapitole o E-liquidech

Jak tedy vapovat ?

Když kouříte cigaretu, máte sklon k krátkým tvrdým potahům. To s elektronickou cigaretou nefunguje dobře, ve chvíli kdy přestanete potahovat, cívka se právě začíná ohřívat na provozní teplotu. Místo toho potahujte delší dobu s malou intenzitou. Tímto způsobem má cívka čas na to, aby se zahřála  a vytvořila pořádný oblak páry.

Může trvat několik dní, než si zvyknete na rozdíly mezi vapingem a kouřením, ale stojí za to.

Mnoho lidí začíná s tím že kouří a vapují zároveň, a pak si najednou uvědomí, že si už několik dní nezapálili. Jakmile si zvyknete na způsob, jakým e-cigareta  funguje, je pravděpodobné, že zjistíte , že tabák už nepotřebujete.