Přejít k hlavnímu obsahu

DUAL RECENZE S&V Baccy Roots od Doozy Vape

Dnes tu máme pro Vás recenzi zcela nové série tabákových Shake & Vape aromat od britského výrobce Doozy Vape. U těchto aromat je již od samého začátku kladen důraz na kvalitu a především autenticitu tabákových chutí, které jsou v každé receptuře doplněny o různé další dobroty. 

Celá řada Baccy Roots je k dostání v 60ml Chubby Gorilla lahvičkách, ve kterých se ukrývá 18 ml aromatu. Toto aroma je samozřejmě nutno zalít bází, případně nikotinovým boosterem a nechat 2-3 týdny uležet. Tato doba je nutná k tomu, aby se dokonale spojily všechny složky a chuť byla taková, jak se patří a jakou výrobce zamýšlel.

Pospi  Já jsem celou řadu Baccy Roots dostal již namíchanou na 9 mg/ml a krásně dva týdny zaleželou. Takže se můžu pustit rovnou na věc..

 Espézetka  To máme skoro stejné podmínky, jen já mám 12 mg/ml.

Pospi  Jdu se zabít...

Espézetka  Proč? To je to tak špatný?

Pospi  Měl jsem napsaný úvod, poznámky a 3 komplet recenze na "Bačy". Nějak jsem blbě slajdnul po displeji a všechno mi zmizelo!

Nějak tak, začínala konverzace ohledně testování Baccy Roots, které nám na recenzi poslali TI Juice, jakožto distributor tohoto produktu.

Dnešní recenze bude lehce netradiční, takže si dáme officiální popis příchutí hned z kraje a pak už jen vyjádření našich "odborníků"

Bacco Roots dual
Dva úhly pohledu na stejnou řadu...​​​​

BACCO ROOTS - ORIGINAL

Autentická originální tabáková chuť pro lidi, kteří chtějí chuť, ale ne zápach cigaret. Tato vintage směs v sobě ukrývá robustní dávku tabáku,  zjemněnou náznaky javorového sirupu a sladkostí sušenek, což z ní činí ideální volbu pro ty, kteří touží po opravdové věci.

BACCO ROOTS - SWEET ROLL

Jemné tabákové listy s lehkým dotekem smetanového mléka, hustého medu a to celé zakončené karamelovým přelivem, vytváří jeden z nejlahodnějších a na potah sladkých tabákových zážitků.

BACCO ROOTS - FIVE STATES

Odvážná a bohatá směs pro labužníky. Kombinace perique, kubánského a nikaragujského tabáku vytváří hlubokou, zemitou a realistickou chuť, která je završena nádechem oříšků, hořké čokolády a kapkou karamelu.

BACCO ROOTS - KENTUCKY LEAF

Pravá chuť starého Západu. Zauzený tabák Kentucky Leaf je smíchán se silnými, ale jemnými tóny bourbonu pro sladkou tabákovou chuť střední třídy s mírně rustikálním nádechem.

BACCO ROOTS - SHANGHAI

Klasická směs RY4 s robustní směsí tabáků smíchanou s karamelem a vanilkou vytváří příchuť, která se vrací ke svým čínským kořenům, ale s moderním nádechem a lahodnou sametově jemnou chutí. Silné tabákové tóny z něj činí oblíbenou volbu pro ty, kteří chtějí přestat s cigaretami.

BACCO ROOTS - FEUILLE VERTE

Jedná se o nestydatě bohatou tabákovou směs, která stále dokáže nalákat a překvapit lidi, kteří nekouří tabák. Tajemstvím je způsob, jakým se jeho temné tabákové tóny spojují s koňakem a vytvářejí pozoruhodně vyváženou, rafinovanou a jemnou chuť, která zasáhne všechna správná místa a zajistí, že se budete vracet pro další.

Pospi  Ty jo, Espézetko, toho Javorového sirupu je v Originálu asi více, než bych čekal, nebo chtěl.

Espézetka  Ty jsi výbornej, já to teprve před hodinou vyzvedával,... Nestihl jsem to ještě ani otevřít.

Pospi  Hlavně nečuchej k FIVE STATES, pro mě je to výlet do minulosti k aromatu Virginia od FA. Ani ten karamel to nezachrání. Já Virginia tabáky prostě nikdy nemusel. A asi nikdy moci nebudu..

 

ORIGINAL

 

Pospi Vůně liquidu je laděná celkem do sladka. Tabák je cítit v lehkém sirupovém nádechu v pozadí se sušenku.

Barva Originálu je jedna z těch světlejších receptur. Má jen lehce zlatavou barvu. Jestli je ohleduplný vůči buildu, se zatím můžu pouze domnívat..

Jak už dala samotná vůně vědět, tak Original se i chuťově řadí spíše do stáje sladších tabákových receptur. V chuti samozřejmě dominuje tabáková chuť, kterou bych popsal asi jako lehký Perique tabáček. Ale ani ostatní složky nejsou jen součástí popisu.

Ten javorový sirup je tam skutečně cítit celkem silně a výrazně. Možná až trošku silněji, než bych si přál. Naopak sušenka je znát hodně slabě a spíše se ukrývá v tabákové složce. Možná škoda, protože ta sušenka není vůbec špatná..

Osobně bych z Originálu odsál trošku toho sirupu a nalámal tam více té sušenky. Takhle jak to je, je to i na mě až příliš výrazně sladké. Nechci tím říci, že mi nechutná, ale celou lahvičku najednou bych prostě zvapovat nedokázal.

Za mě 7 / 10

Original

Espézetka Když lahvičku očuchávám, cítím jen lehkou tabákovou vůni s poměrně výrazným tabákovým akcentem. Barva měsíc zaleželého liquidu je příjemně zlatá, trochu ve mně budí vzpomínky na Virginii od FA.

Co se týká chuti, tak tu Taigun GT2 vykreslil celkem zajímavě. Příjemně výrazný tabák, který je však chutí lehký a poněkud sladší, což mi v podstatě vyhovuje, protože ani po delší době vapování, mi nezačíná lézt na nervy. Cítím zde poměrně hezky oříšky, což vlastně klidně může být onen javorový sirup, nikdy jsem ho neochutnal, takže těžko posoudím. 

Vůně vydechnuté páry se jen lehce ukazuje ve vzduchu. Není nijak obtěžující pro okolí. Potěšilo mě, že je tento tabák vcelku milosrdný k vatě. Zatím!

Baccy Roots Original mě celkem hezky vrátil do dob, kdy jsem začínal vapovat tabákovky a kdy byl svět ještě v pořádku. 

Hodnocení napříč všemi Baccy Roots: 78%

 

SWEET ROLL

 

Pospi Jestli byl na tebe Originál sladký, tak se těš na Sweet Roll, Tam je toho medu tolik, že to až zavání medovinou. Já tam normálně cítím alkoholový dojezd

Espézetka Víš co Pospi? Nemachruj, ještě jsem to ani neovoněl.

Tady to vypadalo, že se nám pánové začnou předhánět a možná i termín publikace stihneme. \o/

Pospi Vůně Sweet Roll je velice intenzivní a výrazná. Nejvíce je cítit asi aroma medu s troškou tabáku. Mám pocit, jako bych čuchal k nějakému dezertu..

Tady už je to s barvou trošku horší, než u Originálu. Sweet Roll je hodně tmavozlatý až skoro do hněda. Takže se dá asi očekávat častější výměna žhavícího systému..

Chuťově je to jasný. Je to přesně tak, jak jsem čekal, když jsem Sweet Roll poprvé nacpal k nosu. Odhadem je tak o třetinu sladší, než Original. A jako že Original je jedna z těch sladších receptur.

Sweet Roll je výrazně medový. Med naštěstí není nedobrý, ale celkem chutný. Pod touto hromadou medu se někde v koutě krčí malý ustrašený tabáček, který svírá v dlaních pár kapek karamelového mléka. Zkrátka, pokud si z řady Baccy Roots vyberete právě Sweet Roll, tak počítejte s výraznou sladkostí medu, lehkou karamelovostí a to vše obalené v tabákovém přelivu..

Dohromady není Sweet Roll vůbec špatný. Popravdě jsem čekal trošku jinou chuť, ve které se med vyskytuje v mnohem menší míře, ale dá se říci, že mě moc nezklamal. Rozhodně to není a nikdy nebude věc, co bych dokázal vapovat dlouhodobě, ale pro útěk od sladkého ovoce, nebo dezertů, poslouží Sweet Roll asi dobře..

Za mě 6.5 / 10 

Original mi chutná o ždibec více.. 

Sweet Roll

Espézetka Vůně je velmi zajímavá. Je to jako když vezmete čerstvý karamel, zamícháte ho se stejným množstvím medu a celé to očucháváte dva metry od sušárny tabáku. Příjemná vůně, kde tabák nehraje prim, ale naopak příjemně doplňuje ostatní složky.

Co se chuti týká, musím uznat, že tohle je poměrně sladší než predchozí Original. Nicméně ta sladkost moc neovlivňuje onen tabák, který je zde v chuti znát podstatně výrazněji, než jak je ve vůni.

Jaký druh tabáku to je, nedokážu říct. Nikdy jsem nebyl člověk, který dokáže rozpoznat a pojmenovat 358,884 různých příchutí a přirovnat je k jejich předlohám, na to jsou jiní experti (tímto zdravím Pospiho).

Samotná tabáková složka je hezky podpořená hutnou chutí medu a karamelu. Smetana se mi nejspíš někde vylila z krajáče, takže ji zde necítím. Každopádně se jedná o velmi povedené aroma, které má hlavu a patu a které rozhodně umí oslovit.

Za mě si Sweet roll vysloužil hezkých 74%

 

FIVE STATES

 

Pospi Nečuchej k tomu!

Espézetka Proč? Po vůni trochu oříšek a hodně tabák. Kubánskej domovník by měl radost

Pospi Já tedy osobně nevím, jak voní Perique a nikaragujský tabák, ale za to vím, jak přesně voní viržinský. A této slámové vůně je doslova plná, celá lahvička..

Five States je jedna z receptur, která svou barvou příliš nepotěší. Je hodně zlatohnědá. Takže vercajk pro stavbu buildů, nebo náhradní žhavící hlavy, bych nechal na stole

Oops.. Tady se někdo skutečně seknul, když se snažil navnadit popisem tabákových chutí. Měl jsem několik Perique tabákových aromat a žádné se ani vzdáleně nepodobalo tomuto.

Za to jsem měl mnoho těch viržinských a všechny se naopak tomuto podobali celkem věrně. Osobně příliš nevyhledávám tento typ tabákové chutě právě pro její slámovou chuť a nepříjemný odér, který zanechává v místnosti..

Teď jedna otázka pro "staré" zkušené vapery. Pamatujete si na aroma jménem Virginia od Flavour Art?

No, tak to je přesně ta chuť. Když jsem si ho před cirka deseti lety míchával, tak jsem si do něj přidával karamel, aby byl tabák trošku sladší. A přesně tuhle chuť trefili Doozy Vape v receptuře Five States..

Celkově mě Five States vrátil o mnoho let zpět. Pokud je to dobře, nebo pokud doba už pokročila a mělo by se hledět spíše vpřed už nechám k posouzení Vám. Upřímně jsem rád, že jsem si mohl zavapovat tuto "old school" příchuť, ale na druhou stranu už jsou mé chuťové preference asi někde jinde...dál!

Za mě 6 / 10

Prozatím mi chutná ze všech předešlých nejméně.. 

Five States

Espézetka Vůně je velmi výrazná a skutečně zemitá. Doslova. Jak když čichnete ke kořenům stromu, ze kterých jste právě odhrábli hlínu a k tomu si pod nos strčíte kvalitní hořkou čokoládu. Nevím jak vám, ale mně tohle docela voní.

Že by první větší rozdíl v hodnocení obou našich expertů? 

Co se týká chuti tak je tabák velmi řízný a hutný. Kdo jste měli někdy skutečné viržinko, tak budete mít hned jasno. Virginia zde hraje absolutní prim a je podpořena silným nádechem kubánského tabáku.

Hořkou čokoládu v chuti necítím, ostatně to ani ořísky a zmíněný karamel. Tohle je prostě tabákovka jak řemen. Sice takové chutě už delší dobu nevyhledávám, ale k panáku dobré skotské, nebo k pintě Guinnessu bych si ho s chutí dal. 

Tahle skrznaskrz tabáková chuť si u mě vysloužila 62%.

Rozhodně není špatná, ale tyto chutě mám rád jen občas.

 

KENTUCKY LEAF

 

Pospi Už dle názvu je jasné, že si pro nás výrobce připravil pravou chuť starého západu. Zauzený tabák je smíchán se silnými, ale jemnými tóny bourbonu pro sladkou tabákovou chuť střední třídy s mírně rustikálním nádechem

Přesně tohle je popis, kdy si Pospiho představujeme jak stojí s jednou rukou za zády, jako ten největší Sommeliér a představuje nám další veledílo.

Vůně je vlastně docela nevýrazná a slabá. A to jak vůně tabáku, tak vůně bourbonu. V podstatě mě moc neoslovila. Kdybych si vybíral dle vůně někde ve vapeshopu, tak bych si ho asi nevybral.

Barva je tmavá. Představte si čerstvě uvařený černý čaj. Budete přesně vědět, jakou barvu má uleželý Kantucky Leaf..


Pospi Jop. Nějakou takovou chuť jsem očekával. Od prvního šluku mám pocit, jako Kentucky Leaf sjel z úplně jiné linky, úplně jiné firmy. Všechny předešlé receptury byly velice výrazné a chuťové silné. Ale Kentucky Leaf nám tak trošku vybočuje z řady. Ale ke skutečné chuti..

Espézetka Hele Pospi, já v tom cítím ponožky po celodenním čundru... ale nebudu rušit

Pospi Osobně nevím, jak popsat rustikální chuť. Jestli to aroma někdo míchal na venkově, nebo jestli mám odjet zakouřit si na venkov? Nevím.

Každopádně chuť tabáku mi nejvíc připomíná Burley tabák. Jen s tím rozdílem, že je zde ve velice jemné, až slabé formě. A teď k tomu bourbonu.

Možná (určitě) jste již měli nějakou tabákovku s nějaký bourbonem. No, tak tahle je úplně jiná, než byly všechny, co jsem měl čest vapovat.

Postrádám tu sílu tabáku, postrádám ten lehký alkoholový ocásek, který tvoří příjemný hit při vdechu. Postrádám tu trošku sladkosti. Zkrátka tu postrádám lahodu a samotné tělo celé receptury. Netvrdím, že je Kentucky Leaf chuťově špatný. Jen mi přijde šitý horkou jehlou. Trošku bych na něm zapracoval. Potenciál pro zlepšení tam je!

Pokud bych měl shrnout celkové dojmy, tak jsem spíše rozpačitý. Ta chuť je taková moc obyčejná. Někdo to uvidí možná jinak, ve smyslu "v jednoduchosti je krása a síla", taky nepotřebuji k životu překombinované a převýrazné chutě, ale tohle mi do té škatulky jednoduchosti nějak nepasuje.

Za mě 6 / 10 

a to jsem ještě hodný!.. 

Kentucky Leaf

Espézetka Na očuchání lahvičky se vždy vrhám jako na první věc. Zde cítím jen lehké náznaky tabáku, nijak výrazné aroma to není. Bourbon taktéž necítím. Mě nejvíc zajímá chuť, hádám že stejně jako vás?

Co se chuti týká, tak tabáková složka je zde poměrně zajimavá. Je to trochu jiná, ostřejší a hutnější Virginia. Řekl bych kouřovější a zemitější. Vcelku často jsem se přistihl, že mi připomíná nejvíc chuť dry-hitu.

Zhruba první dvě hodiny jsem rozebíral každou chvíli tank a zjišťoval zda nemám suchou vatu. Neměl jsem, ta chuť je opravdu taková. Bourbon jsem čekal výraznější. Několik tabáků s touto lihovinou jsem už měl, ale zde ji hledám vcelku marně. Asi zůstala v zásobníku při míchání aromatu.

Kentucky Leaf mě bohužel kvůli svému projevu zrovna neoslovil. Ale i mistr tesař se utne.

Za mě osobně si zaslouží nanejvýš 51%

 

SHANGHAI

 

Tady se začal lámat chleba a na skupinovém chatu to bylo samé srdíčko, "To je jiné kafe"... "Fakt tomu dáš 10 / 10?"

Espézetka Vždycky, když se na něco moc těším, tak je z toho kolosální průser. A na Shanghai jsem se tešil, od chvíle co jsem viděl popis, jak kdysi dávno na první pusu od holky.

Při očichávání lahvičky jsem se přistihl, že ji nemohu odtrhnout od frňáku. Ta vůně vanilky, která je lehce podkreslená tabákem je naprosto úchvatná, až bych řekl omamná.

Vanilka voní přesně jako její přírodní předloha. Tabák ji dodává lehkou kouřovitost. Moc příjemné. Ale co chuť?

Ouuuu...tak tohle jsem nečekal! Silný tabák se tu perfektně prolíná s chutí naprosto věrné vanilky. V závěru se lehce nese lehoulince připálený karamel, který tomu všemu přidává ten správný šmrnc. Samotný mix RY4 mi nepřijde jako klasická RY4, spíše mi přijde že je lehce líznutý Virginií. 

Vanilka jako taková je věrná své předloze, její chuť zůstává poměrně dlouho na patře a tak je to správně. Ve vydechnuté páře se více ukazuje karamel, nijak výrazně, ale dává o sobě vědět. Miluju kombinace hutného tabáku a vanilky...to je prostě...

Shanghai... Shanghai je tak perfektní tabákovka, že ji řadím na pomyslné první místo mezi tabáky co jsem kdy zkusil, a že konkurence byla setsakramentsky tvrdá.

Hodnocení napříč Baccy Roots: 100%

Hodnocení ohledně tabákovek co jsem kdy zkusil: 97%

Tykráso to je dobrý jak sv***!

Pospi Normálně jsi mi ukradl text !

Espézetka Sorry jako, nebylo to úmyslně, stejně ho budeš mít 3x delší.

 

Shanghai

Pospi Vůně Shanghaie je pro mě zatím nejpříjemnější ze všech. Je cítit příjemná a lehká vůně viržinského tabáku, který je doplněný o celkem věrnou vanilkovou vůni. Celá vůně je krásně nasládlá, ale zároveň lehce zemitá..

Barva uleželého liquidu je zatím nejtmavší ze všech Baccy Roots. Je hodně zlatohnědá. Dokonce se i trošku "táhne" když plním tank. Stejný efekt, jako když plnite dokonale "zralý" Skandal od Infamous..

Na trhu jsou mraky výrobců, kteří výrobě tabákových sérií Shake & Vape aromat využijí starou dobrou a osvědčenou kombinaci chutí tabáku, karamelu a vanilky. Tato kombinace se už od zrodu vapingu nazývá Ruyan 4 (zkráceně RY4). U většiny výrobců se tato kombinace chutí stala doslova sázkou na jistotu.

Samozřejmě každý výrobce použije vstupní suroviny jiné, takže každá "rý-čtyřka" je docela jiná, ale podstata bývá totožná. Pamatuji si pár nepříliš povedených, tak i mnoho povedených receptur tohoto typu. Ale Shanghai? Shanghai jim všem doslova vytřela zrak!

Takhle dokonalé spojení lehkého viržinského tabáčku, příjemné a hlavně autentické chuti vanilky společně s decentní chutí karamelu, jsem už dlouho neměl....a jestli vůbec někdy!

Shanghai je v mých očích dokonalá, nevtíravá a zároveň vkusná tabáková chuť, která prostě stojí nejen za vyzkoušení, ale zároveň o zařazení na vapelistu

Tohle se skutečně povedlo. Shanghai je důkazem, že i ze základních a obyčejných chutí může vzniknout dokonalá receptura. Jen když si na ní dá někdo pořádně záležet..

Za mě 10 / 10 Good Job!

Espézetka Hele Pospi, to je třetí? Čtvrtý? Aroma co od tebe dostalo 10 / 10?

Pospi Já to tedy nepočítám, ale jistě jich bylo trošku více. Možná to zní blbě, ale nad každou "desítkou" strašně dlouho přemýšlím.

Většinu věcí z recenzí pánové darují dál, ale tady se oba shodli na tom, že Shanghai dohulí do poslední kapky.

 

FEUILLE VERTE

 

Espézetka Ten název je fakt divnej. Zkuste si to vyslovit...

Vrazil jsem lahvičku pod frňák a byl jsem zvědav co na mě vykoukne. Rozhodně silný, lehce sladký tabák, lehká kouřovost koňaku. Obecně tohle aroma není nějak extra výrazné na vůni. Chuťově je na tom jak?

Chuť tohohle aromatu je jednoznačně velmi silná. Okamžitě mi naskakuje jméno Perique Black. Pamatuji, že jsem ho míchal když jsem začínal experimentovat s tabáky.

Hutný, lehce nahořklý tabák s jistými tóny sladkosti. Celkem zajímavé spojení s tím koňakem, ten tomu dává další, velmi zajímavý rozměr. Rozhodně to není aroma, které poznáte po pár potaženích, chce to vapovat ho déle, aby vám ukázalo své kouzlo. Není to na rychlovku o pětiminutové pauze. V klidu si dřepněte a bafejte, ono to přijde. Najednou ucítíte, že se tabák zjemnil a lépe se ukazuje destilátová složka.

Aroma je to docela jednoduché, ale vlastně to rozhodně nevadí. Umí ukázat, že v jednoduchosti může být krása.

Feuville Verte si ode mě odnáší 73%.

Feuille Verte

Pospi Feuille Verte je prostě divnej

Jakto?

Nějak nedokážu popsat co přesně cítím. Nejvíce bych řekl, že cítit tabák typu Latakia s lihovým nádechem a lehkou dřevitou vůní..

Feuille Verte je ze všech Baccy Roots nejtmavší. Má skoro kávovou barvu.

Musím se přiznat, že když jsem poprvé ochutnal, tak jsem si řekl "proboha, co je to za sr*čku". Ta chuť na první ochutnání byla doslova příšerná. V podstatě jsem ani nezaznamenal, co je to tam vlastně na chutě.

Docela jsem se bál pokračovat, protože mě první šluk rozkašlal..

Dalo mi docela přemáhání, abych se dal do dalšího ochutnávání. Ale vyplatilo se. Po několika dalších minutách jsem si na tu "divnou" chuť docela zvykl. Feuille Verte chutná doslova jako kombinace Latakie, uzeného Perique tabáku a koňaku. Nutno dodat, že ta koňaková chuť není příliš sladká. Dokonce bych řekl, že z ní cítím i trošku dřeva..

Feuille Verte je zástupcem tabákovek, u kterých nesmíte hodit flintu žita příliš brzy a do kterých prostě musíte dozrát. Pokud si na její prapodivnou kouřovou chuť zvyknete, tak zjistíte, že to vlastně není vůbec špatná chuť a že se dá v klidu vapovat od rána do večera.

Feuille Verte je zkrátka divně dobrá tabákovka s pořádným lihovým hitem!

Za mě 8 / 10

Sweet Roll

 

ZÁVĚR

 

Pospi Když shrnu kompletní řadu Baccy Roots, tak se jedná vskutku o velice zajímavou řadu tabákovek. Každá z receptur je doslova z jiného těsta. Každá jedna má něco do sebe a i když já osobně se nenajdu ve všech, tak je to zcela v pořádku, protože každý máme jiné chutě, jiné preference a jiná očekávání. Takže pokud máte chuť na nové tabákovky, rozhodně byste neměli tuto sérii minout.

Espézetka Tak, kdo dočetl až sem děkujeme!

Díky TI Juice jsem měl možnost zkusit šest tabákovek, které jsou si navzájem podobné zhruba stejně jako velbloud s krocanem. Oba jsou zvířata, ale každé je jiné.  Všechny mají to své. Některé mě oslovily více a některé méně. Rozhodně se jedná o řadu, kterou by milovníci tabáků neměli minout, byla by to veliká škoda. Jsem zvědav zda se Baccy Roots rozrostou o nějaké další kousky, pokud ano, tak je rozhodně rád vyzkouším