Přejít k hlavnímu obsahu

Recenze Uwell Kalmia POD

Čau, týden utekl jako voda a máme tu zase pondělí a s ním další recenzi. Minulý týden jsem se zaměřil na „hulivo", dnes se tedy pro změnu podíváme na kousek hardwaru. Konkrétně na POD Uwell Kalmia (ano, další pod od Uwell) určený pro MTL (šlukování). No nebudeme soudit předčasně a jdeme se podívat jak se Kalmia povedla.

 

Balení

Už na první pohled je jasné, že v tomto případě výrobce cílil spíše na něžné pohlaví. Vizuální zpracování krabičky je jednoduché a dost podobné designu samotného zařízení. Tohle prostě bude e-cígo pro ženský.

Uvnitř balení nalezneme podík samotný, v něm předinstalovanou cartridge, nabíjecí kabel (ultra krátké USB-C), jednu náhradní cartridge a štos návodů (legislativní nutnost). A toť vše co se obsahu balení týče, jdeme se podívat na „Kamču" z blízka.

 

Technické parametry

Rozměr:  109 mm × 20 mm × 10,8 mm
Typ: Open POD systém, znovu naplnitelný
Výkon: 13 W
Nabíjení: USB-C port
Kapacita Baterie: 400 mAh
Cartridge: 1,6 ml, odpor 1,2 Ω

 

Materiály a design

Tělo samotného zařízení je vyrobeno z hliníkové slitiny, která je známá jako lehký, avšak ne moc odolný materiál (Kalmia váží pouhých 24,5g).

Musím ovšem uznat, že po 10. denním testování nejeví „Kamča" žádné výraznější známky opotřebení (nosil jsem běžně v kapse s klíči), což mě mile překvapilo. 

Co se designu týče, mě se do rukou dostala fialovo-stříbrná kombinace, co si budeme není to zrovna můj šálek kávy, ale dle slov mojí mámy „je to pěkný“, takže asi dobrý, máma approved! Indikační dioda se schovává pod symbolem sněhové vločky. Je to spíše dámský vzor, ale proti gustu…

 

Cartridge

Nádržka samotná má objem 1,6 ml a k jejímu doplnění slouží otvor z boku cartridge ukrytý pod gumovou zátkou, ta těsní jak má a tak jsem nezaznamenal jedinou stopu po úniku liquidu. K odpařování slouží meshová hlava o odporu 1,2 ohm. Co se podání chuti týče, rozhodně se nejedná o žádný zázrak ale spíše o horší průměr. Výraznost chutí je poměrně slušná, ovšem co se prokreslenosti týče, tak jedno velké zklamání.

U manga poznáte že se jedná o mango, ovšem v případě jablečného štrůdlu nenajdete ani skořici.

Kamila

Baterie a napájení

Kalmiu pohání článek o kapacitě 400 mAh. Ten v kombinaci s již zmiňovanou spirálkou o odporu 1,2 ohm. produkuje výstupní napětí až 13W (záleží na stavu nabití). K dobíjení baterie slouží USB-C konektor umístěný vespod zařízení. Celková výdrž se během testu pohybovala kolem půl dne, při spotřebě 4-5ml liquidu denně, což není moc. Jedinou drobnou kompenzací je možnost používat POD i během nabíjení.

 

Ovládání a signalizace

Pokud byste na těle tohoto prcka hledali tlačítka, pak by jste se nedočkali. Spínání žhavení probíhá automaticky pomocí podtlakového senzoru. K signalizaci stavu nabití slouží již zmíněná dioda umístěná pod „vločkou", ta má tři stavy :

  • fialová =>60%
  • modrá =30%-60%
  • červená =<30%

Jako další indikační prostředek slouží vibrační motorek, ten zauje v případě vložení cartridge, nebo hrozícího podvybití baterie.

kamila

Hodnocení ve své třídě:

Vcelku odolná povrchová úprava
Cartridge perfektně těsní
Vyloženě dámské zařízení (jedno z mála)
➕ Funkce "passthrough"

Baterka vydrží tak půl dne
Horší indikace stavu baterie

 

Doporučuje produkt: 50%

Když to tak shrnu, nevím moc co si myslet. Kalmia je jeden z mnoha podů, který rozhodně nepřináší nic nového. Naopak bych řekl, že se jedná o těžký průměr, který neurazí, ale ani neohromí.