Přejít k hlavnímu obsahu

RECENZE S&V ADAM'S VAPE - ÚNOR 2023

Ahoj! Únor je skoro za námi, dnes máme opět pondělí a my vás vítáme u recenze, která voní po banánech, chutná po oříšcích a zanechá ve vás dojem lahodného karamelu s mandlovou korunkou, který budete chtít zažívat stále znovu. Na stole a v tancích máme Banana Creamy Nuts od naší české jedničky Adam’s Vape a jsme zvědaví, jak tenhle banánový oříšek Adam rozlouskl. On totiž vážně dobrej banán… To není jen tak!

Na úvod si dáme takovou tu klasiku. Aroma dorazilo v 60ml chubby gorilla lahvičce s 12 ml krémových banánových oříšků. Namíchaný liquid se dostane do kondice dle doporučení výrobce po týdnu stání (nebo ležení?). Pak už je naleštit kotelnu, rozžhavit spirálku a jde se na to!

banana

SPZ: Nevím jak ty, ale já budu testovat v Dead Drop RDA, single coil fused clapton + nesmí chybět Holy fiber.

Kerstin: Já mám připravený Dvarw s obyč drátem z nichromu a Sorbkou. Ale skočme hned k tomu, co čtenáře doopravdy zajímá. Banán, lískáč, karamel a drobeček mandle.

Po otevření lahvičky a prvotním přičichnutí se na chvilku ocitám uprostřed čokoládovny Orion.

Banánky v čokoládě, však víte, to želé s typickou barvou, vůní i chutí. Vůně naprosto skvěle evokuje to, co podle Adama má. Prostě banány v čokoládě. Bez čokolády.

SPZ: Vůně linoucí se z lahvičky je pronikavě banánová, až bych možná řekl, že maličko chemická. Když se podívám na řádky o kousek výš, skutečně bych ji připodobnil k banánům v čokoládě… Bez čokolády. Zato však se slušnou porcí karamelu. No ale protože vůně není vše, nalijme si plné atomizery. 

banana

Oficiální popis výrobce:

Osobně miluju banány v čokoládě, ale vadí mi na nich ta čokoláda. Roky jsem si říkal "Kéž by je někdo prodával bez čokolády". A pak mě to napadlo. Udělal jsem si je podle sebe. Dobře známá chuť banánů, ale v kombinaci se sladkým, tekutým karamelem a k tomu posypka ze sekaných mandlí a lískáčů. Jak je jednou zkusíte, nebudete chtít přestat.  

Kerstin: Jak mě vůně navnadila a slibovala banán banánovatej, trochu mě překvapilo, že z Dvarwa dostávám banán oříškovej. Dost oříškovej. Vlastně cítím nejdřív nálož lískáčů, možná i lehce opražených, a pak teprve přichází ten banán.

SPZ: Oříškový banán. Tohle slovní spojení u mě dojem z chuti vystihuje naprosto přesně. Krémový karamel, vlastně jakýkoli karamel, cítím jen zlehka někde na konci chuti. Doufal jsem, že jej zde bude větší porce. Co ale cítím víc, je chuť mandlí s takovou tou jejich hnědou slupičkou. Lehce nahořklé tříslovinou. Lískový oříšek se mi mezi nimi poněkud ztrácí, přesto je ale hezky znatelný. Ještě se vrátím trochu zpět k banánu. Zmínil jsem, že ve vůni mi přijde maličko chemický, jsem rád, že v chuti tomu tak není. Je opravdu dobrý a celkem pěkně věrný žluté zahnuté předloze. 

Kerstin: Mně teda karamel vystupuje asi o něco víc než tobě, Espézetko, pojí se s vlnou oříšků a dodává projevu jakousi celistvost. Co poměrně (vlastně téměř úplně) marně hledám, jsou ty mandle.

Na etiketě je mám, ale v atty asi ne…

SPZ: To jsou holt ty rozdíly v konstrukci a osazení. Alespoň není vše jednotvárné a nás to nutí pořídit si další hardware. No každopádně, pojďme shrnout naše dojmy. Osobně už nevím moc, co bych řekl. 

banana

Kerstin: Ještě tě maličko zdržím, nemůžu totiž opomenout malou poznámku k poměru vize výrobce:

dojem vapera. Banana Creamy Nuts vlastně slibuje nějaké ty „krémové banánové oříšky“, a tak se mi chce říct, že teda jo!

Banánová chuť vykresluje krémovost, místy mi připomíná maličko banán rozmixovaný v mléčném koktejlu, sladkost dodává karamel, který nemá (nebo já ho necítím) nahořklý ocásek a oříšky pro mě jednoznačně hrají hlavní roli. Vaping je to více než příjemný a teď, když píšu poslední řádky naší recenze, už se mi na dně lahvičky krčí posledních pár "doušků" liquidu. To asi hovoří za vše.

SPZ: To ses do toho pořádně opřela, jen co je pravda. Za mě je to velmi slušné aroma, které si jistě najde své příznivce. Povedené provedení chuti. Za mě hezkých 68%. Uměl bych si v tom trošku té čokolády i představit :). 

Kerstin: Trochu se mi splašily písmenka, to je fakt. Takže už bez proslovů, nahatej oříškovej banán, jak jsem si ho soukromě nazvala, si zaslouží 85 %. 

To je pro dnešek vše., těšíme se na vás příští pondělí. Čau!