Přejít k hlavnímu obsahu

RECENZE S&V INFAMOUS High Five

Výrobce Shake & Vape aromat Infamous Liquids, je pro české vaperstvo velice známý. A není to jen tím, že pochází z Chorvatska, ale především tím, že si u nich vybudoval jméno svými velice zdařilými recepturami a širokým výběrem chutí od tabáku, přes dezerty až k ovoci s ledem... Nejnovější série aromat s názvem "High Five" spatřila světlo světa nedávno. Je to pětice receptur, které jsou určeny především pro milovníky svěžích ovocných směsí. A na tyto se dnes společně podíváme blíže.

Celá řada High Five je k dostání v netradičních 75ml Chubby Gorilla lahvičkách, stejně jako řada Special 2, ale na rozdíl od nich je zde 10 ml aromatu.. Já jsem si všechny namíchal na hustotu 50/50 a naboosteroval na 9 mg/ml.

MOONWALK

Infamous Moonwalk

Když jsem poprvé viděl o jaké receptury se vlastně jedná, tak jsem přesně věděl, kterou si na recenzi vyberu jako první. Osobně jsem ochutnal mraky různých hroznových aromat, ale většinou byly chutě hodně podobné a často velice přeparfémované. Takže jako první jsem prostě musel vzít Moonwalk.

Dle oficiálního popisu je Moonwalk:

Smyslná chuť originálního francouzského šampaňského, doplněna pouze o plody černých hroznů a decentní porci ledu. Užijete si tak nádech perlivosti spolu s intenzivní ovocnou chutí, k jejíž dokonalosti ji plně vyšperkovává ledový podklad. Okuste to nejlepší, co vám Champagne nabízí v této vychytané kombinaci.

K vůni..

Vůně je velice příjemná a svěží po hroznech. Není nikterak explozivní jak to bývá u hroznových aromat. Je krásně jemná a podložená vůní něčeho, co úplně nedokážu identifikovat. Možná je to to šampaňské? Nevím..

K barvě..

Barva je po 5 dnech stále úplně čirá, ale pokud jste někdy měli nějaké hroznové aroma, tak jste si jistě všimli modrého odlesku, který je vidět především na denním světle. Třeba u Toniku tento odlesk tvoří chinin a ten tvoří modrou barvu pod UV světlem. Takže je předpoklad, že až vezmete Moonwalk na diskotéku, tak Vám bude svítit tank. Třeba je to pravý důvod názvu Moonwalk.

K chuti..

Abych se přiznal, tak jsem se na Moonwalk moc netěšil. Jediné co mě zajímalo, bylo to deklarované šampaňské. Moonwalk je samozřejmě především o chuti hroznů. Celkem mě potěšilo, že hroznová chuť není příliš výrazná ani navoněná. Je akorát sladká  a naštěstí postrádá i ten umělý ocásek, který je u hroznových aromat tak běžný. Horší je to s tím "šáňem". Na pozadí je sice cítit taková dochuť, ale jestli je to ono, tak to nevím. Asi ne. Osobně bych Moonwalk nazval spíše velice dobrou a svěží hroznovou limonádou. Už jen proto, že s cooling agentem je zde zacházeno velice s citem a rozvahou. Žádný freeze brain efekt se nekoná. Je znát pouze jemná chladivost, která dostatečně doplňuje ovocnou složku 

Ačkoliv jsem Moonwalku až tak moc nevěřil, tak překvapil. Asi to není ten typ aromatu, co bych si pořídil několikrát po sobě, ale myslím, že ve mě zanechal nesmazatelnou stopu a že si ho klidně někdy příště ještě dám.

Moonwalk za mě 8/10

 

TOUCHDOWN

Infamous Touchdown

Jako druhý jsem si vzal na paškál Touchdown. V podstatě je to z důvodu toho, že mně po Moonwalku zajímá nejméně. Zkrátka to beru postupně podle toho, co mě zajímá nejméně až k tomu, co mě zajímá nejvíce.

Oficiální popis říká, že:

Se jedná o poměrně jednoduchou kombinaci sladkého melounu cantaloupe spolu se šťavnatými broskvemi a lehkou porcí ledu. Ve vašich ústech rozpoutá tu pravou, sladkou rozkoš. Jednotlivé tóny ovoce jsou elegantně promíchané a proto se můžete těšit na lahodnou chuť plnou šťávy s delikátním ledovým podkresem.

K vůni.. 

Vůně je taková krásně sametová. Velice jemná a příjemná. Ale trošku mě překvapilo, že v ní cítím značný podíl jahody. Broskev s melounem je cítit také, ale konkrétně meloun je takový žvýkačkový 

K barvě.. 

Po pěti dnech je barva liquidu stále skoro čirá. Ale je znát, že časem bude chytat barvu do žlutooranžova.. 

K chuti.. 

V popisu se říká, že je to kombinace žlutého melounu a broskve. S tím se asi nedá nesouhlasit. Ale já bych to pořadí asi prohodil. Já osobně cítím více broskev, než meloun. Zároveň to není vyloženě broskvový liquid. Meloun je cítit také dost.. 

Konkrétně broskev je velice slušná. Pokud jste někdy měli broskvové liquidy, tak jistě víte, že často trpí kyselostí a umělou dochutí. Tato broskev nikoliv. S klidným srdcem konstatuji, že je to jedna, ne-li nejlepší broskev, co jsem kdy měl v atomizéru

Co se cantaloupe týče, tak jeho chuť je celkem vyvážená a příjemná. Jen mi malinko...no, spíše malinko více, připomíná melounovou žvýkačku. Ale to je jen takový detail, který mi není nikterak proti srsti.. 

Celkově je Touchdown velmi dobré aroma, které rozhodně stojí za vyzkoušení. Kombinace broskve, melounu a jahody (kterou mimochodem velice dobře cítím na podkresu) je velice povedená.. Chladivosti je opět lehce, takže za vyloženě ledové aroma bych Touchdown rozhodně nepovažoval. Spíše o lehce chladivé 

Touchdown mě velice mile překvapil. O ždibec více, než Moonwalk 

Za mě tedy 8,5/10..

 

AIRTRACK

Infamous Airtrack

Již několikrát padl dotaz, jestli se čirou náhodou Airtrack trošku nepodobá staré známé "Nastyně" Wicked Haze. Když jsem poprvé četl popis od výrobce, tak mě to také napadlo, ale to pořád nemusí nic znamenat.. Dnes se pokusím na tento častý dotaz odpovědět.. 

Dle oficiálního popisu je:

Airtrack limonáda, jakou jste ještě zaručeně neměli. Příjemně kyselkavá šťáva z čerstvě vymačkaných citronů a prolisovaného černého rybízu vám spolu s líbeznou chutí máty poskytne to pravé letní osvěžení. Nemůže samozřejmě chybět ani pořádná várka ledu, díky kterému prožijete intenzivní chuťovou poesii s každým potahem.

K vůni.. 

Vůně samotného aromatu je velice, ale velice svěží, nakyslá a výrazná. Samozřejmě je nejvíce cítit rybíz. Těžko říci, jestli černý, nebo červený, ale jeho vůně je skutečně velmi příjemná. Když pominu lehký závan citrusů, tak na pozadí této vůně vnímám ještě něco. Něco jako borůvky, nebo ostružiny. Těžko je oddělit. Vůně je velice komplexní.

K barvě.. 

Po 5 dnech je barva stále stejná, jako první den. V podstatě je liquid úplně bezbarvý. Pokud se barva ještě vykreslí, tak to bude spíše v řádech týdnů.. 

K chuti.. 

V první řadě musím vypíchnout úžasnou chuť rybízu. Rybíz je zde příjemně svěží, ale zároveň nepřeslazený. Naopak je vcelku nakyslý a krásně vhání sliny na jazyk. Přesně tak to mám u ovocných aromat rád.. Na pozadí rybízu je cítit citrusová chuť, která by se asi dala nazvat citrónovou limonádou, ale když si odmyslíte ten citrón, tak by zbyla jen chuť sodovky, která je vlastně bezchutná. Takže těžko říci, jestli je v chuti cítit citronová limonáda, nebo prostě jen citrón. Každopičopádně je v pozadí cítit to, o čem jsem mluvil v popisu vůně. Klidně mě rozkrájejte na malé kousíčky, ale já na podkresu cítím nějaké černé lesní plody. Přikláním se hlavně k té ostružině. Tahle chuť je ale nejvíce znát z pořádného buildu v DL kapáku. Co se týče MTL, tak je to jen o tom rybízu a citrónu. Co se chladivosti týče, tak ta je na stejné úrovni jako u předchozích receptur. Jen lehká chladivost. Ale konkrétně u Airtracku bych snesl ledu klidně více

A teď jen odpověď na tu otázku, zda se Airtrack podobá Wicked Haze od Nasty Juice... Ano celkem podobá. Jen s tím rozdílem, že Wicked Haze je velice výraznější (což je ale dané mnohem větší doporučenou koncentrací) a Wicked Haze má mnohem více ledu. Airtrack má na rozdíl od Wicked Haze chutnější rybízovou složku a více citrónu. Takže asi tak.

Jinak celkově mě Airtrack nijak nepřekvapil. Nepřekvapil v dobrém slova smyslu. Čekal jsem, že bude vynikající. Tohle je aroma dle mého gusta, které se mi i trefilo do mé momentální chuti.

Za mě Airtrack 9/10

 

G-KICK

Infamous G-Kick

Musím přiznat, že na toto aroma jsem se velice těšil. Ani ne tak proto, že bych měl ve zvláštní oblibě ananas, ale tak nějak by to měla být příjemná změna oproti tomu, co jsem za poslední dobu vapoval. No, uvidíme jak to kluci z Chorvatska vymysleli.. 

Oficiální popis u produktů tvrdí, že:

G-Kick je to pravé tropické nakopnutí, které ve vás naplno nechá rozhořet tu pravou letní náladu. Tato šťavnatá limonáda s delikátní chutí ananasu a kyselých limetek si dokonale pohraje s vašimi smysly a na vás tak zbyde si jen užívat ještě hezčí svět okolo vás.

K vůni.. 

Vůně je opět celkem svěží a čistá. Samozřejmě se dere nejvíce ananas. Třeba limetku tam ale necítím asi vůbec. Celkově je vůně taková...asi obyčejná. 

K barvě.. 

První dva tři dny se nic moc nedělo. Barva byla pořád takříkajíc "bezbarvá". Ale čtvrtý pátý den to nabralo docela grády a barva rychle zezlátla. Samozřejmě to není žádná zlatavá barva, co jsme zvyklí u tabákovek, ale zezlátlo to pěkně a rychle.

K chuti.. 

Musím uznat, že chuť je velice zajímavá. Ani ne tak z pohledu chuti ananasu, ale z pohledu chuti, která ananas doprovází. Už jsem měl, dá se říci, že dost ananasových aromat ale tohle chutná tak nějak zvláštně. Možná jsem divnej, ale skutečně na pozadí ananasu cítím kolovou dochuť. Skutečně jsem to nalil jak do Podu, tak jsem to prohnal jak RTáčkem, tak RDáčkem a všude ten samý dojem. V podstatě mi to vůbec nevadí. Naopak. Mám pocit, že vapuju velice dobrou ananasovou colu. Chladivosti je zde použito opět rozumné množství, které příjemně podepírá ovocnou složku. Přesně takhle to mám rád.. 

Každopádně ten můj dojem neberte jako nějaké dogma. Každý jazyk je jiný a vnímá chutě jinak.

Celkově mě G-Kick velice mile překvapil. Čekal jsem trošku něco jiného, ale nakonec jsem velice rád, že jsem obdržel jinou chuť, než jsem čekal.

Za mě 9/10

 

HEAD SPIN 

Infamous Headspin

Head Spin je pátou a zároveň poslední recepturou z řady High Five od Infamous. Tuhle jsem si prostě musel chtě-nechtě nechat na konec. Jahody v kombinaci s hruškou si zkrátka zaslouží počkat si na ně.

Popis říká: 

jedná o sladkou jahodovou, kyselkavě meruňkovou chuť, která se spojila s pronikavě plnou hruškovou chuťí a vytvořili dokonalý koktejl, který vás zcela odzbrojí svou sladkostí. S každým potahem si užijete opravdovou nálož ovoce zvýrazněné chladivou složkou, ze které se vám zatočí hlava.

K vůni.. 

Ačkoliv jsem čekal spíše vůní jahod a hrušek, tak ve vůni vnímám nejvíce meruňku. Jahoda s hruškou jsou až někde v pozadí. Nevadí. To stále nemusí znamenat, že bude meruňka dominantní i v chuti.. 

K barvě.. 

Po týdnu uležení je barva lehce zlatavá. A zdá se mi, jako by chytala trošku zelenkavý odstín. Nekoná se ani žádné nadměrné zanášení žhavícího systému. 

K chuti.. 

Musím se přiznat, že když jsem poprvé ochutnal, tak jsem litoval, že jsem si Head Spin nevzal jako první. Chuť byla natrpklá a nakyslá. Konkrétně jahoda nakyslá, hruška trpká a meruňka nikde. Naštěstí pro mě, jsem poprvé ochutnal hned druhý den. A proč naštěstí? No prostě proto, že se stalo něco, co jsem opravdu nečekal. Po pěti dnech od namíchání se chuť otočila o sto osmdesát stupňů. Náhle jahoda zesládla, hruška, která chutnala tak nějak nezrale, dozrála (máslovka to ale stále není. Je cítit spíše chuť normálně zralé zelené hrušky) a co je nejdůležitější, tak meruňka se vydrala na povrch. A to tak, že lehce přebila hrušku. V této fázi zaležení, tedy od týdnu a dál, že Head Spin recepturou se špičkovou chutí, která je navíc velice neotřelá, zajímavá a celkem netradiční.

Head Spin je ve své podstatě aroma, které mě naprosto dostalo svou příjemnou chutí, které se nemůžu nabažit. Už si ani nevzpomenu, kdy jsem měl zajímavější ovocnou směs, která se zpočátku tváří, jako vyhozené peníze, ale opak je pravdou.

Za mě jednoznačně 10/10 

 

Infamous High Five

Závěrem bych chtěl říci, že jsem velice rád, že jsem mohl ochutnat a sepsat tento elaborát. Snad na Vás nebude příliš dlouhý. Ale tak nějak jsem potřeboval sepsat nejen popis toho cítím, ale zároveň vyjádřit pocity, které jsem u toho měl.. Infamous Liquids touto řadou opět potvrdili, proč jsou v Čechách i na Slovensku tolik oblíbenou a vyhledávanou značkou Shake & Vape aromat a že si o nadále zaslouží místo na výsluní zájmu všech vaperů.