Přejít k hlavnímu obsahu

RECENZE Lost Vape - Ursa Nano S

Ahoj v roce 2023! Doufám, že jste do nového roku vkročili s úsměvem (a nějakým vape dárkem od Ježucha) a těšíte se na další recenzi. Jednu novou pro vás mám právě dnes. O co půjde? Nuže, snad je to tím, že jsem v partě “nejmladší“ článek, bylo mi podsunuto opět zařízení ve stylu POD.

Dostala se ke mně fialová varianta (na výběr je celkem z deseti parádních barev a kombinací) a byla to láska na první pohled. Barva je jasná a povrch zařízení na dotek úplně kjůt. Tělo je plastové a pogumované, naprosto hladké a působí neuvěřitelně jemně a měkce. Po více než měsíci intenzivního používání nemám na podíku ani škrábaneček a barva není nijak ošoupaná ani vybledlá, což avizuje i samotný výrobce pojmy fade & wear resistance. Tleskám, vážně moc dobré provedení.. Je to roztomilý prcek, váží necelých 37 gramů a je 10 centimetrů vysoký (nebo dlouhý?). V balení kromě Ursy najdete superkrátký USB-C kablík, nutné a zbytečné čtení a víc nic. Prosté.

URSA NANO

Cartridge má zkosený a na můj vkus trochu širší náustek, musela jsem si na něj chvilku zvykat. Objem cartridge je 2,5 ml, vaše oblíbené dobroty jsou pak odpařovány přes vestavěnou žhavící hlavu s odporem 0,8 ohmu nebo 1 ohm. Na boku cartridge je plnící otvor uzavřený gumovou zátkou, která výborně těsní, trochu ztuha se zavírá a samotné plnění je tak trochu zkouška šikovnosti.

Lahvičku totiž “napíchnete“ úplně v pohodě, ale jakmile ji zmáčknete víc než byste měli, budete sakrovat ještě pozítří.

Protože budete za svou neuváženost odměněni dávkou liquidu všude tam, kde o něj nestojíte. Moje zalitá klávesnice toho budiž důkazem.

Baterie o kapacitě 800 mAh naprosto dostatečná, tohle se Lost Vape povedlo. Při celodenním sosání nemám problém vydržet s Ursou dva dny bez kabelu, a to jsem ji vážně nešetřila a cartridgí projelo hoodně šťávy. O stavu nabití (a taky o tom, že zrovna potahujete) vás informuje modře (a ne jinak) svítící dioda. Pro dobití baterie slouží USB-C konektor, který je umístěný na boku zařízení, právě na protější straně, než na které najdete onu diodu. Boční řešení portu je neobvyklé a podle mě zbytečné, ruší jinak krásný a čistý design PODu, zlatý port pro nabíjení na spodní straně. Každopádně z nuly na sto se při 5V a 2A dostanete zhruba za hodinu, během čehož se nemusíte obávat žádného nezdravého zahřívání, což je fajn. Bonusem je pak funkce passthrough, tedy možnost potahování během nabíjení.

URSA

Podání chuti je bohužel nic moc. Ačkoliv nějakou chuť dostávám, rozhodně není taková, jaká by být měla. U dobře známých liquidů jsem byla zklamaná prokresleností jednotlivých složek, vše je spíš slité dohromady a takové… Jalové. Ovocné mixy i dezerty nejsou prostě dost dobré a to mě štve. Vzhledem ke konkurenci, která nejen za uplynulý rok vzrostla, je tohle slabší průměr, který mě nenadchl.

Objem páry je ale parádní. Je tak akorát hutná, jen holt málo chutná. Asi popřemýšlím o psaní recenzí ve verších, co vy na to?

Potah je vzdušný a pohodlný, nicméně já mám raději tužší a po době vapování nabývám dojmu, že mi Ursa nestačí. Nehledě na koncentraci nikotinu mě zkrátka neuspokojuje a mám tendenci sáhnout po jiném PODu. Uživatelsky přívětivou regulaci vzduchu byste tu hledali marně, ale něco se přeci jen udělat dá. Na těle jsou na užších stranách dvě maličké dírky, které si můžete čistě teoreticky při potahu prsty zakrýt a potah tak docela solidně přiškrtit. Má to ovšem dva háčky. Nebo háky. Jednak je takový manévr značně uncomfy, jednak u toho budete vypadat jako šimpanz v ZOO objevující taje jeho nové hračky. A myslet na škrcení vzduchu při každém potahu rozhodně nebudete chtít. A ani se vám to nepodaří. Výsledkem tedy je, že pokud vám origo potah nesedne, nic moc s tím nenaděláte a to je škoda.

URSA

Výkon se pohybuje mezi 5-16 watty, o bezpečnost provozu se stará šikovný lost vape quest chip, který vám zajistí ochranu proti zkratu nebo přehřátí a pohlídá případné podbití baterie. Krátce se ještě vrátím k samotnému provozu. Jednou za čas si totiž Ursa zabublá, žhavící hlava by potřebovala nasávat o trochu míň liquidu než kolik doopravdy nasává. Tenhle jev přišel bohužel u tří různých cartridgí, takže na jeden vadný kus to úplně nevidím. Můžete hulit celý den, tahat dvacetkrát za hodinu nebo třikrát za týden, bublání dřív nebo později přijde. Kolem a kolem je to maličkost, ale otravuje to.

Abychom to nějak uzavřeli, protože na jedno základní zařízení bylo povídání už dost, Ursa Nano S je průměrná, ale dostačující pro nenáročné nebo začínající vapery, je lehká a designově povedená, s dobrou výdrží na jedno nabití i slušnou vydrží žhavící hlavy. Nevýhodou je slabší a jednotvárné podání chuti a nutnost výměny celých cartridgí. Protože na trhu najdeme v tomto segmentu i cenové relaci lepší zařízení, hodnotím esko 40 %.

Díky za vaši pozornost, přeji vám jen to nejlepší do roku 2023 a brzy na přečtenou!