Přejít k hlavnímu obsahu

RECENZE S&V ADAM'S VAPE Grape Mint Lemonade

Prostě Grape Soda

grejp soda

V pondělních recenzích se tentokrát podíváme na další Shake & Vape aroma od výrobce Adam's Vape. Tentokrát to bude svěží ovocná limonáda pro nadcházející teplé dny. 

Poslední novinkou je aroma nesoucí název Grape Mint Lemonade. Jde o kombinaci červených hroznů, bílého a červeného rybízu a máty. Žádná změna v kvalitě lahvičky - proč taky měnit z osvědčené Chubby Gorilla s kapacitou 60 ml ve které je 12 ml koncentrované dobroty k následnému domíchání dle osobní preference. 

Oficiální popis říká k aromatu tohle:

Vůně je pronikavě hroznová, s nádechem bobulového mixu. Chuť je komplexní a výrazná, nejprve ucítíte delikátní modré hrozny, které při výdechu doplní červený a bílý rybíz. Ocásek je lehce mátově chladivý, nasládlý, s jemnou ovocnou kyselinkou. Důraz není kladen na chladivost, ale na vyváženou lahodnou chuť.

Doporučená doba zaležení jsou 3 dny, takže aroma letělo po namíchání na chvilku do přihrádky ve dveřích auta (alespoň se poctivě promíchá).

Vůně výsledného liquidu je fantasticky cítit po hroznovém vínu, které jen v pozadí doplňuje rybíz. Máta se ve vůni ukazuje až jakoby v koutě, skoro jako by tam nebyla. Taková lehce stydlivá. 

Grape Mint

Kvalitní hroznové aroma, které nechutná jak fialové bon pary je dneska vskutku kumšt - podařilo se Adamovi vybočit z tohoto stereotypu? Jdeme na rozbor chuti.

Zakápnul jsem si RDA a nestačím se divit hned po prvním potahu. Hrozny jsou perfektně odladěné - nejsou trpké, nejsou umělé, nejsou přeslazené a ta červeno-bílo-rybízová složka dodává onu nezaměnitelnou nakyslost a chuť těchto bobulí.

Která varianta rybízu převládá, jestli červený nebo bílý to rozlišit nedokážu. Trochu jsem se bál, že se to mezi sebou bude nějak mlátit, faktem je, že jednotlivé složky si v tomto mixu rozumí, nehádají se mezi sebou a skvěle se při vyprávění tohoto příběhu doplňují.

grape

Jak je již celkem známé o výrobcích od AV, příchuť není přeslazená - respektive uměle doslazovaná. Ovocná sladkost je zde co nejvíce věrná své reálné předloze. Celou dobu potahu se bobule vezou na vlně mátové svěžesti, která je sice výrazná, ale není rušivá. Stydlivost z vůně je pryč, máta se v chuti dost rozkoukala a celou ovocnou kombinaci umocňuje a pozvedává svou nasládlou svěžestí.

Prostě a jednoduše, tohle fakt není ovocná nuda, není to další nezajímavý ovocný mix.. Velmi velmi dobré! 

91% si tahle dobrota zaslouží absolutně bez debaty.