Přejít k hlavnímu obsahu

RECENZE S&V VINC - Goblin & Defrocked Priest

No nazdar! Dnes se spolu s mou milou kolegyní Kerstin podíváme na dvě novinky od VINC aroma. A které že to jsou? Goblin a Defrocked Priest. Oba názvy mě nutí k zamyšlení. Goblin… Proč Goblin? Sledoval mě Opičák v koupelně? Nebo je to jen souhra náhod? A Defrocked Priest… Odkud a kdo kněze vyřadil, nebo vyřádil?

 

Buď jak buď. Máme tu tyhle dva kousky na recenzi, takže se na ně pojďme podívat. Obě dvě aromata mají stejnou lahvičku, jak jinak než Chubbynu, a shodně obsahují 12 ml koncentrátu k doředění. 

Vinc Goblin

 

Goblin

První, na co se podíváme, bude Goblin

Tělo a základ tvoří banán, který sebou nese vrstvu slaného karamelu. Banán je hlavní složkou liquidu, přesto však silně dochucený karamelem. Skořice je pouze na pozadí, není nijak silná, zde slouží ke zvýraznění karamelové složky.

Kerstin: Takže banán, slaný karamel a skořice říkáš? No prosím, to zní jako adept na mou 183. oblíbenou příchuť! Dnes to bude testování plné mraků, namíchala jsem na 3 mg, nechala uležet doporučených 7 dnů a hulit budu z kapáku Dead Rabbit. Co ty?

SPZ: Za mě namícháno na 60/40 VG/PG a cccccca 18mg. Nalito v novince ve stáji, Billet boxu s Pioneer Insider RTA od BP Mods. Namotáno nerezem o průměru 0.3mm na 2.5mm trnu… EeEee nevím kolik otáček... Ješte nesmíme zapomenout na důležitý údaj. A to jest doba zaležení která je u Goblina sedm dní. Tedy týden.. Dlouhej týden. 

Kerstin: Vůně aromatu je sladce, skoro až přezrále banánová, výrazná a s ocáskem skořice. Podle popisu nás čeká silně banánová chuť s neméně silným karamelem a špetkou skořice, která doladí právě ten karamel. Já hned od prvního potahu musím nesouhlasit, ačkoliv banán atakuje chuťové pohárky v plné palbě, důraznost skořice vnímám překvapivě dost, nese se celým koncem potahu…

SPZ: Banán je něco, co mi ve vůni vystrkuje rohy nejvíc. V chuti ho zas tolik necítím. Naopak hromada fajnovýho krémovýho karamelu je to, co u mě absolutně kraluje. Banán se v něm doslova koupe. A ta skořice… tak ta je tu klasická Opičí. Je jí tu hromada a ne zrovna malá. 

Kerstin: No vždyť to říkám. Kopa skořice. Vlastně je to kopa všeho. Silná, sladká, krémová a hutná chuť, prostě jak když rozmačkáš banán, zaliješ ho karamelem a posypeš hafem skořice. Jestli je teda ten karamel slanej, to úplně nevím, za mě prostě karamel, jak má (měl by) být. Žádný divný spálený tóny, hořkost nebo jiný kazichutě tu neshledávám, fakt droboučká věc, kterou nejde dát jen tak od pusy. Po výdechu zůstává na patře ještě solidní náznak karamelu, která nedá zapomenout na další brzký potah. Vydržím to bafat klidně celý den a ani večer toho nemám dost, vlastně spíš málo, teď při psaní mám v lahvičce posledních pár vyděšených mililitříků.

SPZ: Máš si to míchat na mtl, vydržel by ti dýl. Každopádně za mě je tohle hodně fajnova kombinace dobrot, která spolu naprosto perfektně hraje. Veškeré složky se tu navzájem podporují ve své výraznosti, a to je přesně to co mě baví. Nic se tu v ničem neutápí a každá složka je parádně cítit v každém potažení.

Za mě 80%. Goblin je fakt parádní. 

Kerstin: Goblin je fakt povedenej skřítek, ehm, aroma. Zaslouží si 83 %.

VINC Defrocked Priest

Defrocked Priest

Kerstin: A aby řeč nestála, kopneme tam rovnou druhou věc od Opičáka a tou je zvláštněsejmenující ovocná žvejka.

SPZ: Jo, to jméno je fakt divný. Defrocked priest.. Kam na ty názvy ten Štěpán chodí? Každopádně, Defrocked priest je ovocná žvýkačka, která v sobě kombinuje jahody, mango a menthol. Mě osobně žvýkačky nikdy nějak nebraly a asi ani brát nebudou. Nicméně jak se říká, nikdy neříkej nikdy... Tohle aroma potřebuje zaležet dlouhých deset dní. 

Namícháno mám na 3mg 70/30 VG/PG a testovat budu v Dead drop RDA. Co ty? 

Kerstin: Taky nejsem úplně zastáncem žvýkačkových aromat, možná i proto, že obecně nemusím přemíru mentholu a/nebo coolingu a taky proto, že mi zatím všechny rádoby žvýkačky (ne)chutnaly docela stejně a nezajímavě. Testuju opět v králíkovi, i Priesta mám namíchaného na 3 mg a… Ne, nebudu brečet, že mi ten liquid hrozně rychle zmizel, nebudu!

Žvýkačka se silným projevem, podporou peppermintu a lehce i koolady. Obsaženým ovocem je především zahradní jahoda tak typická pro naši značku. Tu sladí a zhutňuje mnohem méně obsažené mango, které v podstatě nemůžete cítit, ale někdo by i mohl.

Vůně je příjemně sladce mangová a… Mangová. Chuť je naštěstí zajímavější, první potahy do plic mě vyloženě překvapily. Přemýšlím, co napsat dřív? Menthol? Mango? Jahoda? Je to sladký? Opravdu je to jako žvýkačka? Je to vůbec dobrý? Eeeh, no, ano, všechno ano, dejte mi chvilku, ať si na tu nálož chutí zvyknu…

SPZ: Mango, mango, všude samý mango? A to zas ne! Jahoda. A hodně jahod. Čerstvě narvanejch na babiččině záhonku. Mango jim sice statečně sekunduje, ale pořád cítím víc jahody než exotiku. 

Kerstin: No ne, ne samý mango, ale hodně, hodně všeho. Mentholovost je znát od A do Z, ale jen tak jemně, něžně, tady si někdo dal záležet na tom, aby se šetřilo a je to moc dobře. Sladkost celé chuti není přehnaná, ale je dost výrazná na to, aby dala mně osobně vzpomenout na jahodový orbitky, který… Už dneska nejsou, co bývaly. (Já si je doopravdy koupila, jen proto, abych mohla porovnat tu chuť!) Mango vystrkuje růžky, kde jen může a dělá to celé tak neotřele zajímavé, že si musím dokápnout, jinak bude můj králík nejen mrtvej, ale taky spálenej.

SPZ:  Chladivosti je tu tak akorát. Hezky vyzdvihuje ovoce, které se v tomhle mixu vyskytuje. Mango a jahoda spolu jdou velmi pěkně. Ač mango nemusím tak mi z nějakého důvodu to Opičákovo docela jede. Jahoda je krásně věrná svojí červené předloze a tak to má být. Je lehce sladká, velmi aromatická a "chutná po létu". Ostatně, ani bych nic jiného nečekal. Žvýkačka jako taková se ukazuje hodně v konci potažení. Skoro bych až řekl, že to co mi zůstává na patře, je jen ocásek z ovoce. Ale není tomu tak. Žvýkačkový základ tu je, není ho moc, ale dotváří tvář tohohle kněze zbaveného kněžskýho hábitu. 

Kerstin: Gratuluju Opičákovi k dosažení zdánlivě nemožného, méně mluvný a obvykle spíše strohý Espézetka věnoval knězi bez hábitu tolik slov! To musí být ale vážně povedené aroma! A víte co? Ono fakt je. Vlastně je to první žvejka, jejíž chuťový projev se mi vážně líbí, nic mi v ní nechybí ani nepřekáží a dokonce si ji ráda dám zase někdy znovu.

SPZ: Derfocke.. Defuro.. Grr.... Prostě tohle aroma není vůbec zlé. Pro další lahvičku si asi nepoběžím, ale věřím, že spousta lidí se v téhle záležitosti najde. Slušných 75%.

Kerstin: Jelikož a protože jsem od žvejky nečekala nic moc a dostala jsem hodně, dostane žvejka ode mě taky hodně. Výborných 90 %.

VINCky