Přejít k hlavnímu obsahu

RECENZE S&V AEON Applenaut

Dnes se spolu s Espézetkou podíváme na jednu z nejnovějších receptur od české komunity, které se podařilo zajistit exkluzivní recepturu z dílny chorvatské firmy AEON. Dnes už asi v CZ/SK není vaper, který by tuto značku neznal, ale ta dnešní skrývá cosi výjimečného. Respektive její původ je výjimečný. Applenaut, jako takový, totiž vznikl na přání jednoho českého prodejce aromat a to jihočeského LA Vape. Na stavbě receptury se podílelo i mnoho českých e-kuřáků, kteří hlasovali, kterak má nová receptura chutnat. A za tenhle počin mají náš respekt. Tak jdeme na to..
 

 DENÍK APPLENAUTA

 

Pospi Tvl, Romane. Už jsi to ochutnal? Já tedy zatím ne, ale ten Applenaut voní jaxvině.

První ochutnání = "já ti nějak nevím"..

Čekal jsem něco jiného..

Čekal jsem výraznou tabákovku s jablkem a medem.. Zatím hulim jen slabou "vodnici"..

Espézetka Takže... Nevím jak ty Pospi, ale mně zbývá ještě nějakých 20 dní k tomu, aby se to zaleželo dle doporučení výrobce

Pospi Tak to mně zbývá ten samý čas, ale pochybuji, že se chuť převrátí naruby...a přesně to, bych potřeboval..

Espézetka Chtěl bys mít tabák s jablkem jo?

Pospi Jop. Výraznější tabák se šťavnatým jablíčkem a troškou medu.. Zatím mám trošku tabáku se sladkým jablkem z kompo(s)tu a medem..

Espézetka Zkusme tomu dát těch 30 a uvidíme. Ten AEON má tendenci se občas docela zvrhnout. Viz třeba skandal a berliner, že?

Pospi Není Skandal od Infamous? Já vím... Chorvati, jako Chorvati 

Espézetka Nevím

Pospi ..ale já vím

Espézetka A nojo furt 

Espézetka Každopádně berliner byl divnej a po nějakých 25 dnech se dost převrátil... Dal bych Applenautovi čas

Pospi Nojo ale "ti nahoře" říkali, že to celkem kvaltuje.

Espézetka už zase? To by mě zajímalo, na co se nekvaltuje :)

Pospi Člověče ten Appleton je po dalších pár dnech zaležení čím dál tím furt stejný :-)

*Applenauz

*Applenaut, do pitchi..

Já to chutnal zrovna dnes. Tedy 19 dní od namíchání.. Pořád tabáku po skromnu..

a pak, po řádném uležení (30+ dnech) byla sepsána recenze, kterou si můžete přečíst níže:

 

RECENZE AEON - APPLENAUT

Asi jako většina Shake & Vape aromat od AEONu, tak i tato se nabízí ve 120ml Chubby Gorilla lahvičce s kapátkem, která ukrývá 24 ml koncentrovaného aromatu. Toto aroma je tedy nutno dolít bází, případně nikotinovým boosterem, pokud jste stejně jako já závisláci na nikotinu. Já jsem již lahvičku obdržel namíchanou na 70/30 ve prospěch VG a v síle 3 mg/ml. Toto aroma je totiž nutné nechat aspoň jeden měsíc odležet...a jako, je to skutečně nutné! 

Samozřejmě i u nás platí, že naše chutě jsou subjektivní a může nám chutnat něco, co vám ne. Naopak naše topky nemusí sedět vám. 

Espézetka Já ho budu testovat v mém dlouholetém a osvědčeném Taifunu GT2 s osazeným fused claptonem a nejobyčejnější vatou na světě, puffkou.

Pospi Já klasiku = Wotofo Recurve RDA a Ni80 Braid od Braidmana..


Oficiální popis..

Jemný tabák, jablka, med a oříšky. Skvělá kombinace, která zahřeje při nadcházejícím podzimu a je vítězem výběru vlastního mixu LA vape komunity!

Applenaut
Fotka do recenze poskytnuta LA Vape

K vůni..

Vůně je naprosto jiná, než jsem očekával. Čekal jsem výrazný tabák, jablko, trošku medu a oříšky. Ale po otevření lahvičky se line vůně podobná "divnému" štrůdlu..

Espézetka Jabkonaut mi po vůni přijde docela zajímavý. Trochu nakyslé jablko, trocha medu a někde opodál se za ruce drží tabák s ořechy. Vcelku nevtíravá a příjemná vůně.

K barvě..

Nechal jsem poctivě Applenauta uležet celý měsíc, ale žádná výrazná změna barvy se nekonala. Barva je stále jen lehce nažloutlá..

K chuti..

Když jsem se poprvé dostal k tomu abych Applenauta ochutnal, tak byl uleželý 11 dní. Abych pravdu řekl, tak jsem byl z chuti celkem v šoku. Tabák někde na chvostě, medu plnou h*bu, ořech někde na výletě a jablko chutnalo jak z kompo(s)tu. Fakt jsem si detailně prohlížel lahvičku, jestli to náhodou není nějaká "demo" verze. Tohle přeci nemůže být nic z produkce toho opěvovaného výrobce AEON. Samozřejmě jsem věděl, že jedenáct dní zaležení není třicet dní, ale tak nějak jsem doufal, že chuť bude poskytovat alespoň poloviční uspokojení. Ale bohužel. V tomto stádiu zrání byl pro mě Applenaut doslova odporný. Ze všech stran jsem samozřejmě slyšel, že "tohle je AEON. Ten umí zráním převrátit chutě naruby", tak jsem, plný znechucenosti hodil lahvičku na konec řady a zatím psal jiné recenze.

Espézetka Co se týká chuti tak já jako první cítím trochu nakyslé jablko, úplně nevím k jaké odrůdě ho přirovnat, neboť jablka už asi 20 let nejím. Po chvilce vapování vystupuje z pozadí lehce nahořklý tabák s oním ořechovým nádechem. Celé to zakončuje, na dnešní poměry věrný med, který zůstává ještě chvíli na jazyku. Chutě jsou za mě možná až moc vyvážené a po delší době vapování nedokážu s určitostí přesně říct co vapuji. Jakmile si dám pár dní oraz tak je chuť zpět, bohužel jen na chvilku.

Pospi K Applenautovi jsem se vrátil až skutečně 1. listopadu. Barva liquidu, která opravdu jemně ztmavla, dávala vědět, že v útrobách lahvičky probíhá nějaká změna. Že by?

Espézetka Jak píšeš, trochu jsem se obával, že tenhle liquid bude docela zabiják vaty, vzhledem k tomu, že je to sladkotabákový mix. Musím uznat, že to není takový extrém. Přemotat jednou za tři dny je celkem ok.

Pospi Ale popravdě jsem byl pořád trošku skeptický. Nakonec jsem ji tedy vzal a poslal její obsah na čerstvý build do kapáku. A hle...chuť se skutečně posunula. Neodvažuji se tvrdit, že se chuť obrátila o 180 stupňů, ale o nějakých sto to bude. Momentálně vapuji liquid, který sice stále není a již asi nikdy nebude typická tabákovka, ale jemný tabák v popředí cítit je. Více stále vnímám samotnou medovou složku, která už není dominantní, ale příjemně podepírá jablko. Jablko sice asi nechutná tak jak bych si přál, ale jeho chuť už není tak popelnicová. Trošku připomíná chuť pečeného jablka například ve štrůdlu. Pokud v Applenautovi budete hledat čerstvé, šťavnaté jablíčko, tak prostě pohoříte. Všichni! Ale abych se vrátil ke složce, kterou jsem zatím záměrně nezmínil. Ořechy. Ořechům asi nejvíce pomohl ten měsíc na trestné lavici. Nyní je jejich chuť doslova fantastická. A společně s medem tvoří velice příjemnou, ale stále pouze reálnou a nepřeslazenou chuť, která se tak často nevidí.

Závěrem bych Vám všem, kdo se rozhodnou koupit toto celkem exkluzivní aroma, něco doporučil. Neházejte flintu do žita pokud Vám nebude z kraje chutnat.  Jestli skutečně existuje aroma, které vyžaduje poradně uležet, tak je to právě Applenaut!

Konkrétně u mě se Applenaut nikdy nestane stálicí. Já bych složky uspořádal v naprosto jiném poměru. V liquidech a speciálně v těch tabákových mám raději výraznější ovocné složky. Tohle jablko je na mě stále dost fádní. Ořechy, med a ten lehký tabák OK, ale ty jablka....ne-e!

Za mě 6,5/10..

Espézetka Aroma je dobré, ale chtělo by to něco navíc. Něco co tu chuť trochu rozkopne a dá jí něco.. něco! 66% dávám Applenautovi já.

(Pozn. redakce - hodnocení přišlo od obou nezávisle na sobě)