Přejít k hlavnímu obsahu

RECENZE S&V True Tobacco Series od ADAM'S VAPE

Adam's Vape právě vtrhnul na trh s novými příchutěmi do řady s názvem "True Tobacco Series". Jednat by se mělo o tabákové maceráty (s atestem!) a pár dalších dobrot k tomu. 

V dnešní recenzi se podíváme na to, jaké to jsou. Aromata nám Adam's Vape poslal už umíchaná a zaleželá dle jeho doporučení (7 dní minimálně a 10 dní optimum). Tímto tedy chceme poděkovat za balíček a jdeme je okoštovat.

Opět použiji své oblíbené souvětí: Vnímání chutí je velmi subjektivní záležitost. Aneb co jede mně, nemusí šmakovat vám a naopak.

Adam's VapeChubby Gorilla bottle

Už k samotným aromatům a k tomu co mají společné. Jedná se o 60ml Gorilla lahvičky, ve kterých se převaluje 12ml koncentrátu k rozmíchání. Lahvičky jsou tmavé, s pěkně vyvedenou černo-stříbrnou etiketou, na které najdeme vše potřebné. Kapátka drží jak Helvétská víra, takže se nemusíte bát lahvičky pořádně zmáčknout. Doporučená doba zaležení je u všech aromat rovných deset dní. Já je dostal už namíchané do konečného výsledku 50/50 VG/PG a 12mg dle předchozí domluvy. 

 

Adam's Vape True Tobacco Series No. 1 – Cherry Wheels

 

Adam's Vape Cherry Wheels

Adamův popis je vlastně hrozně hezký a nehraje si na nějaký hogo fogo, prostě popisuje dojem, tak jak ho sám cítí.

„Vůně je pronikavě tabáková, hutná a velmi autentická. Při prvním potažení naplní ústa chuť jemného tabáku s lehkým třešňovým podtextem. Po vyfouknutí vynikne příjemně nasládlá vanilka.“

Když otevřu lahvičku a ovoním namíchaný liquid, cítím jen lehký závan tabáku s jemným podkresem třešní. Co mě však zajímá víc, je, jak se projeví v atomizéru. Neváhám tedy a plním svůj letitý Taifun GT2 (osazený Fused Clapton, SS316, 0.25*2 / 0.08) co se do něj vejde. Prvních několik potažení absolutně zapomínám na vše kolem. Příjemně hutná chuť tabáku je zabalená do sladké, krvavě rudé, třešně a vanilka to sleduje trochu opodál.

Nebýt vanilky, tak je to skutečně velmi dobré tabákové aroma, ALE TA VANILKA... 

Ta tomu dává další rozměr a to tak, že naprosto geniálně!

Ve vydechnuté páře jen zlehka cítím hořkost tabákové složky, ale fakt jen zlehka. Cherry Wheels je pro moje chuťové buňky skoro perfektní tabákovka, rozhodně ji zařadím do svého top výběru. Tohle se Adamovi set-sakramentsky povedlo. Jen tak dál!

 

Adam's Vape True Tobacco Series No. 2 – Coconut Octane

 

Adam's Vape Coconut Octane

I tentokrát zde máme čtivou omáčku přímo od výrobce:

 „Vůně je pronikavě tabáková, ale odlehčená kokosem. Na začátku potažení dominuje autentický tabák, který je podtržený čerstvou kokosovou dužinou. Při výdechu je chuť zakulacená a oslazená karamelem, který jí dodává jemně bourbonový ocásek.“

Po otevření a očmuchání lahvičky musím uznat, že mix amerických tabáků a kokos tomuhle aromatu vládnou železnou rukou. Tohle bude zajímavé. Po naplnění atomizéru a po pár potaženích, se jasně do popředí dere tabák. Maceráty mají svou specifickou chuť a ta je zde dosti výrazná. Kokos vydatně sekunduje a i karamel se zlehka ozývá.

Nicméně po delší době co Coconut Octane tahám, začíná tabák trochu ztrácet na intenzitě a cítím naopak jen výrazněji kokos a lehce karamel. Coconut Octane je dobré aroma o tom žádná. Chutě jsou dobře rozeznatelné a věrohodné, nicméně mým favoritem se nestane, neznamená to však, že vám chutnat nebude.

 

Adam's Vape True Tobacco Series No. 3 – Plum Engine

 

Plum Engine

Nově se ke mně dostal i třetí kousek z řady True Tobacco z dílny Adam´s Vape, a tak se na něj můžeme společně pořádně podívat. Co se týká lahvičky a jejího obsahu, tak vězte, že lahvička je stejná jako u obou předchozích, tedy Chubby Gorilla, a že koncentrovaného aromatu je v ní také stejné množství, to jest 12 ml.

Pro úplnost samozřejmě uvedu popis výrobce, bez toho by to přeci nebylo ono.

Vůně je pronikavě tabáková s jasně rozpoznatelnými švestkovými tóny. Na začátku chuti síla přírodního tabáku, pak kulatá a krásně zralá švestka, která ještě po vyfouknutí dlouho zůstane na patře.

Co se týká doby zrání, tak Adam doporučuje nechat tuhle dobrotu zaležet alespoň deset dní. Pod to se podepíšu, do nějakého osmého dne to vypadalo, že tahle recenze bude v podstatě odsouzena k špatnému výsledku. Osmý den se to zlomilo a ou jééé!!!

Nás ale zajímá hlavně jak to voní a jak to chutná, že? Takže konec okecávání a jde se na to!

Po otevření lahvičky na vás dýchne lehká vůně macerovaného tabáku, který lehce doplňuje vcelku příjemný švestkový akcent. Co mě zajímalo nejvíc, je pochopitelně chuť. Zvrhnul jsem tedy Plum Engine do Taifuna GT2, kterého mám už asi 152 let a začal ochutnávat.

Tabák je velice příjemný, lehce nasládlý, lehce nakyslý a tak trochu popelníkový. Jeho chuť se velmi pěkně prolíná s lehce nakyslou chutí docela zralé švestky, která mi přijde dostatečně věrná své fialovomodré předloze, kterou si někde urvete ze stromu.

Zajímavé je, že se švestka neukazuje v chuti stále, ale občas se jakoby vytratí. Je to hodně zajímavé chování aromatu, se kterým se člověk nesetká zas až tak často. Vcelku věřím, že na DL se to aroma ukáže jinak, ale to já nezjistím, protože odmítám do DL lít tabákovky, to je prostě svatokrádež a zločin proti přírodě a lidskosti.

 

Adam's Vape True Tobacco Series No. 4 – Bourbon Oil

 

burbon

Dostal se mi na stůl, do atíku a s mojí nešikovností i do modu, poslední kus z řady True Tobacco Series od Adam´s Vape.

Jmenuje se Bourbon Oil a opět se jedná o tabákový macerát, který je obohacen o další příchuť. Jak název napovídá, tak se jedná o bourbon. Dle Adama jde o:

Pronikavě tabákovou vůni doplňuje typická kořenitost americké whiskey s medovým koncem. Při prvním potažení dominuje přírodní tabák, který se vzápětí spojí s výraznými tóny bourbonu. Právě tahle kombinace k sobě patří snad odjakživa. Jako sklenička a doutník v pánském klubu. Při výdechu chuť přechází do sladka a na závěr ji ještě rozvine kapka mandlového likéru.

Opět, tak jako všechny předešlé True Tobacco Series, je aroma v černé Chubby Gorilla lahvičce s parádním potiskem. V redakci jsme řešili, proč je zrovna u tohoto aromatu vyobrazen brzdový třmen s kotoučem, ale výsledku jsme se nedobrali. Co na to Adam...?

Po vůni je Bourbon Oil docela příjemný. Prim tu hraje jednoznačně tabák, burbon je cítit jen velmi zlehka. Nevtíravá jemná vůně celkově.

Co se chuti týká, tak tady je to zajímavější. Jde o říznou tabákovku, ve které zlehka cítím mandle a příjemnou „dřevitost“ bourbonu. Co mě lehce překvapilo je to, že popis se zmiňuje o mandlích až na výdechu, osobně to mám trochu přeskládané. Mandle frčí hned za tabákem a bourbon se ukazuje až při výdechu, což je vlastně hrozně příjemné. Dodává celému potahu takový ten hřejivý pocit alkoholu po polknutí. Velmi fajnové, velmi zajímavé a příjemné po všech dosavadních bourbon tabácích, které jsem zkusil.

 

bumbác

Celkové hodnocení


Obě novinky od Adam's Vape mají velmi dobře našlápnuto stát se favority mnoha vaperů, kteří hledají něco, co v našich končinách jen tak nepotkáte. A pokud ano, tak to nebude český výrobek. Osobně, za sebe, ze dvou výše sepsaných, doporučím spíše Cherry Wheels (86%), to je aroma, které mě učarovalo, které mě baví od prvního potahu až "do dna".

Coconut Octane (69%) mi zas tak moc nesednul, tabák se v něm projevuje jinak. Od "true tobacco series" bych čekal víc tabáku a méně ostatních příchutí.

Třetí kousek do party je Plum Engine (89%). Celkově mě tenhle tabák od Adama baví. Je dobře odladěný a rozhodně dokazuje, že Adam´s Vape to s maceráty umí. Dobře ty, Adame... Za švestičku z tvojí zahrádky ti píšu chvalitebně!

Poslední kousek z této série, alespoň dle dostupných informací, je hodně příjemný a možná o chloupek drsnější než zbylé 3 kousky. Rozhodně doporučuji vyzkoušet. Takže suma sumárum Bourbon Oil (88%) a tím máme tuto povedenou sérii za sebou. Jak známe Adama, dlouho na novinky čekat nebudeme.

 

True Tobacco