Přejít k hlavnímu obsahu

RECENZE S&V RIPE VAPES VCT North & Blueberry Mint

Ahoj! Dnes se díky LA Vape podíváme na dvě novinky z jejich sortimentu. Jedná se o S&V Aromata od Ripe Vapes, vyrobená v Los Angeles, tedy země původu je USA. Konkrétně máme na testování příchutě Blueberry Mint a VCT North.

Nejdříve se podíváme na to, co mají obě aromata společného. V obou případech jde o Shake and Vape aromata. V 60 ml lahvičce najdete 20ml aromatu k doředění bází. Lahvičky samotné jsou čiré Chubby Gorilla, na kterých drží tryska jak přibitá. Nemusíte se tedy obávat, že když lahvičku trochu podrtíte, tak že vás čeká liquidová sprcha. Co se týká designu etikety, tak tohle je přesně styl, který se mně osobně líbí. Jednoduchý, elegantní a s veškerými informacemi.

Ripe Vapes Shake&Vape

Nicméně pojďme se vrhnout na samotné testování, příchutě už mi leží více jak 14 dní a nadešel jejich čas. Mimochodem doporučená doba ležení je 15-30 dní. Doporučuji fakt těch 15 vydržet. 

Testuji v Dead Drop RDA, dual coil, celonerez fused claptony, vaty Puff a PJ Cotton.

Opět říkám, že každý máme vnímání chutí jiné, takže co jede mně, nemusí šmakovat vám. A naopak. No dost bylo keců, že?

Blueberry Mint

Dle popisu výrobce se jedná o čerstvě utržené borůvky s chladivou a mátovou složkou. Po ovonění lahvičky s namíchaným liquidem mám plný nos máty, tohle jsem nečekal. Nic moc jiného nejde cítit, takže nebudu ztrácet čas a naliju si kapák. První potažení a máta je fuč. V páře ji prakticky nenacházím. Borůvky? Možná tam někde na pozadí jsou, nedokážu je úplně dobře najít. Ale co mě překvapilo je naprosto perfektní chuť smetanového krému, nebo možná shaku.  Po delší době vapování Blueberry Mint, začínají borůvky vykukovat na světlo. Zhruba po čtvrtce lahvičky už se chuť změnila na borůvkový milkshake, máta se však stále neukazuje jinde, než ve vůni z lahvičky.

Ripe Vapes Blueberry Mint

Nedalo mi to, napsal jsem do LA Vape, zda mají možnost otevřít a ochutnat nějakou jinou lahvičku Blueberry Mint, ten popis výrobce se totiž diametrálně liší od toho, co ochutnávám. Jaké bylo mé překvapení, když jsme se v podstatě shodli na obsahu obou lahviček.

VCT North

Proč zrovna VCT? Inu jedná se o zkratku pro Vanilla-Custard-Tobacco.

Ripe Vapes VCT North

Vanilka, puding, tabák..to přece nemůže jít k sobě ne?

Dle popisu výrobce se jedná o lehce zachlazený tabák s vanilkovým pudinkem a špetkou pražených mandlí. Při očmuchávání lahvičky mě do nosu uhodí vůně pudinku, která se hezky doplňuje s lehkým tabákem. Vcelku příjemná a nevtíravá vůně. Po nalití do RDA a pár potaženích musím říct, že jako první cítím příjemnou chladivost mentolu, lehkou hořkost tabáku a opravdu i ty mandle, které tedy dominují na výdechu. Celé je to zabalené do vanilky která VCT North dává velmi příjemnou kulatost? Plnost? Těžko říct. Ale je to fakt povedené celistvé aroma, které jsem zatím nikde jinde nepotkal. Každopádně půlka lahvičky už je v čudu, tímhle tempem abych pomalu objednal další.
 

Celkové hodnocení

Blueberry Mint... Jak to pojmout? Kdybych se řídil v hodnocení výhradně popisem, tak tahle příchuť dostane jeden bod. Za mátu ve vůni. Naštěstí se jím omezovat nemusím, takže můžu s klidem napsat „Vykašlete se na popis a jděte do toho.“ Pokud hledáte příjemnou a lehkou dezertovku, jen lehce šmrncnutou ovocem, tak jste na správné adrese. Takže za mě je to 68% pro Blueberry Mint. VCT North se rozhodně hodí jak na DL, tak i na MTL způsoby vapingu. Tohle aroma z dílny Ripe Vapes fakt baví. Povedená kombinace, která mě při čtení popisu dost znejistěla, ale nakonec VCT North velmi potěšil a to na 75%.