Přejít k hlavnímu obsahu

RECENZE Uwell HAVOK V1 65W

Ahoj, vítám vás u další recenze. Dnes se spolu podíváme na all-in-one (AIO) zařízení vhodné pro oba styly vapingu. Uwell Havok V1 a už teď vám můžu napovědět, že v tomhle případě na detailech opravdu záleží.

Balení

Po otevření krabičky na nás rovnou vykoukne samotné zařízení, které je výrobcem považováno za pod. S rozměry 100 x 42,9 x 19,2 mm a hmotností 101 g? Budeme ho radši kategorizovat jako AIO zařízení. Dále v balení najdeme dvě žhavící hlavy (jedna MTL, druhá DL) a pár papírů co stejně nikdo nečte. Toť vše.

Ptáte se kde je USB-C kabel? Doufám, že u vás v šuplíku, protože není součástí balení.

Havok

 

Materiály a Design

Tělo zařízení je vyrobeno z hliníkové slitiny, což mě moc nepotěšilo z důvodu životnosti, bohužel moje špatné předtuchy se naplnily a už po týdnu šetrného používání, jsou na zařízení vidět náznaky ošoupání.

Co se vzhledu týče, tak asi nemám moc co vytknout, na jedné straně zařízení se nachází panel z PCTG (plastu) který má imitovat vzor lité barevné pryskyřice. Ze strany druhé nalezneme různé gravírované nápisy, což se mně osobně líbí. Pouze poměrně veliký nápis MADE IN CHINA působí dost lacině. Na druhou stranu, vyrábí se tam, tak je to asi fér.

Havok

 

Cartridge

Na horní straně zařízení se nachází samostatně dokoupitelná vyměnitelná cartridge, která se dle mého opravdu povedla.

Na jejím vrcholu se nachází příjemný, poměrně úzký a krátký náustek, kterému nemohu vytknout snad nic krom toho, že se uvnitř něj sráží poměrně dost liquidu. Což řeší výstupek, který nedovolí kondenzátu vytéct až do úst.

Vedle driptipu nalezneme plnící otvor s gumičkou schovaný pod zasouvací krytkou, co dodat, jednoduché, elegantní a funkční řešení. Ze zadní strany cartridge nalezneme další „šoupátko" tentokrát určené k nastavení airflow, k němu nemám jedinou připomínku, opět, jednoduché a funkční řešení. Žhavící hlava sedí na svém místě jak má, těsní výborně a nijak neprotéká.

HavokHavok

 

Žhavící hlavy

Jak jsem již zmínil, Havok umí jak DL tak MTL. Obě hlavy jsou meshové a obě jsou součástí balení. Jako první se podíváme na žhavící hlavu určenou k přímému potahování do plic (DL), její odpor jest 0,25 ohm a doporučený provozní výkon je 40-45 W.

A já se ptám, odkud si to proboha vycucali? Já výkon ustálil na 22w, a dostávalo se mi dostatečného množství vlažné a chutné páry.

A i přes to jsem se s životností dostal na pouhých 7 dní, po sedmi dnech byla hlava totálně spálená a zralá na vyhození (cca 4 ml Grapes od Nasty Juice denně, tedy nějakých 28 ml - 30 ml výdrž?). Ale jsem ochotný tuto lehce podprůměrnou životnost odpustit, protože jsem po dobu jednoho týdne dostával výraznou a příjemně prokreslenou chuť. Z druhé  žhavící hlavy určené ke šlukování (MTL) o odporu 0,6 ohm mám pocity dost podobné. Udávaný výkon 20-25 W se u mě ustálil na 15 W a i tak jsem měl pocit, že je to moc. Výraznost a prokreslenost chuti je nadprůměrná a nemám co vytknout.

 

Baterie

Uvnitř hliníkového těla nalezneme akumulátor o kapacitě 1800 mAh, která bohatě stačí pro celodenní vaping. Při 22 W na DL jsem se dostal s vydrží na nějaký den a půl, jakmile jsem přešel na MTL 15 W baterie zvládla dva dny.

O nabíjení se stará USB-C umístěný zespodu zařízení, což je lehce nešťastné rozhodnutí, ale když jde o design, musí praktičnost stranou, ach jo.

Konektorem můžou k baterii proudit až 2 A, díky čemuž jsme z nuly na sto za cca hodinku a to není špatný.

Havok

 

Displej

K displeji nemám moc co dodat. jednoduchý, přehledný, ostrý a jasný displej. Krásně čitelný i za svitu slunce a to i pro poloslepého tvora jako jsem já. Paráda, prostě v jednoduchosti je krása.

Havok

 

Technické parametry HAVOK V1

Rozměry: 100 mm x 42,9 mm x 19,2 mm 
Typ: POD (MTL & DL)
Výkon: 5 W - 65 W
Objem: 4 ml
Baterie: 1800 mAh
Nabíjení: USB-C (5 V / 2 A)
 

Havok

 

Hodnocení ve své třídě:

Praktické plnění
➕ Jednoduchá regulace airflow
➕ Nadprůměrné podání chuti
➕ Možnost MTL & DL

Kratší životnost žhavících hlav
➖ Povrchová úprava se rychle ošoupe
 

Závěrem můžu s klidným svědomím říct, že s Havokem rozhodně krok vedle neuděláte. A hlavně díky drobnostem jako je plnění a regulace vzduchu, jsem si tohohle "prcka" opravdu oblíbil. Koneckonců, nejlépe o jeho kvalitách hovoří to, že už mi ho přítelkyně asi nikdy nevrátí. 
Za Havoka zasloužených 85%.