Přejít k hlavnímu obsahu

RECENZE S&V OSSEM liquids

Čau, máme tu další pondělí a to znamená další recenzi. tak se usaďte, jdeme na to.

Dnes se podíváme na pět ovocných Shake & Vape od OSSEM Juice.

Tato pětidílná kolekce na první pohled zaujme nádherným grafickým zpracováním krabiček (kšiltovka mě pobavila). Ovšem do lahviček mohly ještě pár korun investovat, otevírání pomocí nože sice není nic složitého, ale proč to dělat složitě, když to jde i jednodušeji. Lahvičky navíc moc dobře netěsní a tak po otevření pravidelně nalezneme pár kapek pod víčkem a můžeme utírat do nekonečna (a ještě mnohem dál). Myslím si, že pokud by zvolili mé oblíbené Chubby gorilla lahvičky, udělali by lépe.

Lahvičky mají objem 60 ml, přičemž 20 ml zabírá samotné aroma. Já jsem si své „Ossemky" namíchal již tradičně na 3mg/ml a dolil bází o poměru  80/20 (VG/PG), čili na DL. Chuť samotných aromat budu tentokrát hodnotit pouze 7. den po namíchání, protože k žádnému rozvinutí chutí nedošlo ani u jednoho z nich (změny doznala pouze celková výraznost). Dost bylo koukání, jdeme ochutnat.

Ossem

Malaysian Mango

Ihned po prvním potahu je jasné, že se nejedná o žádné zelené slupkovité mango, nýbrž o velice sladkou a intenzivní chuť vyzrálé mangové dužiny, nápadně připomínající mangový džus. Na druhou stranu, chuť je i přes to velice věrohodná, nikterak vlezlá a rozhodně se tedy nebojím doporučit Malaysian mango pro celodenní vaping. Celková chuť je doplněna solidní porcí coolády (3/5 mrazíků), díky které je sladkost manga méně agresivní a tím pádem je ve výsledku samotné aroma mnohem svěžejší.

A co si budeme povídat, máme tu jaro, takže zahoďte perníčky, buchtičky a krémy do poličky, máme tu chladivou sezónu.

I přes to, že mám radši více slupkovitá a zemitější mangová aromata (z této kategorie doporučím například Fat boy od Nasty juice) tak musím uznat, že Malaysian mango je povedený kousek, který rozhodně nemůže vynechat žádný fanoušek tohoto tropického ovoce. 70%

 

Japanese Peach

Broskev je takový můj vaperský strašák, kdykoli jsem nějakou ochutnal, téměř vždy jsem se dočkal umělého a přeslazeného čehosi, co mi zalezlo až pod kůži a najednou způsobilo bolehlav.

Ovšem v případě Japanese peach zvolávám "haleluja", konečně věrohodná chuť broskve. Lidem z Ossem Juice se povedlo vyladit příjemně sladkou, lehce krémovou chuť japonské broskve  kterou příjemně doplňuje chuť ananasové šťávy, tak tohle funguje na výbornou. Díky tomu se z Japanese peach stává originální kousek, po kterém rozhodně ještě sáhnu. I přes to si myslím, že tato dobrota není moc vhodná pro celodenní vaping, ale spíše se hodí jako takový doplněk, který si párkrát denně kápnete do atíku a budete chrochtat blahem.

Věrná chuť japonské broskve, doplněná ananasovou šťávou? To beru. Ossemákům se povedlo vytvořit mňamku, která rozjásá srdce každého milovníka tohoto ovoce. Za mě 85%.

 

British Berry

Borůvka je, jak tak koukám poslední dobou, evergreenem všech výrobců. Zde máme tu čest se sladkou Kanadskou borůvku s přídavkem jisté krémovosti. Celá receptura je doplněna dávkou chladivosti (3/5 Olafů) díky které je British Berry mnohem svěžejší a méně vlezlá.

Opět musím použít svou oblíbenou frázi „Not great, not terrible", nejedná se o špatně poskládané aroma, ovšem revoluce se taky nekoná.

British Berry je dobré aroma, které neurazí. Ovšem díky své jednoduchosti snadno zapadne do řady mezi desítky podobných. 55%

 

American Melon

Vodní meloun je snad největší stálicí ve světě vapingu, bohužel musím konstatovat, že tenhle je jeden z těch méně povedených. Po prvním potahu mi ústa zaplnila chuť poměrně umělého vodního melounu, která zůstává na jazyku ještě dlouho po vydechnutí. Tato zvláštní chuť je doprovázena porcí chladivosti (2/5 Rudolfů), bohužel v tomto případě ani cooláda nestačí k zamaskovaní chemické pachuti.

Jediné co snad mohu pochválit je fakt, že výrobce vynechal žvýkačku, která bývá díky své dráždivosti slabinou velké části melounových aromat.

American Melon bych vapoval snad jen v případě, že by to bylo jediné co mi zbývá. Je mi líto, tohle se moc nepovedlo. 30% a to jen díky cooládě.

 

Brazilian Lime

To nejlepší nakonec. Ihned co jsem „brazilku“ ochutnal, na tváři mi naskočil úsměv.

Limetku samotnou bych rozhodně nenazval 100% reálnou, spíše mi připomíná limetkový Monin, což je dobře. Není tak dráždivá jako většina citrusů, ale i přes to si zachovává svojí svěžest, která je umocněna chladivostí coolády (2/5 rampouchů).

Pokud hledáte osvěžující aroma na horké letní dny, tak jste na správném místě. 85% (a já si jdu dát ještě).

Ossem

Na závěr musím vyčíst dvě věci: 

  1. Špatně zvolené lahvičky (protékání lidem z Ossem neodpustím).
  2. Opravdu nepovedený American Melon, který celou řadu dost podráží

Zbytek aromat je vydařený a pokud hledáte jednoduchá ovocná aromata u Ossem Juice si určitě vyberete. Doufám, že se vám recenze líbila, a zase někdy čau.