Přejít k hlavnímu obsahu

RECENZE S&V ADAM'S VAPE Caramel Pudding

Adame, ty to sekáš jak Baťa cvičky... Nemá náhodou tvůj den 26 hodin oproti běžným čtyřiadvaceti?
Každopádně díky Adamově píli mám na stole další podzimní novinku. Tentokrát s názvem CARAMEL PUDDING.

carapud

 

CARAMEL PUDDING

Co se týká samotného aromatu, tak to je čiré a v 60 ml Chubby gorilla lahvičce je ho rovných 12 ml. Po namíchání a následném skoro dvoutýdenním zaležení, je aroma v podstatě stále čiré, jen nikotin ho barví mírně do žluta.

Dle očekávání je vůně velmi lehká a jasně v ní rozeznám pudink, karamel zde v podstatě nenacházím.

Po nalití do Dead Drop RDA a ochutnání můžu říct, že karamel se konečně dostavil a s ním i smetana. Tohle aroma si zaslouží, abych se trochu rozepsal o jednotlivých složkách chuti:

Caramel (☻☻☻☻)
... Tohle je hodně zajímavé. Aromat s karamelem jsem měl fakt dost, ale takhle zajímavý jsem ještě nepotkal.

Je příjemně jemný, sladký, takový sametově smetanový... Není cítit hořkost, což je super, protože většinou jsem potkal karamely poněkud nahořklé, tedy dalo by se říct „připálené“. To se zde nekoná. Možná v tom má prsty ta smetana?

Pudink aka Custard (☻☻☺☺)

Zde dělá velmi příjemný základ, osobně na custardy nejsem, něco mi v nich vadí. Tady však není tak zřetelný a je dost ochucený právě velmi kvalitním karamelem.

Cream (☻☻☺☺)

Dodává tomuhle mixu sametový závěr, v podstatě je tu cítit velmi reálně a lehce nasládle.

Smetana celý karamelový pudink příjemně uhlazuje do... nevím jak to úplně popsat. Prostě je to dobrý! Zatraceně dobrý!

Párkrát jsem tu zmínil sladkost složek. Netřeba se však bát, že by bylo aroma přeslazené, naopak! Za mě je sladké tak akorát, decentně, po použitých ingrediencích, které jsou velmi autentické. Každopádně je to docela hutné aroma, které osobně nevydržím vapovat delší dobu, to však nesnižuje absolutně jeho kvalitu. Jen je na mě dost těžké.

Ale znáte to, 100 lidí 100 chutí. Pokud máte custardy, dezerty, caramel v oblibě tak Caramel Pudding od Adam's Vape musíte minimálně ochutnat. Když si vzpomenu na prvních pár potahů tak je to takové pohádkové pohlazení, které se parádně hodí do ponuré podzimní atmosféry.

Myslím že velmi pěkných 82% si zaslouží.

Ten karamel... Zajímalo by mě jestli ho u Pastyříků dělají doma po nocích v hrncích... no kdo ví. To nechám na vaší fantazii. Ale já žádný podobný, takhle věrohoddný, nikdy neměl. 

Carpud Pospi

 

A co říká na Caramel Pudding mistr kostkovaného ubrusu - POSPI?

Dnes tu pro Vás máme poslední recepturu z předvánoční série Shake & Vape aromat od Adam's Vape..  Myslím, že skladbou chutí, udělal Adam docela "majstrštyk", protože dobrých pudinků není nikdy dost. Celkové množství aromatu v lahvičce je 20%. Takže s tím počítejte při míchání. Já jsem si Caramel Pudding namíchal na 9 mg/ml a hustotu 50/50.

Oficiální popis:

Smetanová chuť karamelového zakusku. "..V první chvíli se vám na patře rozlévá pudink. Ten brzy přechází do karamelu a krásně se s ním spojí. Pak ucítíte, jak se do kombinace přimíchá smetanový krém. Jako když vezmete oběma rukama oblíbený pudinkovo-karamelový moučník a pořádně se do něj zakousnete. Všechny tóny se spojí v jeden milovaný zákusek, sladký je tak akorát. Najednou nemáte dost a hltáte další a další sousto. Karamelová chuť ještě dlouho doznívá. Hlavní výhodou této dobroty je fakt, že si můžete ukousnout kolik jen chcete.."

Vůně:

Takhle přesně má vonět custard. Tečka.

Ani nevím, jestli cítím něco jiného, než jemný, ale výrazný pudink s nádechem vanilky a karamelu. Tohle je přesně to aroma, které mám chuť vypít, místo toho, ho namíchat.

Barva: 

Caramel Pudding mi tu leží namíchaný dva týdny. Barva se příliš nemění. Stále je jen lehce do žluta a ani přílišné špinění žhavícího systému se nekoná. Tak to má být. Tak to to mám rád..

Chuť:

Popravdě musím říci, že ochutnat tenhle pudink ještě před tím, než zmizí bublinky, je čirý nesmysl. Je sice cítit cosi jako pudink, ale není to nic moc. Bezprostředně po výdechu nezůstává chuť v puse a jeden vlastně ani neví, co to prohnal plícemi.

Dobrý custard prostě musí uležet, aby jeho chuť plnila chuťové kanálky i po tom, co se dým v místnosti rozptýlí.

Tak se pozná špičkový custard. A to je přesně to, o čem tu chci psát. Tohle aroma je takové jaké má být, až cirka po dvou týdnech. Po uplynutí této doby, se Vám Caramel Pudding odmění bohatou, sytou a výraznou chutí pudinku, který má lehce vanilkový přívlastek a hutnou karamelovou čepici. Možná je to jen můj dojem, ale mám pocit, že v pozadí cítím trošku sušenky. Moc dobré sušenky! Tahle receptura je přesně pro ty, kdo hledají decentní, voňavou a hladkou recepturu, která je příjemně sladká, ale neslepí mu h*bu na dvě hodiny. Už je to hodně dlouho, co jsem měl takhle příjemně vyvážený, hladký a jemný pudink, který zanechává příjemný pocit na patře a u kterého se těším na každý jeden šluk. Většinou si u Adamových receptur stěžuji, že by sem tam mohl použít trošku sukralózy. I u této receptury bych ji trošku snesl, ale myslím, že i bez ní, si dokáži tento vynikající pudink užít!

Bravo, Adame! Tohle se ti moc povedlo.. Za mě 9,5/10

Carpud v trávě