Přejít k hlavnímu obsahu

RECENZE S&V ADAM'S VAPE - LÉTO 2023

Summer Passion - i tak se dá shrnout léto v podání Adam's Vape. Máme tu na ochutnání Passion Cheesecake & Summer Fruit. Takže se podíváme v recenzi na sladký dezert a svěží ovoce.

Passion Cheesecake

Passion Cheesecake

Cheesecake je jeden z mých nejoblíbenějších dezertů a kdykoliv je možnost, rád si na něm pochutnám. Pár let zpět jsem ale ve Španělsku ochutnal jeden, který mě doslova posadil na zadek. Sladký a drobivý korpus, skoro až "tvarohový" krém, želé z maracuji a kousky sušeného kiwi. Nějakou dobu to trvalo, ale myslím, že to co máte teď možnost ochutnat je ten nejlepší cheesecake, jaký jste kdy zkusili. 

Nejdřív ale pár důležitých slov, bez kterých by žádná recenze nemohla mezi lidi.Chézekáke dorazil v 60ml chubby lahvičce, konkrétně celých 12 ml aromatu k doředení s dobou zrání 7 dnů. My máme namícháno i uleženo, takže na to můžeme vlítnout!

Kerstin: Z vůně nepoznávám nic jiného než ovoce. Hromadu ovoce, dost sladkého, lehce svěže nakyslého, směs, kterou bych bez popisu na lahvičce asi neidentifikovala. Pojďme to ochutnat.

SPZ: Tak já jsem na tom trochu líp. Typická vůně cheesecaku, která se line z lahvičky, se tu krásně provazuje s hromadou maracuji. Rozhodně mě to nenechává na pochybách o tom, že tohle bude pecka. 

Kerstin: Už jsem někdy říkala, že mám u Adamovek rozbitej čuchometr. Nicméně…

První potahy jsou plné té tvarohové krémovitosti, kterou slibuje popis výrobce. Doslova plná pusa čísokejkový náplně, sametový, heboučký jako koťátko. Ovoce se projevuje na výdechu a pěkně osvěží prvotní "dortový" dojem…

SPZ: Nemůžu než souhlasit. Cheesecaku je v cheesecaku opravdu parádní nálož. Není utlumený ovocem, jak by někdo mohl čekat. Kdybych to měl popsat, tak řeknu ,že je to "na tři prsty vysoký cheese s centimetrovým ovocným přelivem". Myslim, že bych nebyl daleko od pravdy, pokud bych to takhle chtěl vyjádřit. 

Ovoce je tu zastoupeno v míře, která mi vyhovuje a ve které dokážu v chuti najít vše avizované. 

Kerstin: Já bych ještě dodala, že jsem zezačátku měla ten projev chuti dost rozselektovaný na část cheesecake a část ovoce, ale jak se odhulí pár mililitrů, leze z vaty příjemně prolínající se kombinace všeho, na co nás Adam touhle lahvičkou lákal. 

Poslední poznámku věnuji těm, kteří budou číský dort lít do PODů - ovocná chuť se tam projevuje poněkud mohutněji než v DIY atomizeru, naopak cheesecake trochu ustupuje do pozadí. Ale chutná i tak parádně!

75 %

 

SPZ: Nemůžu s tebou nesouhlasit, tahle záležitost se velmi povedla. Adam ty dezerty prostě umí. 

Zároveň se naše zkušenosti mírně rozchází v tom, jak se tohle aroma projevovalo při ležení. Já měl fajn cheesecake od začátku, jen se jeho projev vylepšil po těch sedmi dnech. Za mě velmi pěkných 78%.

 

Summer Fruit

Summer Fruit

Vůně je příjemně svěží a na první očichání ucítíte nasládlou guavu, která se mísí s nakyslostí maracuji. V chuti ucítíte sladkou guavu, svěžest pomerančů a mandarinek propojenou s lehkou nakyslostí maracuji. Ocásek je chladivý, osvěžující a lehce nasládlý.

SPZ: Zas ta vaše guava. Mě z toho trefí. Kde se to dá koupit, ať už taky vím, co že to vlastně je? 

Kerstin: Vůně je svěží, nejvíce dává znát kvajávu a pomeranč. Tohle bude zase mňamka.

SPZ: Jó! Pomeranče je ve vůni hodně velká nálož. V závěsu mandarinka, troška maracuji… Yes, please!

Kerstin: Hele, umíš si představit, jak asi bude koukat pes, když ho zavoláš do kuchyně, ukážeš mu plátek šunky a pak ho před ním zhltneš aniž bys mu taky kousek dal? Asi tak jsem koukala, když jsem Summer ochutnala.

Kde je slaďoučký ovocíčko?? Praštila mě přes jazyk nálož hořko-sladkého citrusového mixu s pomerančem v čele. Mandarinka hraje druhý, třetí, možná čtvrtý housle, mám prostě kopu pomerančády s jednou vystrašenou kostkou ledu a nevím, jestli se mi to líbí, čéče.

Co ty?

SPZ: No, já před zaležením nějak neměl čas ochutnat. Hromada povinností, nějaká ta sebeúdržba.. Prostě nebyl čas.. Ale toho psa úplně vidim. Včera jsem si dal konzervu s tuňákem a kočka mě málem zadávila. Ale to sem nepatří. Jen vyplňuju svůj prostor...

Kerstin: Nutno uznat, že v čistém buildu umí liquid být jiný než posléze. Tady a u mě je tomu zrovna tak. Po chvíli uvažování, převalování pomerančů na jazyku a ťukání prsty o stůl docházím k závěru, že passion fruit a guava si prostě jenom daly na čas, projevily se až když chtěly.

Teď je ovocná složka plnější, sladká, ale vůbec ne hodně, pořád si nese ten lehounce nahořklý orange ocásek, který to celé povznáší nad jiné "obyčejné" ovocné mixy.

Líbí se mi, jak Adam nic nedělá takové, jaké už to někdo udělal. Zdánlivě ne úplně překvapivý exotický mix má takové "Adamovy koule", špetičku chladivosti (hurá!) a nakonec je to super celodenní liquid.

Ehm, už jsem zticha 80 %

 

SPZ: Tyjo, tak to já si užívám od začátku krásně slaďoučkej mix. Maracuja s mandarinkou jsou parádně podtržený pomerančem. Tohle bych si uměl představit jako letní drink ve sklenici ozdobené přesně tou lehce vymačkanou kůrou pomeranče. 

Lehká chladivost dodává ovoci další rozměr. Není ji tam moc, přesto v kvalitním DL tanku je velmi slušné znát. Celé je to takové… Takové hodně, hodně slušné. Ideál na léto do parných dnů, které jsou konečné zpět. Rozhodně bych se nebál vzít v jedné objednávce třeba tři lahvičky. Tohle u mě zmizí hodně rychle. 

Ovocíčko od Adama (ve kterém naštěstí žádné koule nepozoruju) si odnáší 68%.

Je to dobrý!