Přejít k hlavnímu obsahu

RECENZE S&V CōRE od Dinner Lady

Při psaní prvních řádků této recenze, jsem si uvědomil, že to je vlastně po velice dlouhé době recenze na cokoliv od Dinner Lady. Ačkoliv jsem velký zastánce této vynikající britské značky, tak jsem naposledy napsal první řadu, která obsahovala Lemon Tart, Berry Tart, Strawberry Custard a Blackberry Crumble. Divný..

Každopádně dnes tu mám pro vás podrobný popis a recenzi na nejnovější sérii Shake & Vape aromata od tohoto výrobce, s názvem CōRE. Řada obsahuje celkem zajímavé receptury, takže i já jsem velice zvědav. Takže jdeme na to? Jdeme..

Celá série CORE by Dinner Lady je k dostání v 60ml Chubby Gorilla lahvičkách, které obsahují 20 ml koncentrovaného aromatu. Já jsem si všechny namíchal na 3.3 mg/ml a hustotu 70/30 ve prospěch glycerinu a nechal týden uležet.. 

vanilka

VANILLA CUSTARD

Konkrétně tahle receptura mě zajímá asi ze všech nejvíce. A co jsem se tak rozhlížel kolem sebe a na sociálních sítích, tak nejsem sám. Vanilkových pudinků je na českém trhu docela dost, ale od výrobce Dinner Lady, by to měla být sázka na jistotu.
Oficiální popis:

Nechte se unášet zpět do dětských let a ochutnejte tuto novinku od Dinner Lady. Lahodná, sametově jemná a přitom tak intenzivní chuť krémového pudingu s dokonale vyváženou porcí vanilky nenechá na pochybách o své dokonalosti leckterého náročného vyznavače těchto oblíbených aromat.

K vůni..

Vůně je jedním slovem fantastická. Takhle přesně jsem si představoval, že to bude vonět. Přesná kopie pravého vanilkového pudinku..

K barvě..

Mám tu Vanilla Custard už 10 dní uleželý. Barva je stále docela v pohodě. Je jen lehce do zlatova. Žádný mazut se nekoná..

K chuti..

Tak. K chuti. Jak moc jsem se na Vanilla Custard těšil, tak přesně tak moc jsem byl zklamán. Je tedy pravda, že jsem ho poprvé ochutnal již po třech dnech, ale jeho chuť vůbec nekoresponduje s jeho výjimečně krásnou vůní. Když jsem poprvé potáhl, tak jsem cítil doslova a do písmene kyselé mléko. Výborná chuť, kterou jsem od Dinner Lady očekával, se dostavila až bezprostředně po výdechu. V tuto chvíli jsem měl plná ústa vynikající vanilkovo-pudinkové chuti.

Pokaždé, když jsem potáhl, tak jsem musel "zatnout zuby" abych přečkal tu nedobrou chuť a dočkal se té příjemné chuti po výdechu..

První šluky jsem si dopřával z kapáku na DL, tak jsem se rozhodl vyzkoušet Vanilla Custard i z kapáku na MTL. Osadil jsem tedy FeV BF-RDA spirálkou od Braidmana a zkusil chuť. Bohužel žádné překvapení se nekonalo. Stále ta divná nakyslá chuť na startu a vynikající v chuť v cíli.

Odložil jsem tedy Vanilla Custard na "pak" a věnoval se jiným recepturám z této řady. Vrátil jsem se k němu po dalším týdnu. Chuť se trošku změnila. Je mnohem výraznější, plnější a taková hutnější. Bohužel ten nedobrý a nakyslý  "start" se příliš nezměnil, ani nezlepšil. Škoda. Vkládal jsem do této receptury velké naděje. Ale přišlo velké zklamání.

Pokud prahnete po dobrém vanilkové pudinku, tak zkuste spíše Pudding Creamy Rice od MOMO..

Za mě 5/10
Nebýt té vynikající dochuti, tak to letí do nejhlubšího koše!


trpič mango čil

TROPIC MANGO CHILL

Jako druhou recepturu z řady Core by Dinner Lady, jsem si vzal na test Tropic Mango Chill. Mango je stále jedno z nejoblíbenějších ovocí ve světě vapingu, tak doufám, že potěší..
Oficiální popis:

Jediné co chybí k dokonalosti je brčko a deštníček na tento ryze letní drink. Domácí limonáda s výrazným ledovým tonem se v této variaci doplňuje s plnou, svěží chutí sladkého, čerstvého, šťavnatého manga. To prostě chceš!

K vůni..

Vůně samotného aromatu dává vědět, že nás čeká "mango jízda". Je trošku...možná trošku více...jehličnatá, ale to bývá u manga časté a v podstatě docela běžné..

K barvě..

Tropic Mango Chill je i po týdnu zrání stále velice světlý. Coil friendly asi příliš nebude, ale vatu vám asi nezapráská během jednoho tanku..

K chuti..
Hned ze startu Vás musím upozornit, nebo možná trošku varovat, že Tropic Mango Chill je plný ledu. Není to žádná lehká chladivka, ale pořádná ledovka.

Co se samotné ovocné chuti týče, tak mango samozřejmě dominuje. Ale jsem jsem psal v popisu vůně. Je celkem dost "jehličnaté". Já vím, že tahle chuť je pro mango typická, ale ne příliš žádoucí. A bohužel zde je tato chuť dost cítit. Na pozadí této chuti ještě cítím trošku marakuji, ananasu a mám dojem, že i lehce jahodový ocásek. Zatím to zní jako návod na dokonalou recepturu, kdyby tu však nebylo jedno ale... To "ale" zde chutná trošku jako plastový obal. Na pozadí celé receptury je cítit nedobrá plastová chuť, která celý dojem velmi kazí. Nebýt toho ledu, který to celé trošku bourá, tak by Tropic Mango Chill opět letěl na samé dno šuplíku!

Za mě 6/10
..a to jsem ještě hodný!


pinkmonade

PINK LEMONADE

..zatím to tedy nebyla žádná velká sláva. Vanilla Custard zklamal, Tropic Mango Chill nenadch. Jak na tom bude Pink Lemonade? No,.. uvidíme.
Oficiální popis:

Nechte se oslnit touto novou excelentní limonádovou peckou, ve které najdete autentickou chuť sladkých, rudých jahod ve spojení s typicky nakyslou svěžestí lesních malin. S přiměřenou porcí ledu, která tuto chuť provází se pak stává tato příchuť opravdu výjimečnou mezi všemi ostatními.

K vůni..

Vůně aromatu je příjemná a svěží. Je v ní cítit celá řada ovocných složek, jako jahody, maliny, troška pomeranče, ale i grepfruit. Krásná a čistá svěží vůně..

K barvě..

Po týdenním uležení se barva ani nehla. Stále je taková jako první den. Takže naprosto bez barvy..

K chuti..
No konečně. Konec trápení!

Tahle receptura, na rozdíl od předchozích, umí udělat parádu. Velice příjemná chuť ovoce, ze kterých asi nejvíce vyznívá malina, brusinka, trošku hroznové a jahodové šťávy s mírným podtextem citrusů. Konkrétně nejvíce cítím svěží pomeranč. Abych pravdu řekl, tak rozebrat na složky tuhle recepturu není vůbec nic jednoduchého. Pokaždé když ji proženu plícemi, tak mám pocit, že cítím opět jinou skladbu složek, než předtím. Nejvíce bych ji přirovnal k Pinkmanovi od Vampire Vape. Jen s tím rozdílem, že je to tak asi polovina ingrediencí.

Tohle je mnohem propracovanější a povedenější, než Pinkman!

Opět Vás ale musím upozornit na jednu věc. Pokud z nějakého důvodu nevapujete ledové liquidy, tak ruce pryč. Tohle je ledové ažaž. Mně osobně to nevadí. Naopak. Já každé ovoce bez ledu považuji za slabé a nevýrazné :) Pink Lemonade je velice povedená věc, kterou jsem si docela opravil chutě a především jsem si malinko zlepšil úsudek na řadu Core. Pokud to takhle půjde dál i u ostatních, tak hurá! Uvidíme..

Za mě 8,5/10
Na 9, to prostě není. Chuť ovoce by musela být malinko výraznější!
 

hanydjův

HONEYDEW MELONADE

Honeydew Melonade by mělo být aroma, které cílí na vapery, kteří už jsou přesyceni různými kombinacemi vodních melounů. Honeydew samozřejmě také spadá do této kategorie plodin, ale jeho chuť je naprosto rozdílná.
Oficiální popis:

Ne vždy musí být limonáda jen osvěžením. O tom vás přesvědčí tato novinka. Nechte se překvapit limonádou. V tomto případě ochucenou sladkým cukrovým melounem s jemnými medovými podtóny, typickými pro toto exotické ovoce. Skvěle vyváženou se pak cela příchuť stává tím, že obsahuje jen decentní množství chladivé složky. Kdo neochutná, nepochopí...

K vůni..

Tady asi není třeba se jakkoliv dohadovat, jak asi aroma voní. Je samozřejmě nejvíce cítit cukrový melou, ale v pozadí je znát trošku citrónu, nebo limetky, ale především porce máty..

K barvě..

Od samotného prvního dne, tak do devátého dne, je namíchaný liquid stále bez jakékoliv barvy. Ani nepředpokládám, že by tomu bylo postupem času jinak..

K chuti..

Již od prvního ochutnání, které proběhlo třetí den od namíchání, je chuť příjemně sladká s lehkou citrusovou dochutí. Nejvíce mi chuť připomíná Bubble Tea. Samozřejmě dominuje chuť Honeydew, ale přesně jak jsem cítil ve vůni, tak v pozadí se ukrývá celkem dost citrusů. Jak jsem si nebyl jistý, jestli je to citrón, nebo limetka, tak teď jsem si jistý zcela. Je to limetka.

Tahle limetková chuť dělá na pozadí společně s lehkou mátou, velice dobrou a záslužnou práci.

Tyhle dvě složky totiž dělají recepturu mnohem svěžejší a chutnější. Samotný honeydew by byl, dle mého názoru až příliš sladký a trošku nudný. Jen jedna věc mě u Honeydew Melonade trošku mrzí. A to je na můj vkus málo ledu. Receptura je pouze lehce chladná. Nějaký cooling agent tedy použit byl, ale já bych klidně přidal. Tahle receptura by si ho opravdu zasloužila!
Celkově je Honeydew Melonade velmi příjemné aroma, které se hodí na celodenní vaping. Chuť není nijak explozivní, aby vás během chvíle přestala bavit, ale zároveň je dostatečně výrazné, aby se v pohodě dala vnímat celý den..

Za mě 8/10
 

grejpvajn

GRAPE VINE

Grape Vine je pro dnešek poslední receptura z řady Core. Existují ještě další jako je Vanilla Tobacco, Strawberry Apple, Tropic Thunder, nebo Watermelon Chill, ale k těm jsem se prozatím nedostal. Tak snad v budoucnu..
Oficiální popis:

Rádi by jste našli opravdu dobrou limonádu z hroznového vína a stále nemůžete najít? Pak přesně pro vás je tu tato novinka. Domácí limonáda ve které lze najít naprosto dokonale vyváženou sladkou chuť kuliček fialového hroznového vína s jemně kyselejší, plnou chutí vína červeného. Celou tuto chuť pak propojuje decentní podíl chladivé složky.

K vůni..

Tohle je typická hroznová vůně. Stejně voní i drtivá většina hroznových aromat na českém trhu. Takže zde se žádné překvapení bohužel nekoná..

K barvě..

Barva se po týdnu ležení změnila. Z naprosto bezbarvého liquidu, se stal během pár dní liquid, který má lehce nažloutlou barvu..

K chuti..

Těm z vás, kteří mě čtou pravidelně, tak jim asi není tajemstvím, že já nejsem z těch, kdo by vyhledával aromata s příchutí hroznů. Zatím jsem nikdy nikde nenašel žádný, který by mi chutnal natolik, abych se k němu vrátil. Nikdy žádný liquid, nebo aroma neochutnalo ani vzdáleně po pravých hroznech. Většinou jsou to pořád dokola nějaké bonbóny, nebo limonády. Reálná chuť hroznů prostě nikde! A bohužel tomu není jinak ani u Grape Vine, kterou mám zrovna na stole. Opět je to ta stará "rádoby hroznovka", které jsou ve vapeshopech plné police. Bohužel už jsme na tuto "chuť" natolik navyklí, že se jí pořád dovolíme nazývat hroznovou chutí. Škoda..

Jediné aroma, které obsahuje hrozny a tak nějak vybočuje z řady a dá se říci, že je chutné, je to od Infamous z řady High Five jménem Moonwalk. Tam to zachraňuje trošku chuť sektu..

Za mě 7/10
Věřím, že mnoho z Vás se v této chuti vzhlédne, ale mě už moc nebaví vapovat stále tu stejnou hroznovou chuť, jen s lehkými obměnami..
 

kór baj dinnr lejdy

Závěrem k celé řadě Core, bych rád řekl pár vět. Popravdě jsem čekal mnohem, mnohem více. Dinner Lady má velice dobrou pověst a nemá ji neprávem. Jejich receptury jsou fantastické. Ale bohužel tahle série jim trošku kazí portfolio. Pokud se nad tím zamyslím a zároveň budu trošku spekulovat, tak mám dojem, že tuhle řadu nemají na svědomí kmenoví "flavor buildeři", ale nějaká externí firma. Pominu to, že celá řada Core vybočuje designem lahviček i etiket, tak nějak jsem tam ani nenašel ten zdatný rukopis, který tvoří Dinner Lady tím, čím je a to proč ho máme tak rádi.