Přejít k hlavnímu obsahu

RECENZE S&V ADAM'S VAPE Orange Twist & Hawaii Twist

Tohle byl parádně odpíchnutý dvojitý Twist v podání Adam's Vape. Kdo by čekal hned dvě limitky na léto?

twist

 

Hawaii Twist (Limited Edition)

ALOHA,  dostaly se ke mně dvě nové limitované edice, každá o 1000ks. Obě jsou to ovocné bomby, které jsou na léto jak dělané. Dnes se spolu podíváme na obě najednou, tak jak spatřila světlo světa. První si do testu vezmu Hawaii Twist, což by mělo evokovat ranní osvěžující drink na pohodu.

Tentokrát na vás nečeká žádná 60 ml lahvička, ale rovnou po nás i po vás Adam hází pořádně macatou "stodvácu" s modročerným potiskem na bílém podkladu. Tak jak se vyznačují všechny dosavadní limitované příchutě, chcete-li "twisty".

Opět se jedná o originál Chubby Gorilla lahvičku. V ní se na dně převaluje 20 ml koncentrované příchuti k domíchání dle vlastních preferencí. Já osobně mám namícháno na 2 mg 70/30 VG/PG. Testovat budu, jako vždy, v Dead Drop RDA.

Nejdříve se podíváme na to, co o svém výtvoru říká sám Adam Pastyřík:

Na očichání ucítíte pronikavou vůni ušlechtilých peckovin. Při potažení je zřetelná jasná chuť zralých bílých broskví, meruněk a ananasu, chuťový profil zakulacuje koktejlová třešeň. Dejte si osvěžující long drink s paraplíčkem a výraznou ovocnou ozdobou sklenice.

Za sebe říkám, že vůně je jen velmi lehká, dost je v ní cítit třešnička v kombinaci s ananasem. Broskev se veze spíše na chvostu a meruňka se někam zakutálela. To ovšem nevadí, protože mě osobně zajímá hlavně chuť. A když už mám liquid předepsané tři dny zaleželý (reálně je to 5 den od namíchání), tak na co čekat?!

Chuť ...

Tyjo... Limitka musí být fakt šleha, to jinak nejde! A nebo ano?

V chuti hodně dominuje velmi sladká chuť bílé broskve. Broskev je příjemně věrná, její sladkost je v podstatě velmi přesně trefená co se týká oné specifičnosti. Skoro by se tu chtělo i říct, že je sama o sobě velmi šťavnatá, ale to se z liquidu tězko pozná. Ananas dodává kombinaci svěží vlnku která broskev velmi pěkně doplňuje.

Celkem si dokážu tuhle kombinaci představit dohromady i na talíři a nijak mě to neuráží

(pro rejpaly: ananas mi vadí jen na pizze, protože tam fakt nepatří).

twisty

Rád bych tu napsal něco i o meruňce, ale ta se bohužel někam zatoulala a nedokážu ji v chuti najít, ale třeba se ukáže až při delším zaležení liquidu (pokud ano, tak upravím recenzi a napíšu vám něco i k ní). No a závěr celé kombinace. Tedy koktejlová třešnička ve skleničce. Ta tu hraje rozhodně zajímavou roli. Občas se při potahu ukáže, občas ne. Když zrovna vystrčí stopku, tak je fakt parádní. Třešně nejsou úplně jednoduché aroma a velmi často se nepovedou. Zde však musím říct, že je velmi dobrá a rozhodně dodává ostatnímu ovoci šmrnc.

Chutí je to rozhodně zajímavá kombinace, ale... Hawaii twist si ode mě vyslouží jen 75%. Proč? Protože celé aroma mi přijde lehce „podstřelené“ co do celkové výraznosti kombinace. Musím se na chuť fakt dost zaměřit, abych našel vše co nabízí. U limitky bych čekal, že mě vystřelí z pevně utaženejch bot, sroluje mi ponožky a vyhrne límeček. Což se Hawaii Twistu u mě nepovedlo. Neříkám, že se to za pár dní nemusí změnit, že se
aroma neukáže lépe, ale to se zjistí až časem. 

Jen co jsem dopsal Hawaii Twist, tak pár hodin poté jsem dostal echo, že by se hodilo napsat obě limitky najednou. Takže žádný leháro, žádný "hawaj", ale makat se musí. Taky se mohli pánové domluvit a nedělat v tom čurbes za pochodu, co?

twist

 

Orange Twist (Limited Edition)

Stejně jako u Hawaiie se jedná o limitovanou edici, shodně po 1000ks příchutě. Což jednoduchou matematikou dává celkem 2.000 neřestí do atomizéru, které se moc dlouho na pultech vapeshopu neohřejou, sotva stihnou nachytat nějaký ten prach a budou fuč.

Výše uvedený brácha, je ve 120 ml lahvičce s modrobílou etiketou - to samé platí i zde.. V lahvičce opět 20 ml koncentrátu k namíchání. Já šel klasicky cestou výsledného mixu 70/30 VG/PG a 2mg nicotinu.

Orange Twist má dobu zaležení o dva chlupy delší než Hawaii Twist, přesně pět dní, tak to berte v potaz pokud je koupíte dohromady.

Pojďme mrknout co o této kombinaci říká sám tvůrce:

V chuti dominuje jemná trpkost silného pomerančového likéru typu Cointreau a čerstvých mandarinek, kyselkavou chuť suchého prosecca harmonizuje sodovka. Chuťový profil je nevšední, pronikavý a poměrně intenzivní. Dejte si koktejl výrazné barvy podávaný s čerstvou mandarinkou a pomerančovou kůrou.

Jako, musím přiznat že alkoholu neholduji, neměl jsem nikdy ani Cointreau ani Prosecco, takže nevím co přesně tu vlastně najdu. Ve vůni ale jasně cítím hezky svěží pomeranč s mandarinkou. Řekl bych tak 2:1 pro pomeranč. Taková citrusová trojka (Ha! Udělal jsem pokus o vtip! - a prošel mi cenzurou!) Faktem ale je, že úplně čistý ten pomeranč není, fakt bych řekl, že v tom cítím jakousi likérovovitost a to jsem ho nikdy neměl!

Chuť Orange Twistu, proto nás čtete

Pomeranč a je tu i s kůrou! Trochu to šimrá na jazyku, jakoby lehký, alkoholový šmrnc tam cítit vážně je. Snad po tomhle testování nenadýchám soudruhům co pomahají a chrání. Bez zdráhání ale mohu napsat, že pokud takhle chutná pomerančový likér, tak mi to noste v kýblu. Je hezky odlehčený, není to žádný hutný „tlamolep“, který by vás uzemnil. Takže tu nejspíš neviditelně promlouvá do chuti i ona soda.

Teď jen, kam se zatoulalo to Prosecco? Perlivé víno... (sommeliér ze mě nebude, takže o Proseccu jen takto stručně)

Zřejmě zde opravdu zastupuje jen lehkou kyselinku, která podbarvuje celou délku potahu. Samotnou chuť vína zde najít nedokážu. Upřímně? Nějak mi ten Orange Twist neleze přes klávesnici. Je to na mě příliš složitá kombinace chutí, které jsem nikdy neochutnal. Tak co o tom mám tak asi napsat...? Pojmu to tedy jednoduše a hlavně upřímně ve smyslu chutná vs. nechutná. 

Chutná a sakra hodně. Víc jak Hawaii Twist. Dokonce mi chutná až tak, že mu dám fajnovejch 85%. Za mě prostě dobrota na léto jak se patří!