Přejít k hlavnímu obsahu

RECENZE Dovpo Odin Mini DNA 75C – dvouměsíční test a zkouška odvahy

Dámy a pánové. Tuhle recenzi čtete nejspíš v klidu domova. Co jsem však musel udělat před jejím psaním já, to si neumíte představit. Vždy jsem inklinoval k starým bohům severu, což ví každý. kdo mě trochu zná, takže i přípravu k psaní této recenze jsem pojal v tomto duchu. Roh plný medoviny, nůž z modravé oceli a mečící koza uvázaná u stromu, pochodně, zvuk bubnů, jeden rychlej šmik... A… no prostě a jednoduše oběť Odinovi je mou povinností před napsáním recenze na něco, co nese jeho jméno.

V hodnocení najdete odkaz na náš instagram a video jak jsme Dovpo Odin Mini DNA 75C přejeli autem.
 

Odinsan

 

Balení

Dovpo Odin Mini DNA 75c dorazí v šedé papírové krabičce v přebalu, který hrdě nese označení Odin Mini a logo Evolv DNA 75C. Na vrchním přebalu krabičky jsou celkem tři dvoupísmenné zkratky. Dávají mi vědět, že na tomhle modu se vyřádili VaperzCloud, Vaping Bogan (youtube recenzent) a Dovpo. Což znamená, že Odin Mini by měl být naprosto top zařízení. Dále na přebalu najdeme veškeré potřebné informace o zařízení a balení. Po stažení přebalu krabičky už se objevuje parádně nadesignovaná samotná krabice s modem Odin Mini, nějakým tím manuálem, nabíjecím kabelem, a teď pozor!, rewrap foliemi pro baterie 21700! Upřímně říkám, že doposud jsem přebalovací folie na baterky nepotkal u žádného modu, ať byl sebedražší, nebo bylo jeho příslušenství bohatší než Bill Gates.

 

Odinek

Zařízení

Aby v tom byl výjimečně trochu pořádek (nezvykejte si na to!) vezmeme popis Odina pěkně odshora dolů, ale ještě předtím si ho změříme a zvážíme. Vysokej, statnej, na hlavě přilba, jedno oko... Ne! Moment. Chybka, znovu a lépe.

Míry a váhy:

Rozměry: 90.5 × 36,3 × 32 mm
Hmotnost: 128 g
Baterie: 18650 / 21700
Elektronika: Evolv DNA 75C
Max výkon: 75 W
Nabíjení: MicroUSB 

Odin Mini je na vrchní straně osazen širokou platformou se závitem 510 a dobře odpruženým centrpinem s dostatečně dlouhým krokem. Na mod v pohodě dostanete bez přesahu i atomizér o průměru obludných 30 mm (31 mm s fakt miniaturním přesahem). Na čelní straně gripu najdeme celkem čtyři tlačítka. A sice žhavicí, pak klasické duo plus a mínus a samozřejmě potvrzovací čudlík. Pod tlačítky se nachází MicroUSB port, kterým můžete nabíjet vloženou baterii, popřípadě si připojením k PC a zapnutím programu Escribe upravíte grip, jeho grafiku a chování tak, aby byl skutečně osobním modem.

Co mě však zajímá nejvíc, je barevný displej, který mi řekne vše, co potřebuji vědět o chování gripu.

Jsem rád, že na rozdíl od drtivé většiny DNA modů má Odin displej krytý další vrstvou plexi.

Nestane se tedy, že si nedopatřením zabijete displej, který není úplně laciný. Na bocích Odina jsou poměrně výrazné, přesto však do celku zapadající, otvory pro odvětrávání baterie. K těm mám svou výtku, ale tu až na konci u hodnocení. Pokud se zadíváte na můj černý kousek trochu blíže a pozorněji, všimnete si nápisu Odin DNA na levé straně. Drobný detail, o to však hezčí. Spodní stranu modu si pro sebe zabrala dvířka šachty pro baterii. Jsou řešena prostým zášupným systémem. Jak jednoduché, tak funkční. Drží skutečně fest a ani při pádu se neotevírají.

Odinsan

To vše výše vypsané je zabaleno do hliníkové slitiny, která se údajně používá v letectví. Mé barevné provedení, brushed black vcelku dobře odolávalo všem nesnázím a nepříjemnostem, kterým jsem ho vystavil. Dostával naložit více, než jakákoli doposud testovaná věc, která se mi dostala do rukou.  Až na pár oděrek po pádech a jednu hranku bez barvy vše ustál.

Základní nastavení Evolv DNA 75C ( platí v podstatě pro všechny gripy vybavené tímto chipem) přes Escribe software


Dost jsem váhal, zda sem tuhle kapitolu přidat, protože Escribe si zaslouží jen pár slov, ale o to více screenshotů. Takže pokud se tím nechcete prokousávat, tak sjeďte zhruba o sedmapadesát stránek níže. Takže, pro plné nastavení a personalisaci Odina potřebujete do PC nebo na Maca stáhnout soft Escribe https://www.evolvapor.com/escribe. Instalaci dnes zvládne zhruba každé druhé pětileté dítě, nebojte se toho.

Po spuštění Escribe na nás vykoukne hlavní menu. V podstatě vám, pokud nemáte připojený grip k pc, nabízí jen možnost vytvořit si vlastní nastavení pro tu kterou elektroniku, kterou zrovna máte. My si vytvoříme nastavení ori DNA 75 Color, tedy přesně pro Odina Mini.

DNA 1

Volím tedy DNA 75C a ihned mi naskočí tabulka s volbou US edice, nebo mezinárodní (která má aktivovaný režim Replay). Volím MEZINÁROVNÍ a už se ocitám v samotném programu a jeho volbách.

DNA 2DNA 3

V horní části vidíte záložky General, Theme ...... Research. Prozatím zůstaneme u GENERAL a MATERIALS a nastavíme jednotlivé profily. Pro mé potřeby postačí nastavit pouze dva. A sice režim POWER a režim TFR-SS316L.

Power režim: Co se týká nastavení tohoto režimu, nemusíme nic moc řešit. Snad jen v sekci BOOST můžeme nastavit sílu předžhavení. Výkon si doladíme už na samotném gripu kdykoli.

Režim TFR-SS316L: Co že to je za divný název? V podstatě pro zkušeného vapera obsahuje informaci o tom, že se jedná o dopodrobna odladěný režim kontroly teploty (TFR) pro určitý materiál spirálky (SS 316L tedy Nerez typu 316L).

DNA 4

Na čtvrtém screenshotu (pokud to admin nepomotal)...

pozn. Admina - pokud to recenzent nepomotal, tak bylo vše nahráno přesně tam, kam bylo uvedeno v konceptu recenze.

...vidíte dva „chlívečky“ (obrázek s červenou křívkou). Jeden se jmenuje available material, tedy dostupné informace pro elektroniku k jednotlivým materiálům. V mém, oproti těm vašim, najdete i políčko Djaquith V2. Jedná se o TFR hodnoty pro onu nerezovou ocel typu 316L. A protože ji nastavení, které vytváříme, nezná, přesuneme ji do „chlívečku“ Materials on Device. Jakmile budeme později nastavení nahrávat do zařízení, vše se v gripu uloží a bude fungovat. Nyní se ale vraťme zpět do záložky GENERAL.

DNA 5

Jak můžete vidět, tak jsem v poli 1 změnil název Profilu v zařízení tak, aby mi zobrazil jméno na displeji gripu. V poli číslo 2 jsem si vypnul předžhavení, protože osobně nemám rád zbytečné vybíjení baterie zrychleným náběhem. V poli 3 jsem změnil materiál spirálky na výše zmíněný Djaquith V2.

Dostanu tedy v režimu kontroly teploty přesně takový potah, jaký mi vyhovuje. Vždy přesně stejná teplota bez jakéhokoli zakolísání.

Teď už se ale přesuneme k samotné personalizaci Odina.

DNA 6DNA 7
Na snímku obrazovky nad tímto řádkem můžete vidět, jak jsem si ho upravil k obrazu svému já... čímž se teda nechci nějak chlubit, nebo tak něco. Tak jdeme dál. Po kliknutí na tlačítko THEME DESIGNER se otevře nové okno, kde už dojde na samotné úpravy zařízení.

DNA 8
Hned na první obrazovce upravujeme pozadí zobrazené na displeji. Je možné nahrát si v podstatě jakýkoli obrázek. Escribe si ho přechroupe a přeformátuje tak, aby ho grip dokázal zobrazit. Takže pokud chceme tak klikneme na LOAD a vybereme z PC obrázek pro první Wallpaper a rovnou zopakujeme i pro druhý. Zde dbejte na to, abyste si nezabili celou paměť zařízení.

DNA 9
Na pravém okraji obrazovky vidíme už samotné náhledy obrazovek tak, jak nám je zařízení ukáže na displeji. Pokud se jimi začneme proklikávat, bude se nám měnit velký náhled vlevo. Na něm si postupně můžeme upravovat zobrazované informace, popřípadě si vše kompletně poskládat jak se nám zlíbí. Rád bych zde popsal veškeré možnosti, které Escribe nabízí, ale to bych psal tuhle recenzi asi tak čtrnáct dní.... čistého času psaní.. dva týdny..

DNA 10
Takže pokud máme vše nastaveno, klikneme v horní liště na tlačítko APPLY a celé nastavení se uloží a přepne nás zpět na hlavní obrazovku Theme Designeru. Pokud si chcete rozpracované nastavení a téma uložit, klikněte na SAVE THEME, abyste se k práci a zkoumání mohli kdykoli vrátit. Nyní můžeme Theme Designer zavřít a uložíme celé nastavení. V horní liště klikneme na FILE a následně SAVE AS.

DNA 11DNA 12
Pokud nyní připojíme mod k PC, vyskočí nám tabulka kde odklikneme připojené zařízení tlačítkem OK a Escribe si z Odina vytáhne jeho aktuální nastavení (u vás nejspíš základní). Pokud chceme nahrát rozpracované nastavení a téma, které jsme doteď ladili, opět klikneme na tlačítko FILE a posléze na OPEN. V nabídce vybereme námi vytvořené nastavení. Nyní nastává chvilka pravdy. Pokud jsme něco zvrtali (a že toho může být při prvním průzkumu dost), budeme muset začít od začátku. Klikneme na UPLOAD SETTINGS TO DEVICE a počkáme až se nahraje vše do modu.

Pokud se vše povedlo, uvidíme už na modu své nastavení tak, jak jsme si ho vytvořili a tedy můžeme grip odpojit.

Odinson

Život s Dovpo Odin MINI DNA 75C

Odin, přestože je celokovový, je parádně lehký. Ergonomie zařízení jako takového mi naprosto vyhovuje. Jeho klínovitý tvar mi perfektně sedl do ruky. Tlačítko působí příjemně, ani tuhé ani volné a na stisk je vidět že bude kvalitní. Vyvýšená platforma závitu 510 zabránila tomu, aby okolí odrbal nasazený atomizér, přestože samotné vyvýšení je ani ne půlmilimetrové. Někde výše, v popisu zařízení, jsem se zmiňoval o žebrování na bocích Odina. Bohužel to je, aspoň za mě, poměrně „nebezpečná“ věc, co se týká prostupnosti prachu k baterii. Prostředí autoservisu není zrovna čisté, často jsem tedy vytahoval z Odina baterii, která vypadala jako bych ji vytáhl ze sběrného dvora. Přes ono žebrování se k baterii dostává poměrně dost nečistot. Nebýt elektronika zařízení pevně oddělena od zbytku těla, vcelku věřím, že Odin by už nefungoval. Co tedy mohu jen a jen doporučit, pokud se pohybujete v prašném prostředí, je časté čištění šachty pro baterii. Fakt to nezanedbávejte, ostatně čistota zařízení je vždy zásadní věc.

 

Hodnocení ve své třídě:

Rozmanitost nastavení
➕ Perfektní elektronika
Vysoká odolnost konstrukce
Skvěle držící dvířka baterie
Velmi kvalitní center-pin pro atomizery
Displej chráněný další vrstvou plexi
Vydrží přejetí autem (https://www.instagram.com/p/CSWa8GtinKY/)

➖ Žebrování propouští bordel k baterii
Dnes již postarší MicroUSB

Odinson

Doporučuje produkt: 88%

Co tu napsat? Snad jen že Dovpo Odin Mini je skutečně zařízení do nepohody, které zvládne opravdu zlé zacházení. S naprostou elegancí unese až 30 mm atomizéry a i s 24 mm mu to sluší. Pro nováčky je to zařízení, které jim hned ze startu poskytne nepřeberné množství nastavení a mnoho příležitostí ke zkoumání. Starý vaperský páky si také přijdou na své, protože přesně ví co je u Odinovy elektroniky čeká, a zajímá je v podstatě už jen to, jak se zařízení drží a jak na něm vypadá daný atomizér.