Přejít k hlavnímu obsahu

RECENZE S&V AEON Breakfast by Peppe Dalo

Za vznikem tohoto produktu stojí chorvatský AEON a italský "vapefluencer" Peppe Dalo.

Pepíkovi, alespoň dle jeho instáče, psal výrobce, že by od něj chtěli nějakou recepturu, takovou tu "made by Peppe", prostě jeho výtvor. Tak sedl ke snídani, ke které měl jahody, kus banánu, nějaký ten ořech a čokoládu.. začal přemýšlet a ejhle! Recept byl na stole - "BREAKFAST BY PEPPE DALO" jahody, banán, ořech a čokoláda. Přesně tak, Peppe namíchal to, co měl zrovna ten den k snídani. Někdy se řešení nabízí samo o sobě. 

Takže rovnou z ostra - čokolády je tam asi požehnaně, protože liquid je fakt tmavý. Takže pokud se vám krčí poslední kus vaty někde na dně pytlíku (v rohu krabičky) tak rovnou objednávejte novou.

Co se týká vůně, tak v ní naprosto dominuje duo banán a čokoláda, ořechy a jahoda nikde. Každopádně tuhle kombinaci čokolády a banánu, v podaní AEONu, si prostě chcete vrazit do nosu a vyšňupat to jak "půl kilča od Escobara". Voní to fantasticky.

brkfast

Vůně za jedna, chuť za ...?

Po nalití do atomizéru, v mém případě Dead Rabbit RTA V2 v duálu s braidy od Braidmana, cvičně zažhavím a ovoním vzniklou páru, v ní už se ukazují zlehka i jahody s takovou tou klasickou vlašákovitostí vlašského ořechu.

Ale k chuti, ta nás zajímá nejvíc.

První co mě padne na jazyk je příjemná, kvalitní hořká čokoláda se sušeným banánem.

Příjemná chuť ořechu (nějakého, těžko říct jestli je to vážně vlašák) tu dvojici doplňuje velmi hezky a jahoda …? Ta si balila batůžek, říkala něco o západním Německu a po anglicku se vypařila… A že tu chybí je fakt, její svěžest tomu aromatu prostě chybí. Ať jsem zkusil v jakémkoliv atomizéru, tak ne a ne ji najít, což je škoda.

peppe

Celkově je aroma dost hutné, milovníci čokolády si ho budou užívat, ale mně tam chybí ten osvěžující element v podobě zralé jahody, nebo maliny, prostě něčeho takového. Víc ovoce a bral bych to klidně znovu, ale takhle bohužel ne.

Breakfast by Peppe Dalo si u mě vysloužil 50%. Z výše popsaných důvodů mi to prostě nejede tak, jak jsem čekal a vzhledem k tomu, že bylo dle doporučení odleželé 30 a více dní, nedá se očekávat, že by se jahoda nějak výrazněji projevila.