Přejít k hlavnímu obsahu

RECENZE Ambition Mods – Ripley

Po tomhle kousku železa pošilhávám už delší dobu, ale zatím nějak nebyla příležitost ho koupit. Naštěstí to za mě vyřešil můj provapeří dealer a před pár týdny ho po mně hodil, proto se teď na něj spolu podíváme.

Disclaimer: Po celou dobu testování Ripleyový nebylo ublíženo žádnému vývojovému stadiu Vetřelců. I ten Alien Fused to nakonec zvládl.

Ripley

Jako první se pojďme podívat, co Vás čeká v černé krabičce se stříbrným potiskem. Po otevření Vám přímo do náruče skočí Ripley tank, tedy celým názvem Ripley MTL/RDL RDTA By Ambition Mods and The Vaping Gentlemen Club, u mě v černé barvě, náhradní sklo a druhý naustek, který je primárně určen pro DL vaping. Ripley je vyroben z oceli, skla a samozřejmě trošky toho plastu.

Průměr: 22 mm
Kapacita: 3,2 ml
Základna: Single coil

Barevné varianty: černá, gunmetal, stříbrná

Pod vrchním patrem nás čeká oddělovník a pod ním spousta srandy. Najdeme tu tři balíčky s průchozími airflow piny (1 mm, 1,6 mm, 1,8 mm), jeden neprůchozí pin (pro single ofuk), balíček s náhradními o-kroužky (nakupte další do zásoby), klasický T-klíč, dvě trubičky pro přívod liquidu, hromadu meshe a samozřejmě nějaké to povídání.

Packaging

Docela pěkně obsáhlé balení, bych řekl.

No, ale z balení se nezhulíme jak zákon káže, tedy jdeme mrknout na Ripleyovou a rovnou do ní pošlem jednoho vetřelce.

Ripley Alien

 

Rozborka, sborka a build

Ripley má klasickou Genisys/RDTA kontrukci, tedy zásobník na liquid ve spodní části, žhavení pod topcapem v části horní. Před „strašnou spoustou“ let, byl tohle hrozně moc oblíbený systém. A není se čemu divit. Liquid se v tanku zbytečně neohřívá od spirálky, chuť je nejlepší možná protože pára nemusí cestovat bůhví jak daleko a buildy jsou v podstatě věčné, pokud tedy namotáme mesh tzv „na ostro“.

Popis vezmu odshora dolů, ať to má nějakou štábní kulturu.

Vatáž

Vršek Ripleyový si pro sebe zabral náustek, který je do papule velmi příjemný. Není ani tenký, ani široký, prostě tak akorát. Naustek je vyroben z plastu, stejně jako jeho podstatně rozměrnější parťák v balení. Druhý náustek mi ale pro MTL neseděl tak dobře, přecijen má větší průtok vzduchu, což u MTL (aspoň za mě), není vždy žádoucí.

Topcap je hodně zajímavě řešený. Ono členíté zpracování je nejen pěkné, ale i funkční. Pomáhá totiž odvádět přebytečné teplo z kotelny a tím ochlazuje samotný vršek atomizeru. O tom jak rychle se zas*iní tu mluvit radeji nebudu…

Každopádně budete ho čistit poměrně často, protože to nějak musí vypadat, žejo.

Topcap také nese v podstatě asi nejdůležitejší věc pro fungování tanku. A to jsou piny pro ofuk spirálky. Osazené jsou rovnou dva, průměr vzduchového kanálku mají 0.8 mm a musím uznat, že za mě takhle trefa do černého. Vzduchu tak akorát, proudí hezky svižně a perfektně tak ofukuje spirálku. Pokud byste je chtěli vyměnit, nebo jeden z nich zaslepit, stačí sáhnout do krabičky a možností mate spoustu. Výměna je jednoduchá. Zevnitř topcapu zatlačit na pin, najít ho pod stolem, uložit do krabičky a nacvaknout jiný. Jak říkám, snadné.

Samotný topcap drží nasazený na základně na dvou o-kroužcích. Není to bůhvíjak důležitá informace, protože jeden sundáte a druhý se během pár sundání topcapu prostě odporoučí (měl jsem tu hodně šťavnatý vyjádření, ale prý mám být slušný).

Základna Ripley RDTA je poměrně jednoduchá, přesto perfektně řešená. 

Uchycení nožek spirálky pod šroubky je brnkačka. Šroubky jsou dostatečně dlouhé a nemají tendenci vám v nejméně vhodnou chvíli vystoupit ze svého místa. Aby vám drát neujel kam nemá, je na sloupcích celkem výrazná hrana, která nožky spirálky drží kde má a tak vám při utahování šroubků nevyskakují někam mimo.

Dva otvory hned u postů slouží k osazení trubičkami pro přívod liquidu k vatě nebo meshi ve spirálce. Docela jednoduchý systém a vlastně i celkem funkční. I když by to lepší být rozhodně mohlo. Trubičky jsou fajn výmysl, dokud nemáte v tanku fakt minimum liquidu, pak nemají šanci pořídně nasát a dryhit je na světě. Zároveň bohužel i zabraňují dostat ten zbyteček liquidu pomocí naklonění tanku k vatě. Ocelové lanko nebo mesh by tu byly prostě lepší volbou.

No a samozřejmě, nějak se taky musí Ripleyová plnit. K tomuto úkonu slouží přijatelně velký otvor zakrytý ocelovým špuntem. Oproti němu je v základně maličká dírka, jež slouží k vyrovnávání tlaku v tanku. Kdyby tam nebyla, moc si nezavapujete, liquid by neměl moc jak vzlínat ke spirálce.

Nad čím ale přemýšlím, jsou dvě vybrání v základně, které mi přijde že absolutně nemají využití. 

Filling

 Co bych rád zmínil je fakt, že špunt pro plnicí otvor je poměrně vysoký. Dobře si tedy ohlídejte, jak nasazujete topcap, protože je v něm pro ten špunt vybrání. A než si najdete ten správný grif, pár nadávek asi padne.

Na spodku tanku pak najdete centerpin, který NENÍ nastavitelný, seriové číslo a název tanku. Toť vše. 

Co se buildu týká, mrkněte na fotky. Osazen je Alien Fused clapton, odpor 0.76ohm od Ketchi Coils
 

No a co by to bylo za recenzi bez konečného verdiktu? Recenze o ničem.

 

Hodnocení ve své třídě:

➕ Famózní po designové stránce (ale to je můj subjektivní vjem)
➕ Chuť tabákovek je parádní
Snadno se plní
➕ Jednoduché buildování a široká variabilita
Velkorysé balení
 

Nekvalitní O-kroužky
➖ On ten design je sice hezký, ale chytá bordel
Neodladěné zásobování liquidem
➖ Vybrání topcapu pro špunt plnícího otvoru by mělo být po celém okruhu, hůře se pak zavírá
 

Ambition Mods Ripley MTL RDTA je jakš takš povedený atomizér, který má ovšem několik poměrně zásadních nedomyšleností. Rozhodně je znát, že se někdo opět pokouší objevit Ameriku. Škoda, že se na to pořádně nepřipravil. Jinak z hlediska použitelnosti, pokud se přenesete přes výše zmíněné nedostatky, je Ripleyová perfektní parťák, který rozhodně stojí za pozornost a za těch čtrnáct stovek, za které se v ČR prodává.

Na procenta to vidím adekvátních: 68%