Přejít k hlavnímu obsahu

Čína posílí dohled nad elektronickými cigaretami a novými tabákovými výrobky

Čínské předpisy o řízení tabáku mají být revidovány s cílem posílit dohled a správu elektronických cigaret a dalších nových tabákových výrobků. Toto prohlášení zasáhlo akcie společností zabývajících se elektronickými cigaretami a příslušenstvím.

Cena akcií společnosti RLX Technology Inc, jednoho z největších výrobců, distributorů a prodejců elektronických cigaret v Číně, poklesla o více než 24 procent na 14,70 USD v 9:55 GMT na americkém trhu. V návaznosti na prohlášení Ministerstva průmyslu a informačních technologií (MIIT) se cena akcií společnosti v pátek uzavřela na 19,46 USD s tržní hodnotou 30,2 miliard USD.

MIIT se spolu se státní správou pro tabákové monopoly zavázala aktualizovat stávající pravidla tak, aby vyhovovala situacím, které se objevily v oblasti dozoru nad trhem s novými tabákovými výrobky, jako jsou elektronické cigarety.

“Revize vyjasní právní základ pro dohled a správu elektronických cigaret včetně nových druhů tabákových výrobků. Bude koordinována zákonem Čínské lidové republiky o ochraně nezletilých a dalšími předpisy,“

Nová pravidla mezitím podle MIIT budou efektivně regulovat výrobu elektronických cigaret, vyřeší rizika kvality, bezpečnosti a falešná reklamní sdělení související s elektronickými cigaretami.

Před revizí Státní správa pro tabákové monopoly uvedla, že posílí regulaci elektronických cigaret a pomůže vybudovat nový mechanismus dohledu nad trhem.

Zdroj: Global Times