Přejít k hlavnímu obsahu

RECENZE OXVA ORIGIN SE

Ahoj, vítám vás u mojí první recenze. Dnes se podíváme na zoubek prckovi z dílny čínského výrobce Oxva, který nese název Origin SE. Mělo by se jednat o pocket friendly zařízení, takový malý kašpárek pro velké divadlo. Uvidíme, jak se to povedlo.

Balení

Po otevření krabičky na vás vykoukne rovnou zařízení samotné. Při prvním pohledu si řeknete asi něco jako… No, čahoun! To teda fáákt není, hehe.

Kromě Oxvy najdete v krabičce USB-C nabíjecí kabel, náhradní žhavicí hlavu o odporu 0.5 Ω (přičemž další, 0.3 Ω hlava, je už zasazená ve vyměnitelné cartridgi), manuál a super cool klíčenku.

Oxvička

 

Materiály a design 

Dostala se mi do rukou varianta Sakura Pink, na výběr je celkem z 8 barevných kombinací. Ač jsem byla předem otrávená, jelikož žůžová fakt není moje barva, mile mě to překvapilo. Je to moc příjemná pastelová růžovka, na slunci nebo ostrém světle jde skoro až do bíla. Tělo je vyrobené z polykarbonátu a PCTG, tlačítko je akorát velké, má jistý a přijemný stisk, magnety drží cartridge přesně tam, kde ji držet mají, a to opravdu dobře. 

Na pomyslném čele tohohle mini hulítka najdeme nápis křičící, z jakého modelu právě bafáte, tři indikační diody, které mimochodem svítí jak blázen, fire button, airflow a… A nic, co jste ještě čekali? Výška téhle krásky předurčené k oslňování svou maličkostí je 10 cm včetně cartridge o objemu 3.5 ml s 510 náustkem, váha je 60 g. Když ji dáte do kapsy, vsadím se, že ani nevyjdete z domu, a už se budete rozčilovat, kde jste ji zapomněli. Je vážně jako pírko. 

Oxvík

 

Funkce, chuť, výdrž 

Oxva se, k nepřekvapení, zapne a vypne svižným pětiklikem, čtyřklikem se uzamkne/odemkne fire button, trojklikem přepínáte mezi nízkým, středním a vysokým výkonem.  

Inteligentní Photon čip uvnitř zařízení automaticky nastaví výstupní výkon na základě odporu vložené žhavicí hlavy, pohybovat se lze v rozmezí 5-40 W. 

0.3Ω (mesh) - 40 W  

0.5Ω (mesh) - 25 W  

1.0Ω (kanthal)- 14 W  

Musím dodat, že žhavicí hlavy Unicoil jsou opravdu skvělé, jak podáním chuti, tak množstvím páry, i výdrží. Špatná vlastnost je zde pouze ta, že potah z této Oxvy je hlučný, vlastně je hlučný opravdu hodně, po večerech u filmu nebo v kavárně na schůzce mě to vyloženě rozčilovalo. Cartridge je zatmavená, ale výborně průhledná, stále máte přehled o tom, kolik paliva vám zbývá. Zde přichází velká pochvala, za celou dobu používání jsem nezaznamenala absolutně žádné protékání, slintání, kondenzát pod cartridgí, prostě žádné neduhy ohledně vlhkosti tam, kde by neměla být. Boční plnění je pohodlné, otvor pro hrot lahvičky dostačující, špuntík drží a těsní. Super! 

O všem potřebném vás informují zmíněné LED diody, které zasvítí při zapnutí/vypnutí zařízení, vložení cartridge, zamčení/odemčení, i při každém potahu. Abych pravdu řekla, ve chvíli, kdy píšu tuhle recenzi, mám těch svítítek už plné zuby. Ony totiž svítí vážně dobře, hodně, pořád… Grrr… (toto je můj velmi subjektivní názor, já prostě nesnáším šíleně a zbytečně svítící e-cíga)  

Diody

Každopádně se tedy díky diodám dozvíte, že: 

- taháte moc dlouho (více než 8 vteřin), a to trojitým zablikáním modré a ukončením potahu, - máte baterii těsně před smrtí, 10x se dramaticky rozsvítí červená dioda,  

- hulíte jako lokomotiva, zařízení se příliš zahřívá, červený pětiblik a ukončení potahu, - došlo ke zkratu, třikrát zasvítí červeně 

Diody jsou nejužitečnější (tedy za mě) při indikaci stavu nabití baterie. Zelená barva svítí při stavu 100-65%, modrá při 65-30%, a červená už vám dává najevo, že brzy dobafáte. Zde musím podotknout věc, která mě neuvěřitelně štvala. Už na modré barvě byl auto-draw líný a musela jsem sosat docela silně, abych to utáhla. Na červené jsem to vzdala a jela jen přes fire button. Chápu, že to tak je kvůli málo šťávě, ale jiná zařízení zvládnou konstantni výkon do dna. Tohle je pro mě prostě mínus.  

Baterie je integrovaná, má kapacitu 1.400 mAh, a vydržela mi průměrně necelý den při používání hlavy s odporem 0.3Ω. Nabíjení je při 5V/2A rychlé, jak avizuje výrobce, během cca 50 minut byla baterie opět v plné síle. Oceňuji funkci passthrough a jen mírné (adekvátní) zahřívání zařízení během nabíjení.  

Oxva on the rocks

Takže..? 

Co se týče celkového dojmu z Oxvy, musím říct, že nabízí přesně to, co dokáže. Meshové hlavy dávají skvělou chuť, své oblíbené ovocné mixy jsem si vychutnala plnými doušky, a ani dezertovky nebyly vůbec špatné, skladba liquidů je pěkně rozpoznatelná. Páry je víc než dost, tady se potvrzuje to, co jsem naznačila v úvodu. S malým kašpárkem zabáfáte fakt velké divadlo. Díky možnosti regulace přívodu vzduchu pomocí AFC kroužku na žhavicí hlavě (který prosím vás, jako já, nikdy omylem nevyhoďte se starou hlavou) si potah vyladíte podle svého gusta, na své si zde může přijít každý. Abych to shrnula, Oxva Origin SE je výborné zařízení, které můžete s sebou vzít kamkoliv, působí velmi elegantně, vejde se do každé kapsy, je lehoučká a nenáročná na obsluhu. Díky absenci jakéhokoliv protékání ji můžete bez obav nosit u sebe celý den a určitě nenajdete ani kapku liquidu jinde než uvnitř catridge. 

 

Hodnocení ve své třídě:

➕ Bohatá a chutná pára
➕ Kvalitní žhavící hlavy Unicoil
➕ Plnění cartridge z boku
➕ Liquid je vždy jen tam, kde má být
➕ Indikační diody jsou přehledné a výborně informují o stavu

➖ Indikační diody jsou možná až moc přehledné
➖ Automatický potah je při nižším stavu nabití baterie unavený
➖ Výdrž baterie (osobní zkušenost) necelý den

 

Hodnotím tuto maličkou mašinku úctyhodnými 70%, Oxva nad svými zařízeními přemýšlí a dodává na trh kvalitní produkty za příznivé ceny.