Přejít k hlavnímu obsahu

RECENZE S&V ADAM'S VAPE - BŘEZEN 2023

Nazdárek! Jaro se konečně hlásí o slovo a v Adam’s Vape to znamenalo pohnutku k tomu, aby vyšla první příchuť, která nás osvěží po všech těch dezertících a tabáčcích se sladkými tóny. Kdo Adamovky zná, možná to trošičku tušil a přemýšlel, jakou exkluzivní vytuněnou kombinaci šťavnatých plodů nám ve výrobně české jedničky připraví.

Apple Juice. Prostě džus, chápeš? Normální, obyčejnej džus. Ne, moment, vlastně ne. Džus ze zelených a červených jablek s nádechem… Po delším vapingu se… Na konci potahu ucítíte… No ne, hele! Zdráhám se tomu věřit, koulím očima, ale je to obyčejné, až mě to posadilo na zadek. 12 ml aromatu v lahvičce jsem dobouchla boostery na 12 mg nikotinu, nechala doporučené tři dny zdřímnout a povolala jsem na ochutnávku Dvarwa.

Apple

Oficiální popis výrobce:

Apple Juice je dokonalou volbou pro každého, kdo vyhledává realistické chutě. Základem jsou čerstvě vymačkaná zelená a červená jablka se svou typickou sladkostí a kyselostí. S touto příchutí se můžete užít sladko-kyselou chuť jablečného džusu kdykoliv a kdekoliv.

Nó, nebudu vám lhát, tohle je krutopřísně jablky našlapaná lahvička. Prvními zvědavými potahy mě provázela docela divoká párty sladkokyselých tónů, které se praly o prvenství, navzájem se fackovaly a já nadále koulela očima.

Okej, na tohle si asi potřebuju trochu zvyknout…

Když se z nového buildu stal zajetý build a já s ukoulenýma očima tahala druhý tank, chutě se mírně zklidnily a celé to dostalo popsatelný řád. Předně musím vypíchnout autentičnost jablek, opravdu je to jako zakousnout se do čerstvého šťavnatého plodu. Sladkost je, vzhledem k tomu, kdo to vyrobil, dost výrazná, ale ne přehnaná. Kyselost zelených jablek s ní jde ruku v ruce a ještě ji o něco pozvedá, protože chuťové pohárky při zaznamenání nakyslosti začnou volat po něčem, co to vyrovná, a ono se to přesně děje. Dobré, dobré. 

Na výdechu se mi povaluje po horním patře něco, co nevím, jestli správně identifikuji jako nádech šťávy z (nějakého) kompotu. Něco, co ještě po tom počátečním virválu jablek pěkně pohladí a pozve vás to k dalšímu, dalšímu a dalšímu potahu.

Jemná, skoro neznatelná chuť něčeho. Sladkého ovoce, ale jablko to není, jasný pane. 

Spíš než džus mi ale aroma připomíná vyloženě jablečnou šťávu, kterou někdo vyšperkoval tím nejasným sladce-kompotovým šmrncnutím a ještě to navrch osladil. I když nakyslost zelených jablek je velmi znatelná (ale výborně vyvážená!), a nenechá vás, aby vám projev přišel i při celodenním sosání nudný, nějak mi chybí jakýsi svěžejší pocit z celého mixu. Snad by to spravila kapička citronu, možná kostička nebo dvě ledu? Netuším…

Když už jsem zmínila celodenní vaping, mám jeden osobní poznatek. Snad je v tom čert (nebo ženská?).

Ale tohle aroma absolutně nemůže být můj all day vape.

Ne, že bych ho nevydržela hulit od rána do večera, ale… Vlastně nevydržela. Po pár hodinách (tancích, chcete-li) mám z vapingu zvláštní pocit, jako by byl liquid chuťově příliš silný, jako bych se přejedla první úrodou letošních jablek, najednou je mi chut na obtíž a já zmateně i zklamaně odkládám Apple na poličku a jdu si nalít něco neovocného. Testovala jsem aroma dost dlouho na to, abych vám mohla v klidu říct, že to nebyla jen souhra okolností, prostě se toho dříve či později přehulím a tělo vyhlásí stopku. Nic podobného se mi u Adamovek dosud nestalo. Znovu zdůrazňuji, že je to čistě má osobní zkušenost a vám se vůbec nic takového dít nemusí. Tímto pasuji Apple Juice na strong aroma, i přesto, že výrobce udává intenzitu medium.

Na mě je to prostě silný kafe. Teda vlastně džus.

Protože je to kolem a kolem další povedený kousek od naší jedničky, který mě ale rozesmutnil svým působením na mně osobně, vysloužil si 70 % a já si jdu dát svůj (Adamův) milovaný Hazelnut Tobacco.

apple