Přejít k hlavnímu obsahu

Příběh Michaely, už jsem nechtěla smrdět kouřem !

Jmenuji se Michaela a je mi 45 let, vapuji od svých 36 let, takže 9 let.
Obrovskou motivací, proč přestat kouřit a konečně nesmrdět byla pro mě dcera. I mě samotné vadilo, že mi smrdí vlasy, prsty a pusinky nejsou dvakrát voňavé.  Sama jsem si říkala „doprčic, vždyť musí existovat něco, co mě uspokojí a nebude smrdět“


Jednou ke mně přijel na návštěvu kamarád Petr, udělala jsem nám kávu, zapálila jsem si své cigárko a on vytáhl elektronickou cigaretu EGO-T. Ptám se ho „Co to máš Peťulo?“ a on, že elektronickou cigaretu. Neváhala jsem a požádala ho, jestli to mohu zkusit, s takovým tím skeptickým pocitem. Můj první potah byl překvapující a velmi chutný. Petr měl v „e-cígu“ náplň s příchutí cherry a vanilky, a navíc mi to dalo takový hit, že jsem se rozkuckala, ale v krku jsem to uspokojivě cítila. „Tak to chci, ty kráso“ Vysvětlil mi, že v balení jsou dvě e-cíga, jedno já, jedno on . Celý zbytek návštěvy jsem ji už nedala z ruky a hned objednala na internetu.

Za pár dní mi přišla moje první elektronická cigareta. S nadšením jsem ji zprovoznila během 14 dní mi postupně zmizel můj ranní kašel. Když jsem vařila, cítila jsem jak se mi pálí cibulka na guláš , což předtím fakt ne.
 

 Jelikož jsem kouřila i doma, byt mi smrděl , nezbývalo než vymalovat celý byt, a mít ho zase voňavý. Pak jsem přišla na to, že jsou načichlé i ručníky, osušky, povlečení, oblečení ve skříních, dlouhou dobu jsem jen prala a prala, ale výsledek ?  Naprostá spokojenost, čichové buňky jako nekuřák, cítila jsem všechno i to co jsem nechtěla . Ten pocit spokojenosti a pýchy, že jsem po X letech zvládla něco takového . Nyní se cítím spíš jako nekuřák, začali mi vadit lidi na autobusové zastávce, co tam smrděj s cigárem ( pyrem ) a zůstává po nich čurbes na chodnících, ale já jen uklidila e-cigo do kapsy. A pochvaly, které  jsem dostala od dcery ,že je na mě pyšná,  jsou mě to nejdůležitější a nejuspokojivější. 


 

 

DALŠÍ PŘÍBĚHY