Přejít k hlavnímu obsahu

RECENZE S&V Cactus Twist od ADAM'S VAPE

Ahoj, tahle recenze bude trochu zvláštní. Bude to takový trochu tuplák, protože v téhle recenzi najdete hnedle dva názory. Jeden patří nikomu menšímu než Pospimu. Druhý bude prezentovat moje maličkost. 

Adam's Vape Cactus Twist

Tato edice vznikla v nákladu 1000 ks a co vím od výrobce, tak už nikdy nebude. Každá lahvička má své pořadové číslo od 1-1000, takže pokud si Cactus Twist stihnete koupit, tak nikdo nebude mít totožné číslo, co máte VY. 

My jsme dostali na recenzi lahvičky, které pořadové číslo nemají. Místo něj, je na lahvičce "Sample". Toto označení získají pouze recenzenti a obchody jako ochutnávací vzorek. Nakonec si ale jeden kousek koupila i samotná redakce provapery.cz

 

Adam´s Vape – Cactus Twist – LIMITED EDITION

Adam's Vape Cactus Twist


Nejprve si povíme zásadnosti recenze, aromatu, balení atp., a pak se vrhneme na samotný popis a hodnocení. Hned v úvodu si dovolím připomenout, že každý máme jinak postavené vnímání chutí, tedy co jede nám, nemusí šmakovat vám. Jste připravení?

Oficiální popis:
Vybraný mix tropického ovoce, kterému vévodí krásně provoněná kaktusová dužina. Příchutí v ní rozeznáte mnoho, ale to asi není důležité. Podstatné pro mě bylo dosáhnout harmonický, ale výrazný feeling exotického mixu na kaktusovém základu. Ochutnávejte a objevujte. Skoro pokaždé najdete něco nového!

Espézetka

 Sto dvacet mililitrů má lahvička s typicky jednoduchou etiketou, která řekne prakticky vše, obsahuje 20ml koncentrátu k namíchání s bází. Lahvička samotná je dostatečně pevná, tryska drží jak  přilepená a nemá tendenci vyskočit. Bohužel má tendenci lehce rosit pod víčko, což může být způsobeno vysokými teplotami přes den.

Pospi

 Nezapomeň, že je to pravá Chubby Gorilla lahvička! Žádný aušus.

Espézetka Po otevření lahvičky s prakticky čirým liquidem, který jsem si již dopředu objednal v poměru 70VG/30PG a se 3mg nikotinu. Mě obkrouží fantastická vůně tropického ovoce. Jednoznačně zde kaktus dominuje a velmi příjemně mu sekunduje vůně plodu mučenky. První co mi po očmuchání prolétlo hlavou bylo:

„Jestli tohle bude chutnat tak jako to voní, tak to bude masakr!“

Není moc na co čekat, osazuji Dead Drop RDA novou vatou a drtím lahvičku abych dostal Cactus Twist tam kam patří.

Pospi

 Počkej jak jako "objednal"? Tobě už to chodí rovnou míchnutý dle požadavků? Já jsem si Cactus Twist pěkně sám namíchal taky na DL, takže jsem ho naboostroval na 3 mg/ml a na hustotu 70/30.

Za mě k vůni asi netřeba zdůrazňovat, že vévodí kaktus. To byl taky hlavní důvod, proč jsem ho namíchal na DL. Dále je cítit melounový podkres, ale zbytek složek už mi jen splývá.

Pospi

 Po 5 dnech od namíchání začíná Cactus Twist trošku žloutnout. Není to nic moc výrazného, ale už není bezbarvý, jak tomu bylo první den. Takže nevylučuji, že barva bude postupovat dále.

Espézetka Po prvních pár potaženích musím přiznat, že tohle aroma je sakra dobrý. Chuť kaktusu, která je sama o sobě velmi „šťavnatá“ a příjemně sladká, se vcelku doplňuje s mučenkou a decentní chutí granátového jablka. Meloun zde cítím len zlehka, ale řekl bych, že to možná bude ona pomyslná třešnička na dortu, která tento liquid dělá komplexním a díky které vystupuje Cactus Twist z řady „tropical mixů".

Zmíněná příchuť guavy je pro mě velkou neznámou, nikdy jsem tohle ovoce nezkusil a tak netuším co hledat. Věřím že Pospi bude mít větší rozhled, přeci jen, Testy aromat a liquidů má zmáknutý nepoměrně lépe než snad kdokoli koho znám.

Pospi

 Stejně jako u vůně byl dominantní kaktus, tak to samé platí i v chuti. Jen s tím rozdílem, že v chuti ta dominance Kaktusu není až tak jednoznačná. Asi Vám budu těžko vysvětlovat jak chutná kaktusové aroma, ale ten kdo už někdy vapoval kaktus, tak ho spolehlivě pozná. Jen ho nesrovnávejte s chutí kaktusu třeba od Inawery. Zde není tak sladký a výrazný. Pokud jste někdy měli Wild Wild West od AEONu, tak jste na nejlepší cestě představit si chuť právě Cactus Twistu. U obou je totiž krásně poznat chuť právě té gravioly, která má svou specifickou a nezaměnitelnou chuť. Mně osobně nejvíce sedá krásně na patro, takže ji bezpečně najdu..

Cactus Twist samozřejmě není aroma o dvou složkách. V popisu se píše ještě o passion fruitu (marakuji) a lehkém závanu melounu. Osobně cítím meloun asi více, než marakuju. A abych pravdu řekl, tak ten meloun tam krásně pasuje. Velice dobře se doplňuje s chutí Kaktusu.

Espézetka

 Co se týká oné sladkosti liquidu... Ačkoliv Pospimu samotný Kaktus nepřijde až tak sladký a výrazný, pro mě osobně je prostě Cactus Twist sladký. Jedním dechem ale musím říct, že je to díky ovoci samotnému, a to je prostě hrozně fajn. Zároveň to není žádný zabiják vaty v atomizérech, což oceňuji.

Pospi

 Já bych měl asi jednu výtku. Limitka se tváří jako vyloženě letní záležitost a když pominu její komplexně značnou sladkost, tak mi v ní chybí trošičku cooling agentu. Myslím, že kdyby byl Cactus Twist jen lehce chladný, vystřelila by jeho chuť mnohem blíže k mé spokojenosti. Takhle si musím vystačit pouze se svěžestí ovoce. Pro někoho možná tím lépe, pro mě tím hůře..

Vlastně dvě, bubliny na etiketě lehce kazím vizuální dojem "limited edition"

Espézetka

 Tak si tam trochu coolády přidáš a máš, ne? Hele, ty máš taky na etiketě bubliny jo? 

Pospi Jo... A ke cooládě - to sice máš pravdu, ale hodnotíme produkt tak jak je, né jak si ho dokážeme doladit.  Ale i bez coolingu bych Cactus Twist zhodnotil velice kladně. Je to aroma, co jistě neurazí milovníka exotických ovocných směsí, ale mně osobně by úplně stačila 60 ml lahvička. Zcela upřímně.

Adam's Vape Cactus Twist

Espézetka

 Já jsem opět, taky zcela upřímně, docela mrzutý, že je tohle limitovaná edice 1.000ks a nikdy víc. Protože jsem si celkem jist, že se ke mně žádná další lahvička už nedostane, protože touhle dobou budou již vyprodané. Tohle mi vážně chutná

Pospi

 Ty jsi ale mrzutý permanentně, ne? Ale zpět k produktu samotnému.

Já dávám 8.5 / 10

Espézetka

 Díky Pospi!

Takhle má za mě vypadat tropická směs ovoce. Lehký, sladký po ovoci, s jasně rozlišitelnými složkami, až na ten méně výrazný meloun. Prostě celkově skvěle dohromady hrající záležitost. A na co bych málem zapomněl, je příjemná a nevtíravá vůně, která zůstává chvilku viset ve vzduchu. 

Já si dovolím dát rovnou 90% a jeden vzkaz pro výrobce:

Adame, ty vrahu! Jak si jako představuješ, že tohle uděláš jako limitovanou edici?!