Přejít k hlavnímu obsahu

RECENZE SmokerStore Taifun GT ONE MTL RTA

přímý konkurent DVARWA? Uvidíme...

Taifun GT One MTL RTA se ke mně dostal od našeho vedení za poměrně vtipných okolností, které zahrnují hod mincí, vynesení sedací soupravy do druhého patra, strach o život a převzetí kontroly nad plachtovou dodávkou. No...tak takhle se řeší „hi-end“ věci u Provaperů.

 

Balení

Taifun GT One dorazí v černém papírovém tubusu, který obsahuje samotný atomizer, náustek, manuál „jak na taifuna“, pytlík náhradních okroužků, jeden malý imbus šroubek na utažení potahu, jednu imbus kličku klasickou a jednu imbus kličku miniaturní. Nic víc, nic míň. 

Tu miniautirní imbus kličku nikdy nevyndavejte z pytlíku - jinak už jí nikdy v životě nenajdete :)

Atomizer

Samotný Taifun GT One je vcelku dobře vymyšlený atomizer, přesto mu k dokonalosti hodně chybí. Základna se díky dostatečně velkým hlavičkám šroubků v postech velmi snadno osazuje spirálkou. Není ani příliš třeba dbát o to, jak dobře zastřihnete konce drátků, místa kolem je docela dost a zkraty mezi základnou a kotelnou jsou prakticky nemožné, pokud nejste fakt lempl.

Pod spirálkou se nachází vzduchová vložka, kterou si můžete dle potřeby vyměnit za jinou s jiným průměrem a tedy si přívod vzduchu „povolit“ nebo naopak utáhnout. Bohužel GT One nedisponuje možností si pootočit Airflow kroužkem na venkovním obvodu tanku, jelikož žádný takový kroužek nemá. Ale můžete si, zcela nesmyslně, zaslepit jednu ze dvou dírek, což fakt smysl nedává...

V každém případě ale doporučuji si vyvložkování odladit ještě před tím, než osadíte spirálku, jinak ji budete naštvaně tahat ven.

Taifun

Když už máte v Taifunu spirálku, rozhodně stojí za to, si trochu vyhrát s vatou, základna je poměrně dost hluboká. Doporučuji vatu nechat spíše delší a dovést ji až na dno kotelny, neboť vám pak bude hezky sbírat případný odprsk nebo kondenzát ze dna. 

Na množství vaty je dobré si dát trochu pozor, chvíli budete laborovat než trefíte to správné množství. Taifun GT One bohužel nemá možnost kontrolovat množství liquidu, který ke spirálce proudí dvěma otvory na každé straně základny. Takže pokud se vám povede dát málo vaty, skončíte s potopou.

Tohle vlastně docela zamrzí, protože by to šlo řešit strašně jednoduše, na což se vlastně taky podíváme.

Technické parametry Taifuna GT One

Průměr: Φ 23 mm 
Typ: RTA (MTL)
Závit: 510
Objem: 4,3 ml
Počet spirálek:  Single coil - MTL
Plnění: Spodní

Cena napříč CZ trhem: +/- 2.600,-

Taifun

 

SmokerStore Taifun GT One v běžném životě

V podstatě největší osinou v pozadí je plnění tohohle atomizeru. To, že je spodem plněný, by mě ani nějak extra žíly nervalo. Je to prostě trochu oldschool. Co ale oldschool není je fakt, že plnění je fakt obtěžující proces, kdy musíte dávat pozor na to, jakou rychlostí GT One plníte. Trefit se z chubby gorilla lahvičky mezi tělo tanku a kotelnu je jednoduché, ale zmáčknete lahvičku trochu víc a hned vám půlka liquidu teče komínem do ruky. Tohle je prostě špatný. Sice jsem slyšel často že „psychicky vyrovnaný jedinec” tohle prostě přejde. Ale podle mě si tím jen někteří musí tuhle nedomyšlenost omluvit. Další věcí co se mi rozhodně nelíbí je fakt, že závit který musím rozšroubovat kvůli plnění je „plast vs kov”, a to prostě zamrzí.


Taifun

Co se týká absence juice-flow, tak ta mi až tak nevadí. Ovšem v zimě při přechodech zima a teplo, uměl Taifun docela nepěkně proslintat do air-flow, které u GT One nemáte možnost zavřít. Nic moc příjemného. Tyhle dvě skutečnosti mě donutily aktivně hledat řešení.

 A teď se klidně na#erte, u atomizeru prémiové značky s prémiovou cenou očekávám, že mě při každém plnění nebude vytáčet. Takže strýček google a následně kolega Pospíšileček a řešení bylo na světě. 

Povedlo se totiž sehnat "Top-Fill" doplněk, který s sebou nese i funkční juice-flow control. Tady opět kopnu do vosího hnízda, protože tenhle doplněk je originál, některé zlé jazyky ho nazývají klonem, ale SmokerStore nic takového nevyrábí, takže... 

 

Hodnocení ve své třídě:

➕ Fantastické chuťové podání tabákovek
➕ Jednoduché osazení
Náustek je parádní
➕ Dostatečná kapacita

V základu chybí Juice-Flow
➖ V základu chybí Air-Flow
Balení je takové - všední, neurazí ale ani nenadchne
➖ V základu otřesné plnění
Šroubování plast vs. kov
➖ Poměr cena x výkon

Tak, to by bylo hodnocení v bodech. Podotýkám že jde o hodnocení původního výrobku tak jak jej naprojektoval SmokerStore.

Tohle se za mě fakt moc nepovedlo... 45 % a to jsem ještě hodnej.

S Top-Fill doplňkem by si Taifun GT ONE vysloužil fajnových 80 %, ale hodnotím tu výrobek tak jak ke mně dorazil. Kdybych si měl vybrat mezi Taifunem a Dvarwem, tak Taifun vezmu jen na tabáky a ještě budu přemýšlet. Ostatní, pro mě osobně, bude vždy lepší právě Dvarw MTL