Přejít k hlavnímu obsahu

Etiketa vapingu během Lockdownu

Vypuknutí coronaviru nepochybně mělo dopad na naše životy. Největší z nich byl celonárodní lockdown, který donutil mnoho obchodů zavřít a vedl k většímu počtu lidí pracujících z domova a jejich izolaci. Přestože obchody s potravinami a toaletním papírem jsou stále otevřené žijeme v nejistém světě. Pojďme se, ale nyní podívat na to jak bez úhony strávit čas doma s vašimi blízkými.

Pravděpodobně zjistíte, že během lockdownu nejste doma sami ale koexistujete v těsné blízkosti s rodinou nebo spolubydlícími. To je dobře, protože nedostatek lidského kontaktu může značně přispět k depresím z izolace.  Pokud žijete v domácnosti  s více lidmi, znamená to, že možná budete muset mírně změnit své vapingové návyky, abyste byli ohleduplní ke svému okolí, zejména ve společných prostorech, jako je vaše kuchyň nebo obývací pokoj.  Platí to dvojnásob, pokud žijete s dětmi, vynasnažte se, aby byla vaše e-cigareta a e-liquidy mimo jejich dosah a dohled. Totéž lze říci i o domácích mazlíčcích. Jsou přirozeně zvědaví, ty naše milované děti, psi a kočky, co neustále slídí  a poslední věc, kterou potřebujete, je, aby se jim podařilo dostat k vaši elektronické cigaretě a zásobám.

Podrobnější informace jak vapování ovlivňuje vaše mazlíčky najdete v našem článku. 

Buďte k sobě zdvořilý, ne každý bude chtít sledovat Netflix skrz závoj oblaků nebo vařit večeři uprostřed takové mlhy, jakou vídáme v hororových příbězích. Naštěstí dnes má většina zařízení regulovatelné množství páry, které si můžeme snadno nastavit. Přesto se nenechte překvapit, pokud budete vykázáni ze svého obývacího pokoje či kuchyně! 

Na stejnou zdvořilost pamatujte i venku, lidé možná nebudou mít stejné informace o vapingu jako vy a mohou se obávat velkého množství vydechované páry. Prozatím neexistuje důkaz, že by mohl být coronavirus přenášen výpary. Zajistěte, abyste mezi sebou a všemi členy veřejnosti udržovali dvoumetrový odstup tak jak nám nařizuje doporučení vlády. Studie ukázaly, že rozestupy minimalizují šíření infekce a je také méně pravděpodobné, že vyfouknete oblak páry na nějakého kolemjdoucího.

Celkově vám doporučujeme, abyste byli ohleduplní a pomáhali lidem ve vašem okolí, aniž byste se vystavovali riziku.  

V takovýchto chvílích musíme všichni táhnout za jeden provaz.