Přejít k hlavnímu obsahu

RECENZE S&V ADAM'S VAPE Mango Smoothie

Další novinka od Adam's Vape na sebe nenechala dlouho čekat. Neuplynul ani měsíc a po skvělém Moon Milk a máme tu Mango Smoothie. Pojďme se na něj podívat a něco málo si k němu říct.

Jako vždy se můžete těšit na 12 ml koncentrovaného aromatu v 60 ml chubby gorilla lahvičce. Etiketa Mango Smoothie opět nese krátký seznam ingrediencí, které v aromatu najdete a nechybí ani vyjádření intenzity jednotlivých složek.

Mango ••••
Kiwi ••
Jahoda •

 

Doporučená doba zaležení jsou tři dny. Namíchal jsem aroma na 1,5 mg a výsledný poměr 70/30 a zahodil do šuplíku. No a co by to bylo za recenzi bez toho, abych uvedl co o svém výtvoru říká sám Adam?

Vůně je komplexní, těžší a nasládlá po jahodách. Při potažení ucítíte autentickou chuť zralého manga s kyselkavou dochutí kiwi. Sladkost a plnou chuť dotváří jemný ocásek svěžího jahodového džusu. Cílem chuťového profilu bylo vytvořit reálné vyzrálé mango, které je vyvážené, osvěžující a lahodné díky kouskům kyselého kiwi a sladkých jahod.

Vezmu to maličko oklikou... Každý kdo nějakou dobu moje články čte, nebo mě zná osobně, tak trochu tuší, že když mi přistane na stole mango, mám chuť se jít odprásknout. Fakt tu příchuť nemám rád a absolutně ji nevyhledávám a dokáže mi zkazit den...

Ale...

Hele ne, fakt to není zaplacená recenze, takový věci nedělám! A taky to není obrat o 180° a "miluju mango, víc manga".

Mango Smoothie naštěstí není úplně mango tak jak ho všude potkávám. Jeho chuť je příjemně lehká, není to žádný mangový overkill, který člověka přestane bavit přesně po dvou potazích, protože má manga plnej zobák.

Je lehce sladké a nijak „ukřičené“. Kiwi ho pěkně doplňuje a dodává mu jistou šťavnatost a mírní v rozletu sladkost manga díky své kyselosti. Jakože pusu vám to neohrne, ale znát je tady kiwi pěkně. 

Co se týká jahodové části receptu, tak úplně nevím co si o ní myslet.

Nedokážu rozlišit zda se jedná o jahody zahradní, nebo o jahody lesní, popřípadě o kombinaci obojího. Rozhodně s klidným srdcem můžu říct, že se tu není taková ta klasická jahodová "chemická eskapáda", kterou poměrně dobře znám z dob minulých. Zajímavé mi přijde, dost možná díky Dead Dropu, ve kterém testuji, že jednou se ukáže víc jahoda lesní a podruhé bych si klidně vsadil, že je to klasická jahoda.

Každopádně Mango Smoothie není špatná záležitost pro nadcházející parné dny. Jen bych tu možná ocenil špetku coolingu nebo mentholu. Věřím, že by to tuhle záležitost příjemně osvěžilo. Ale tohle se dá řešit, prostě si přidáte cooládu dle svého uvážení. Možná je tohle i více promyšlené od Adama, než-li se může zdát - kdyby tam rovnou nasypal vanu ledu, tak těm, kteří cooling nevyhledávají nedá moc na výběr - takhle, opačně, si tam to svoje najdou obě skupiny.

Tak co, trefil Adam takový letní ovocný "jackpot"?

jackpot

Myslím že 78% je hodnocení, které si tohle aroma zaslouží na beton.