Přejít k hlavnímu obsahu

RECENZE S&V TI Juice Cukrárna - Jablečný a Hruškový krémeš

Ahoj, dostala se mi do rukou dvě aromata z řady Cukrárna, kterou mají na svědomí v TI Juice. Pojďme se spolu tedy podívat na Hruškový a Jablečný krémeš.

krémeš

Začnu tím co mají obě aromata shodné:

Obě dorazila v 60 ml originálních Chubby gorilla lahvičkách, ve kterých se nacházelo 15 ml koncentrovaného aromatu.  Obě aromata potřebují alespoň pět dní ležet po namíchání. Po zaležení je barva obou lehce nažloutlá. U jablka poněkud výrazněji než u hrušky. Etiketa je vyvedena pěkně tematicky „cukrárnově“.

Testovat budu v Dead drop RDA s osazeným TriCore fusedem od Stifa, a nesmí chybět ani Holy Fiber, která mi sedí nejvíce.

 

Hruškový krémeš

Oficiální popis říká:

„Tenké těsto, na kterém je pořádná vrstva vanilkového krému, na kterém leží na tenko nakrájené plátky slaďoučkých hrušek, které jsou lehce posypány nastrouhanýma mandlema.

Chuť namíchaného liquidu je na jazyku velmi příjemně sladká. Hrušky bych tipl takové ty tvrdší, zelené. Velmi příjemný je i vanilkový krém, který jim zdatně sekunduje. Jak se ale zachová liquid v RDA?

Z Dead Dropu se valí chuť plná hrušek, sladkých zelených hrušek, které si běžně kupuji. Vanilka, respektive vanilkový krém, je zde hodně výrazný a velmi hezky sekunduje ovoci. Je příjemně věrná, bez nepatřičných pachutí. Rozhodně je to jedna z těch lepších, na které jsem dosud narazil. Těsto se sice nese celým potažením a i výdechem, ale není ho zde příliš. Spíše bych řekl, že je to jen „lehká těstovitá nota“ ne nepodobná vanilkovým rohlíčkům rovnou z trouby, která výsledný dojem ukončuje. 

Popravdě mohu říct, že mě těší ta nepřeslazenost aromatu. Po ochutnání kapky jsem se trochu lekl, že to bude neskutečně sladké. Naštěstí se tento dojem nepotvrdil a tak mohu říct, že Hruškový krémeš je...

Jednoduché a elegantní aroma, které si rozhodně rád někdy v budoucnu zopakuji díky tomu, jak snoubí hrušky s vanilkovým krémem.

hruškovýJablečný

 

Jablečný krémeš

Nesmím ani zde opomenout oficiální popis, i když bych řekl, že je to vcelku zbytečné:

„Tenké těsto, na kterém je pořádná vrstva vanilkového krému, na kterém leží na tenko nakrájené plátky slaďoučkých jablek.

Opět si neodpustím ochutnat liquid jako takový. Takže kapka na prst a… První, co mi chuť připomene, jsou vanilkové rohlíčky. S troškou jablek. Tečka. A to je i to poslední, co v chuti cítím.

Takže co na to RDA?

Chuť páry je výrazně vanilková. Ona vanilka je totožná s tou, co je použita v hruškové verzi tohoto počinu. Krém jako takový jde rozlišit, ale je tak hezky provázán s vanilkou, že se musím fakt hodně snažit. Chuť je příjemně sladká, ne však po ovoci. Jablka zde přináší lehkou nakyslost, pro toto ovoce tak typickou. Bohužel samotná jablka v chuti nějak nenacházím. Možná je to vinou RDA, možná je prostě nedokážu najít já. Těžko říct, čím je to způsobeno.

Aroma mi nepřijde tak komplexně dotažené jako jeho hrušková verze, která je za mě podstatně chutnější a lépe odladěná.

A protože jste zvyklí i na hodnocení v procentech, tak Hruškový dostane příjemných 65 % a Jablko pouze 50 %