Přejít k hlavnímu obsahu

RECENZE ELF BAR FB1000

Kompaktní plnitelný POD pro MTL s možností automatického i manuálního žhavení. Říkáte si, že jsem se asi spletl? Nespletl, Elf Bar nejsou jen ty jednorázovky, které jsou teď všude kolem.

Ahoj, vítám vás u dnešní recenze. Je FB1000 krok správným směrem, nebo měl výrobce raději zůstat u jednorázových zařízení? Jdeme to zjistit.

Balení

V balení nalezneme samotné zařízení menších rozměrů, ve kterém je již vložena meshová žhavicí hlava o odporu 0.8 ohmu (MTL), super krátký kabel USB-C, stručný návod a ultra-přísný řetízek pro zavěšení zařízení na krk.

No za tenhle „řetízek“ by se nestyděl ani 50 Cent nebo B.A Baracus z A-Teamu.

FB1000

 

Materiály a Design

Celé zařízení je vyrobeno z dost laciného plastu a to je spolu s „kvalitou“ zpracování největším problémem. Zařízení působí jak kdybyste ho zakoupili někde v tržnici a to je sakra škoda. Co se designu týče tak ELF BAR FB1000 je celý černý (ten můj v recenzi), na jeho čelní straně najdeme barevný panel schovaný pod matným sklem, uprostřed něhož je umístěno spínací tlačítko a malá dioda signalizující žhavení a stav nabití.

 

Cartridge

Na horní straně zařízení se nachází samostatně dokoupitelná a vyměnitelná cartridge, na jejíž vrchní straně je výstupek sloužící jakožto driptip. Ten je dle mého až zbytečně široký pro MTL a v kombinaci s otvory pro přívod vzduchu způsobuje poměrně zbytečně vzdušný a volný potah. Dalším problémem je kondenzát ulpívající uvnitř náústku, je ho opravdu dost. Během užívání se mi stávalo, že se nějaká ta kapka dostala až mě do úst. Plnění cartridge probíhá pomocí otvoru umístěného ve spod cartridge. Klasická gumová zátka funguje dobře, plnění je jednoduché a rychlé.

FB1000

Žhavící hlavy

Elf Bar FB1000 je zařízení určené pouze pro šlukování (MTL) a podporuje pouze jeden typ žhavicích hlav a tou je meshová hlava o odporu 0.8 ohmu. Vzhledem k tomu, že zařízení nepodporuje nastavení výstupního napětí není třeba nic řešit, POD si nastaví vše sám. Žhavící hlava sama o sobě není chuťově vůbec špatná, výraznost a prokreslenost je poměrně vyvážená, což mě osobně dost mile překvapilo.

Životnost hlav bych viděl na nějakých 14 - 21 dní, avšak jak všichni víme, to je dost individuální parametr.

Žhavit je možné jak automaticky, tak manuálně pomocí tlačítka na čelní straně zařízení. Automatické žhavení funguje rychle a plynule, V tomto ohledu nemám co vytknout.

 

Baterie

Uvnitř tohoto plastového drobečka se skrývá akumulátor o kapacitě 1000 mAh, já jsem se při plném nabití dostal se životností na nějaký den a půl, což je spíše průměr, avšak pohodlně dostačující. Nabíjení probíhá pomocí USB-C konektoru umístěného na spodní straně zařízení. Mimochodem, podík lze používat i během nabíjení a to se vyplatí Horste.

ELF BAR FB1000 se nabije z „nuly na sto“ za cca hodinku a půl, což je velmi příjemná hodnota - výsledek, no prostě během jednoho 90 minutového filmu máte nabito do plných.

FB1000

 

Technické parametry

Rozměr: 87 x 28,4 x 28 mm
Kapacita baterie: 1000 mAh
Kapacita cartridge: 3,5 ml
Odpor žhavicí hlavy: 0,8ohm

Hodnocení ve své třídě:

➕ Kompaktní rozměry, příjemná ergonomie
➕ Životnost žhavících hlav
➕ Chuťové podání, skoro na úrovni Caliburnů
➕ Spínání automatického žhavení
➕ Regulace nastavení vzduchu

➖ Materiály a zpracování
➖ Kondenzát v driptipu
➖ Méně výrazná indikační dioda
 

Abych to tak shrnul, rozhodně zde nemáme špatné zařízení, co se týče podání chutí a funkčností je rozhodně jedno z těch lepších, avšak kvalita zpracování je opravdu tragická. V cenové hladině okolo 700 Kč je standard kvality dostupných zařízení o dost jinde a často dostanete za svoje peníze více kovu, méně plastu. Je smutné, že jednorázové e-cigarety od Elf Bar jsou kvalitněji provedené, než znovu použitelné zařízení. Dávám 57%