Přejít k hlavnímu obsahu

RECENZE S&V AEON Zipa

Zdravím, je tu další recenze, tak jak se snažíme dodržovat každé pondělí.

Dnes se spolu podíváme na Zipa od AEON. Není čas ztrácet čas, čekají nás teď dva dny volna, tak jdeme na to.

AEON 'SHAKE' ZIPA

Zipa dostaneme v mé oblíbené Chubby Gorilla lahvičce, o objemu 120 ml z nichž 24 ml tvoří samotné aroma, samozřejmě čisté PG. 

Tento S&V jsem si již tradičně namíchal na 3mg/ml, v poměru 80/20 VG/PG (klasika Imperia báze). Doporučená doba zrání jest 3-7 dní, já mu ten týden dopřál.

Popis výrobce:

Jestliže si potrpíte na sladké bobulovité směsi, tak vás jistě potěší Zipa ze série AEON Shake. Ta totiž nabídne bravurně namíchaný mix tmavých bobulí, sladkých jahod a šťavnatých hroznů. Mezi bobulemi najdete například ostružiny, nebo třeba borůvky. Výsledná ovocná směs je potom zalita porcí coolady a anýzu pro mrazivý efekt. Na tuhle příchuť zkrátka jen tak nezapomenete.

První „očuchání" mě dost vyděsilo, příjemná vůně hroznů a lesních plodů je zavalená pod tunou lékořice a hašlerek, což má předpokládám na svědomí anýz. A asi je nutné podotknout, že já lékořici a hašlerky opravdu nerad. No nechme předsudky stranou, třeba to bude fajn.

Ihned po namíchání můžu říct, že to moc fajn není.

 moje první myšlenka byla „CO TO DO PR*ELE JE?!"

Ovocnou složku v pozadí cítím, avšak přes nával anýzu nejsem schopný jednotlivé složky rozeznat. Alespoň, že chladivost je optimální. nijak vlezlá, ale zároveň dostatečná. Člověku, kterému dali do ruky cooládu měli přidat ještě lavičku s anýzem, třeba by věděl kdy přestat.

Třetí den je tady, se strachem v očích kapu pár kapiček do atomizéru a se zpoceným čelem se odhodlávám k prvnímu potahu.

A ejhle, ono se to zlepšilo, anýz trošku ustoupil (opravdu decentně) a ovocné složky se probrali k životu, začínám cítit chuť borůvek a jahod. Bohužel to jest zatím vše.

Zipa

Sedmý den po namíchání sahám po lahvičce se smíšenými pocity strachu a naděje. Po prvním potahu je jasné, že anýz už se nade mnou neslituje, pořád hraje prim a já ho se skřípěním zubů zkouším ignorovat. Borůvka je moje záchrana, vedle anýzu je rozhodně nejvýraznější z ovocných složek a kupodivu se k sobě i hodí. Celkovou chuť dokreslují stále jahody a v pozadí se krčí decentní dochuť ostružin. Bohužel, doufal jsem ve spásu v podobě hroznů, bohužel jsem se nedočkal. 

Tato receptura rozhodně není nic pro mne. ač se snažím být objektivní jak to jen jde, tak musím bohužel uznat, že s anýzem to lidi z AEON hodně přehnali. Možná kdyby hrál jen v pozadí, tak by to asi fungovalo, ale takhle funguje spíše jako zabiják ostatních ovocných složek. Jdu si vyčistit zuby a sehnat někoho kdo se lavičky ujme, na tuhle anýzovou jízdu chci co nejdříve zapomenout. Avšak pokud máte rádi lékořici, potažmo již zmíněné HAŠLERKY, proč ne, chuť anýzu je obdobná.

Zipa dávám 40% a to jen díky věrnosti ostatních složek.

Výrobce v popisu skutečně nelhal, na tohle opravdu jen tak nezapomenu.