Přejít k hlavnímu obsahu

PHE potvrzuje, že elektronická cigareta není vstupní branou ke kouření!

Obhájci elektronických cigaret po celém světě vítají již sedmou nezávislou zprávu Public Health England (PHE) o vapingu, která potvrzuje, že vaping je nejčastěji používanou metodou vedoucí k ukončení kouření.

Odborníci na šižování škodlivých dopadů tabáku, z renomované King’s College London odcenili, již sedmou nezávislou zprávu PHE o vapingu v Anglii.
Ředitel World Vapers’s Alliance (WVA) Michael Landl uvedl, že ti, kteří pokračují v hanobení vapingu, jednoduše vyvracejí vědecké údaje. Dnešní zpráva z Public Health England je pro vapery skvělou zprávou. Máme další potvrzení, že vaping je cesta ven z kouření. Ti, kdo nadále tvrdí, že vaping je naopak vstupní branou ke  kouření, by si měli přečíst vědecké důkazy a to ne jen ty které jim vyhovují.

WVA uvedla, že zpráva zdůrazňuje následující body:

Elektronická cigareta je nejoblíbenější pomoc jak přestat kouřit 27,2%, kterou používají kuřáci v Anglii využili v roce 2020.
V roce 2017 přestalo kouřit více než 50 000 kuřáků pomocí vapingu. Míra dezinformací mezi kuřáky je přesto alarmující.
Landl dodal, že dezinformace mezi současnými kuřáky jsou velmi znepokojivé. Více než polovina kuřáků věří, že vaping je škodlivý nebo dokonce škodlivější než kouření. To je obrovské znepokojení. Nesprávné informace o vapingu hrají v tomto nedorozumění obrovskou roli a my všichni musíme udělat vše pro to, abychom tomu zabránili. 

Poté se zmínil o nedávno předloženém návrhu Evropské komise na evropský plán boje proti rakovině, který se, bohužel, snaží omezit vaping, stejně jako kouření. Evropská komise doposud ignorovala vědecké důkazy o vapingu ve svém plánu boje proti rakovině. Doufám, že dnešní zpráva z Public Health England bude prozřením, které je zapotřebí k tomu, aby upustili od ideologického přístupu ve prospěch vapingu založeného na důkazech. 

Tento dokument lze považovat za klíčový okamžik pro toto odvětví.
V souladu s těmito argumenty, UK Vaping Industry Association (UKVIA) uvedla, že vydání zprávy PHE může být považováno za klíčový okamžik pro vapingový průmysl.
Je to skutečně značný pokrok, kterého Vaping dosáhl na pozadí mnohých dezinformací v tomto odvětví. Public Health England opět uvádí, že srovnávání škodlivých dopadů způsobených vapingem je v porovnání  s kouřením, stále více mimo, díky vědeckým důkazům, uvedl generální ředitel UKVIA John Dunne.

"Tato nejnovější data, poskytují nezvratné důkazy o důležitosti vapingu pro úspěšné odvykání kouření a veřejné zdraví národa."  

Dunne také poukázal na řadu výzev, které je třeba řešit ze strany průmyslu a politiky. 

Zpráva zdůrazňuje velký úspěch při snižování míry odvykání kouření spojené s vapováním
UKVIA poukázala na to, že jelikož vaping vstupuje do jednoho z nejdůležitějších období v historii průmyslu, kvůli blížící se revizi o tabákových výrobcích, včasná zpráva ukazuje velké úspěchy v redukci škodlivých dopadů a ukončení kouření, spojené s vapingovými produkty.

Zpráva potvrdila, že v každém regionu země byla míra odvykání kouření u dospělých kuřáků vyšší při použití vapingu než u jiných produktů, a to od 49% úspěšnosti na jihozápadě po 78% v Yorkshire a Humberu. Podle údajů z ASH zdůrazňuje, že nejčastějšími důvody pro vaping bylo úplné ukončení nebo alespoň částečné užívání klasických cigaret. 
 

Celá zpráva PHE ke stažení zde.