Přejít k hlavnímu obsahu

Ušetřete na dovolenou! Nekuřte, ale vapujte!

Server  The Independet ve Velké Británii uvedl, že kuřáci, kteří přecházejí na vaping, ušetří  téměř 350 liber ročně.

Více než 50 procent kuřáků, kteří přešli z cigaret na vaping, tak šetří peníze, říká nový průzkum ve Velké Británii. Kuřáci, kteří přešli na vaping, ušetří v průměru 346,32 GBP (10500 Kč)  ročně. Průzkumu se zúčastnilo 1 790 Britů, kteří jsou v procesu, nebo již přešli z kouření na vaping a více než polovina z nich ušetřila.

Finanční výhody vapingu oproti mnoha vykouřeným kartonům cigaret jsou jedním z hlavních hledisek pro ty, kteří u vapingu zůstali zjistil průzkum.

Stejně jako úspora peněz byla vítána také lepší vůně, vymizení kuřáckého kašle, celkové zlepšení dýchání a lepší stav zubů.

Celkem 43 procent uvedlo, že se cítí méně stresovaní, a více než dvě třetiny respondentů uvedli, že už  „nikdy“ nebudou kouřit.

"Ve Spojeném království je nyní více než tři miliony vaperů, kteří učinili toto rozhodnutí, zeměnili svůj život a přestali kouřit," řekl dr. Christian Jessen poté, co si prohlédl výsledky průzkumu, který zadala britská asociace vapingového průmyslu (UKVIA). " Přesto podle Anglie Public Health England neuvěřitelných 40 procent kuřáků nikdy vaping nevyzkoušeli.  “

Výzkum také zjistil, že  tři z 10 vaperů, kteří přestali kouřit si mohli dovolit zaplatit dovolenou, pokud si ukládali ušetřené peníze na spořicí účet.

Osmdesát procent respondentů by doporučilo přechod na e-cigarety těm , kteří se snaží přestat s kouřením.

V průměru totiž kuřák vykouří neuvěřitelných 5 216 cigaret ročně.

Zdroj : https://www.independent.co.uk/money/your-money/smokers-vaping-habit-save-research-a8851401.html