Přejít k hlavnímu obsahu

RECENZE S&V ADAM'S VAPE - DUBEN 2023

Další pondělí pro vapery s ProVapery je tady! Vítáme vás u recenze na další počin z Adamovy továrny na dobroty. Již známá a dle ohlasů velmi povedená řada True Dessert Series se rozrostla o vytuněný milkshake. Inu, když se něco povede, je dobré se toho držet a dát tomu třeba jahodový grády navíc.

Milk

 

True Dessert Series No. 5 - Strawberry Milkshake

Úvodní písnička: 12 ml aromatu, 60ml lahvička chubby gorilla, dolito, naboosterováno, odleženo. Doporučená doba odpočinku 7 dní.

Lahvička nám opět hlásí obsažené složky pomocí tečkoměru. Čtyři opravdové vanilky, tři jahody, dvě sušenky a dva kopečky vanilkové zmrzliny.

SPZ: Si tu přijdu jak v cukrárně a ne jak u solidních recenzentů. Takže ať je i ostatním náležitostem učiněno za dost. Milkshake u mě zakotvil v Dead Drop RDA osazeným single Green Mambou v kombinaci s Holy Fiber. V čem testuje má drahá kolegyně, která na tuhle drobnost jistě nezapomněla? 

Kerstin: Nalila jsem shake do Dvarwa s claptonem z nichromu a super sorbkou. Co říkáš na vůni? Už při zakápnutí vaty mě ohromila taková zdánlivě kořeněná vůně jahod. Možná je to tou vanilkou, kterou už důvěrně známe, každopádně je to zajímavé.

Ve vůni jemné vanilkové mléko vás při potažení překvapí plnou chutí a zejména reálným podáním vanilky. Zralé jahody dodávají chuti lehkou sladkost a typickou svěžest. Přidané sušenky tvoří tělo celé příchutě a spojují vše do jednoho lahodného celku.

SPZ: Musím uznat že milkshake voní skvěle. Jahody člověk cítí na první dobrou, a hned v závěsu je moc pěkná vanilka. Jak ti ale milkshake šmakuje? 

Kerstin: No, musím říct, že první potahy z čistého buildu mě docela zarazily. Chuť se nedala rozklíčovat, všechno se mi zdálo slité dohromady a výrazné ne tak, jak jsem očekávala. Po chvíli ale, když člověk začne přicházet té pro jazyk nové kombinaci na chuť, začala pěkně vystupovat vanilka do popředí a za sebou táhla kýbl jahod. Moc dobrých čerstvých jahod…

SPZ: Jo! Přesně to jsem si na novém buildu říkal… Co to sakra vlastně vapuju? Každopádně jakmile vylezla vanilka, vytáhla s sebou i tu super jahodu a lehký nádech sušenky. A aby si někteří nemysleli… Jasně, že víme, že chce build zajet :) jinak by to byla recenze k ničemu. 

Vanilka je tu klasická Adamova. Tedy naprosto věrná a zábavná. Jahoda jí zdatně sekunduje co se týká autentičnosti. Sušenka je, aspoň za mě, už jen taková třešnička na dortu. Zmrzka pak dotváří celý "ksicht" tohohle počinu. Za mě fakt dobrý. Co mlsná Kerstin? 

Kerstin: Já si nemůžu odpustit poznamenat, že tenhle "Vanilla Milkshake" mi chutná o kousek (nebo o jahodu?) víc než… Vanilla Milkshake. Přidáním jahody se celý projev už tak geniální kompozice pozvedl do nebeských výšin, mám v celém potahu všechno, co mám mít a je toho hafo. Vanilková zmrzlina tak nějak zesílila, společně se sušenkou se veze na té vanilkové vlně a nejvíc křičí ke konci potahu, kde jahoda (alespoň pro mě) doznívá a připravuje se na své Booom! na začátku potahu dalšího.

Tak, myslím, že jsem si vylila srdíčko a můžeme přejít k hodnocení.

SPZ: Když to tak čtu, říkám si, jestli nemáš nějakej deficit sladkýho. Za mě je Strawberry Milkshake rozhodně fajnova záležitost. Umím si představit, že si půjdu koupit lahvičku, možná dvě, až mi ta, co přišla na test, dojde. Ale je fakt, že pomyslnýho krále milkshaků od Milkshakes u mě nesesadil. 

Za mě parádních 65 %. 

Kerstin: Ode mě má 86 %, symbolicky o jedno procento víc než vanilkový bráška.

acai

 

Blueberry Acai Lemonade

Kdo si loni v dubnu oblíbil Grape Mint Lemonade, bude rád. Bude R-Á-D!!! Troufám si sem dokonce napsat něco jako… Adam ty pitíčka prostě sakra umí! Pojďme na to hodit očka.

Lahvička je klasicky 60ml chubby gorilla a obsahuje 12 ml aromatu, každý si dolije bází a/nebo nikotinovými boostery dle svých preferencí. Sleeping time podle Adama jsou pouhé tři dny, což rozhodně potěší, protože čekání je na tom vždycky to nejhorší. Na etiketě nám pak tečkoměr hlásí plnou nálož (tedy čtyři tečky) borůvek, tři acai bobule, dva kousky citronu a po jedné tečce jahody a chladivosti.

Borůvky všichni znáte. Tmavě modré bobule, s typickým aroma a nasládlou chutí. Ty tvoří základ téhle příchutě, ale acai, plod euterpe brazilské, posouvá chuťový profil téhle limonády na úplně novou úroveň. Dejte si vychlazenou bobulovou limču a nalaďte se na přicházející jaro. 

Kerstin: Moc příjemná sladká a lehce trpká vůně linoucí se z lahvičky slibuje (snad) povedený ovocný mix. Co říkáš?

SPZ: Musím uznat, že vůně borůvek tu naprosto kraluje nad vším ostatním. Hodně se v ní objevuje i citron, který je velmi příjemný. Co tam čicháš ty? 

Kerstin: Kopu borůvek a vtíravý, ale ne nepříjemný vliv acai. Pojďme to ochutnat!

SPZ: Jen pro doplnění uvedu, že mám mixnuto na 18mg a nalil jsem do Pioneer Insider, a protože se mi chuť nějak ne zdála tak posléze i do Taifuna GT2. Takže chuť..  Nevím úplně, jestli to byl záměr, ale na mě je aroma dost kyselé, ale o nějakých složkách nemůžu mluvit. 

Kerstin: No to je teda zajímavý. Já limču nalila do Dead Rabbita a mám “chuti plnou hubu“. Hodně borůvek, ale taky acai, trochu hořký podtón s dojmem maliny, na konci potahu jako by přicházel náznak kakaa, který ale hned vzápětí mizí…

SPZ: Upřímně, nevím zda jsem rozbitej já, nebo aroma, ale jediné, co cítím je špetička borůvky a kyselost. Kyselé je možná po citronu. Ale těžko říct, protože nejsem schopnej dostat jinou chuť. Po delší chvíli konstantního chainvapingu se objevuje lehoučká sladkost na závěru potahu.

Ale to může být tím, že jsem se přehulil a jsem sjetej nikotinem. 

A než se toho chytne nějakej šťoural, buildem profrčelo už několik mililitrů tohoto liquidu. 

Kerstin: No to je teda zvláštní, mně to moc chutná. Jsem milovník ovoce a zrovna u Adam’s Vape mám několik oblíbených věcí, třeba už zmíněný loňský kousek Grape Mint Lemonade, a tohle je taky fajnovka. Po delším vapingu mi sladkost borůvky, kapka citronu a jen něžný náznak chladivosti tvoří trochu dojem žvýkačky, ale i přesto, že nejsem žvýkačkový typ, mi to nijak nevadí. V celém potahu a i po celodenním vapování je chuť plná, příjemná, nepřeslazená a složky jsou vyvážené. Nakonec musím říct, že na DL je to pecka a na MTL v PODu zase tolik ne. Je tam méně páry i wattů a chuť mě nebaví.

Hodnotím limču 80 %.

SPZ: Hele upřímně s láskou vzpomínám na první "basic" aromata od Adama. Ale přijde mi, že se ty nové nějak nemohou rovnat těm předešlým. Taky si tam najdu pár oblíbenců. Například Fizzy Lavender, Red Fruit a podobně, ale z tohohle a z předchozího jablka jsem trochu rozpačitý. 

Dávám 40 % a špetku smutku navrch.

 

duben