Přejít k hlavnímu obsahu

RECENZE S&V MOMO Aloe 3× jinak

Zdravím čtenáře, jméno mé je Espézetka. Pro některé jméno celkem známé, ale pro ty co ho neznají, věřte, že mé recenze jsou vždy pouze mým výtvorem a nikdy nejsou ovlivněny ve prospěch výrobce / prodejce. Budeme se zde víceméně pravidelně potkávat u recenzí všeho možného, takže se pohodlně usaďte, začínáme.

MOMO Aloe

Když za mnou přišel poprvé člověk z provapery.cz a zeptal se mě, zda bych byl schopný napsat i nějakou tu recenzi na aromata, potažmo liquidy, klepal jsem si na čelo. Já a recenze na aromata? Vždyť o tom absolutně neumím mluvit. Nikdy jsem se nad něčím takovým nezamýšlel. Prostě to dělím na kategorie CHUTNÁ nebo NECHUTNÁ. Tak mě zkuste brát trochu s nadhledem. Jo a asi bych měl zmínit, že vnímání chutí máme každý trochu jiný, takže prosím nepočítejte s tím, že co chutná mně, bude automaticky stejně tak chutnat vám.

MOMO Aloe Original

Dle popisu výrobce by se mělo jednat o sladkou Aloe limču. Takže první, co mě napadne, je ten profláknutý ALOE DRINK. Jenže chyba lávky.
V chuti po týdenním zaležení cítím onu specifickou chuť Aloe, která je lehoulince nakyslá, příjemně sladká a dalo by se říct „šťavnatá“.  Celé tohle se docela zajímavě kamarádí s coolingem, který mě svou silou vskutku překvapil.

Kapák osazenej pro výkon 80W nebyl to pravý ořechový, málem jsem se z toho....rozkuckal.

Nicméně ta chladivá složka se chová vcelku zajímavě. Není to, to první co v chuti cítíte, o ní se dozvíte až tak někde v druhé třetině potahu a krásně vám vykopne chuť Aloe o úroveň výš.

MOMO Aloe Original

Co se týká lahvičky... Čepice s kapátkem drží fest, přesto nedoporučuji drtit ji jak násadu od kladiva když vás nakrkne tchýně.
V lahvičce o objemu 60ml se převaluje 20ml aromatu a po namíchání doporučuje výrobce nechat to celý 3 dny ležet. Každopádně mohu doporučit fakt ten týden, ať ubere chladivost trochu na síle.


MOMO Aloe Pomegranate

MOMO Aloe Pomegranate

Výrobce tvrdí, že se jedná o kombinaci Aloe s přídavkem fakt zralého granátového jablka.
Opět jsem po namíchání nechal týden zaležet, ale ochutnával jsem postupně prakticky celou dobu, stejně jako obě další, baví mě zjišťovat jak se příchuť chová.

Co se chuti týká tak tady naprosto nekompromisně granátový jablko poslalo Aloe do kouta. 

Ale i tohle funguje vlastně strašně fajnově. Aloe tomu opět dodává příjemnou specifickou chuť, i když jen zlehka. I zde čekejte chladivost, nicméně ne tak silnou jako u Aloe Original.
Lahvička je opět 60ml a je v ní 20ml aromatu k doředění bází.  

 

MOMO Aloe Mango

Mango... proč zrovna já, který mango nemůže ani vidět?! Inu nikdo netvrdil, že život recenzenta musí být jednoduchý, ale vezmu to objektivně.

Když to vezmu kolem a kolem tak výrobce hlásá, že se specifická chuť manga snoubí s příjemnou svěžestí Aloe. No popravdě bych to úplně netvrdil. To mango je totální overkill a po Aloe není ani vidu, ani slechu.

MOMO Aloe Mango

Naprosto tu dominuje specificky sladká chuť manga, která je lehce podkreslená chladivostí. Vcelku věřím, že kdo má mango rád, se v tomhle najde. Chvíli po zaležení bylo cítit nedozrálé mango, takové to dřevnaté. Zhruba čtvrtý den se to překlopilo a šlo hodně do sladka. Vcelku zajímavé chování aromatu. Cooling je skutečně jen jako podkres, nic brutálního jako u originálu, ale zas ne tak jemný jako u Pomegranatu.
Lahvička je klasicky 60ml s obsahem 20ml aromatu k naředění.


Celkové hodnocení

Řada Aloe od MOMO je vcelku fajn na léto. Dovedu si představit, že minimálně Original a Pomegranate zařadím do letních stálic. Lahvičky mají taky fajn, nemají tendence protékat, takže je můžu v batohu tahat jak kočka koťata a nepřijdu k ocintaným lahvičkám. Opět se mi potvrzuje to co už nějaký pátek tvrdím. A sice, že „Angláni umí“.

Proč Angláni? No, protože MOMO jsou aromata navržená a vyrobená v Anglii.