Přejít k hlavnímu obsahu

RECENZE S&V VINC - Typhoon, Black Widow, Alice

Nový pracovní týden je připraven v plné síle ukázat vám, jak vleklý a otravný jen může být a my jste tady opět proto, abychom vám ten jeho start trochu ulehčili. Dejte si ještě jedno kafe, hoďte nohy na stůl a pojďte se s námi podívat pod víčka ne tak úplně nových Shake & Vape aromat od VINC.

Abyste nemohli říct, že vás snad šidíme, neodpustíme si ani tentokrát známý úvod. Celkem tři aromata nám dorazila od samotné “hlavy“ těchto vyladěných mixů, většina z vás asi bude tušit, o koho se jedná, když řekneme, že jsou od Opičáka. Lahvičky mají typický VINCovský design, prozradí nám hlavní chutě aromatu, informují nás o době potřebné k dozrání liquidu a dozvíte se i jak sladká a/nebo chladivá dobrota vás po ochutnání (ne)vystřelí z papučí. Objem lahviček je 60 ml a v každé z nich je připraveno 12 ml koncentrovaného aromatu. Namícháno máme, uleženo jest, dotáhnout šroubky, zakápnout vatu a jde se na věc!

 

VINC

Typhoon

Co říká výrobce?

Tenhle liquid je hodně FRESH. Melouny, melouny a zase melouny. Kombinace žlutého a červeného melounu, doplněná jahodou, a na úplném konci i dračím ovocem. Jahoda dodává nasládlost po celé délce vdechu, dračí ovoce to celé spojuje dohromady a dává tomu plnost.

doba zrání: 7 dní

SPZ: Už bylo na čase, aby se Opičák vrátil na scénu. Hádám, že nejsem jediný, komu se tahle myšlenka válela v hlavě už delší dobu. Ať uděláme náležitostem žádost, testovat budu v Digiflavor Aura RDA s dual braidem od Braidmana. No a celé to dnes oddře Titanium Fiber Cotton. Jsem rád, žes začala zrovna "Tajfunem", protože ten jsem nalil do Aury jako první. 

Kerstin: Tak to si piš, že nejsi jediný. I já jsem postrádala opičácké věci v tanku. Zrovna jedna z dnešních věcí je moje srdcovka a moc se na ni těším. Na testování jsem osadila kapák Dead Rabbit, spirálku mám od Stifa, super sorbka je ready, pojďme otevřít lahvičky.

SPZ: Vůně linoucí se z lahvičky je naprosto neskutečně melounová. Melounu je tady taková nálož, že se z toho po******, vážení přátelé. V závěsu za ním se hlasitě ozývá dračí ovoce. A celé to doplňuje jemná sladkost jahůdky.

Kerstin: Přesně, jak říkáš. Smršť vůní melounů doslazená jahodovými tóny. Dračí ovoce podle čichu nějak moc netuším, ale to vůbec ničemu nevadí.

SPZ: Melouny.. Velký, malý, zelený, žlutý… To tu všechno je. Mix vodního melounu se žlutým melounem je naprosto perfektní. Oba jsou úžasně věrné předloze a krásně v chuti rozlišitelné. Dračí ovoce má celkem specifickou chuť. Příjemně nasládlou a dalo by se říct i lehce navinulou. Nevím, jak to jinak pojmenovat. Jahůdka se tu veze jen na konci potahu a dává mixu parádní jahodový závěr. 

Kerstin: Hned při prvním potahu je jasné, že máme čest s opravdovým melounovým tajfunem. Melouny vystřelí chutí jako raketa a táhnou se celým potahem, jsou svěží, sladké a pěkně se mezi sebou prolíná červený a žlutý a tuším tam i ten kousek pithayi. Sladkost je umocněna jahodovým ocáskem, který celé kombo krásní snoubí dohromady. Chuť mixu mě neopouští ještě notnou dobu po výdechu a protože je to dobrota, vůbec mi to nevadí.

Jen ta lahvička s liquidem je nějaká malá, chtělo by to větší balení…

SPZ: Jedno se musí nechat, tohle aroma je sakra výrazné. Prostě hromada ovoce, kterou vám Opičák nacpe do krku, je enormní. Prostě tak, jak to u něj bylo vždy zvykem. A protože vím, že rozhodně s novinkami nekončí, budu hodnotit "jen" na 75%.  Ne že by si nezasloužil vyšší hodnocení, ale já musím "na starý kolena" překonat svůj systém procentuálního hodnocení. 

Kerstin: Mě melouny nadchly, ale jelikož tuším, že tohle zdaleka není všechno, co Opičák umí, budu se taky trochu krotit. Kulatým slaďákům dám 70 % a jdu vyměnit vatu, ať můžeme vletět na černou vdovu.

Black Widow

Black Widow

Co říká výrobce?

Hutnost kaktusu dodává této příchuti tělo, které je doplněné sladkou šťavnatostí lehce přezrálého manga.To celé lehkým dokresem uzavírají citrusy. Tato příchuť je celkově hutná, nasládlá a lehce nakyslá. Ovocná bomba. Na své si tu rozhodně přijdou jak milovníci kaktusu, tak i milovníci manga. A věříme, že i ten, komu doteď třeba kaktus nechutnal, zde získá úplně nový dojem.

doba zrání: 10 dní

Kerstin: Po otevření lahvičky je poznat, že tenhle mix má fakt grády. Mangovo - citrusová vůně se nestydí vyjít do popředí a kaktus táhne hezky s sebou, aby se někde nezapomněl. Tohle je něco pro mě!

SPZ: Mango.. To je něco, co pro mě rozhodně není. Ale musím ho vzít, jako vždy, na milost. Nikdo nikdy neřekl, že tahle práce bude jednoduchá. Manga je tady fakt hromada, ale ve vůni mu velmi přizvukuje kaktus. Citron moc ve vůni nerozeznám. Co ale chuť? Ukáže se tam? 

Kerstin: Noo, já myslím, že jo. Citrusový kaktus je pro mě osobně známá (a velmi, VELMI oblíbená) chuť, na kterou jsem se těšila jako děcko na Ježíška. Při prvním potahu naběhne exploze citronu, který je sladký a kyselkavý zároveň, nese se celým potahem a dost jasně dává najevo, že tahle věc rozhodně není nudná a fádní. Jednou za čas tuším z citronu trochu mýdlovosti, ale hned jak nad ní začnu přemýšlet, je ta tam. Svěží náladu doplňuje šťavnaté mango, které má jen malinkou stopu své jinak typické dřevitosti, je jemné a vážně moc dobré. Tedy pokud vám chutná mango, viď, Espézetko.

SPZ: Hele je to zajímavý, ale s opičím mangem nikdy problém nebyl. Ono je to s ním maličko složitější. 

Abych vysvětlil. Mango v "Černé vdově" totiž není úplně klasické ostré, výrazné a štiplavé mango tak, jak ho známe. Zde je totiž příjemné "krémové". Nemám pro to jiný popis. Navíc kaktus mu dodává docela zajímavou sladkou notu, kterou rozpoznáte mezi hromadou příchutí kdykoli. Citron je parádně výrazný, ale stejně jako mango, není chuťově ostrý, tak jak bychom čekali. Přesto o citronu víme, ač mají obě předchozí složky tendenci utlouct cokoli jiného, jak to mají ve zvyku. 

Hrozně mě tohle aroma baví, dokážu si ho v létě představit jako All Day Vape. 

Kerstin: To si piš, že to bude letní “ADV“, podle mě to tak je vyloženě myšleno. Kaktus má na čistém buildu při potahu zajímavou vlastnost.

Někdy se víc pojí s mangem, jindy zase s citronem a pokaždé tak zní trochu odlišně.

Jakmile si ale vata na liquid zvykne, chuť se rozloží a dojem z mixu je celistvější a tak nějak hutnější. A právě až po pár vyvapovaných mililitrech dokážu maximálně ocenit svěžest citronu, který to vše pozvedá a dodává tomu sex-appeal. Bombových 95 %, já prostě nemůžu jinak.

SPZ: Jó, tohle je prostě aroma plný exotiky. Ač je tam mango, který osobně prostě nemusím, tak opičí mango mi fakt nevadilo. A nevadilo mi na parádních 78%.  Opět podotýkám, musel jsem trochu posunout laťku hodnocení, takže to neberte tak, že by 78% bylo málo. Ale jak znám Opičáka, tak nás brzo něčím totálně rozkopne. 

Typhoon

Alice

Co říká výrobce?

Netradiční mix snídaňových cereálií s mlékem, sladkou smetanou a karamelem. Po uzrání se jednotlivé chuťové složky smísí a vytvoří jedinečnou chuť sladkého zahuštěného mléka. Zaručená kombinace, kterou musíte vyzkoušet!

doba zrání: 7 dní

Kerstin: Posledním (naštěstí jen pro dnešek) kouskem je Alice. Po čichu jasná sladkůstka, která nenechá vaše (naše?) chuťové pohárky v klidu, dokud neproženete plícemi alespoň pár mililitrů. Z lahvičky se line vůně, která

nestoudně prozrazuje inspiraci nalezenou v zahuštěném mléku, které známe pod názvem Salko.

Růžky tam vystrkuje i karamel a… Celé to působí fakt hafo sladce. Nuže, dobrá…

SPZ: Taky už tě nebaví jak každý píše "Alice stálice"? Já říkám „Nazdar Alice, ty palice!“ Tak co tu máme? Salko jak vyšitý, troška kvalitního karamelu, pár mililitrů mlíka. Jop, příjemně sladký už po čichu. Tohle je prostě oukej. Ale nosem se nevapuje, takže co chuť? 

Kerstin: I u Alice musím napsat, že poznávám rozdíl mezi čistým a zajetým buildem. První potahy po zakapání erdéáčka byly hooodně sladce mléčný, hutný a sametový, karamel byl jen podkres, který tvořil zajímavý šmrnc a honosnost chuťového profilu, cereálie působily jako náhodně se vyskytující drobečky, co mají sem tam někde křupnout, aby to nebyla nuda. Zajetý build mi pak ale utvářel trochu jiné dojmy…

SPZ: Osobně musím přiznat, že když VINC s Alicí vylezl, nějak mě neuchvátila. Ale už jsem u sebe zjistil, že do některých aromat prostě musím takříkajíc dospět. A to byl i tenhle případ. Hutná a specifická chuť salka se tu velmi dobře prolíná s karamelem a cereáliemi. Karamel není "připálený", ale přesně tak akorát. Je hezký sladký a sametově jemný. Cereálie bych nejblíže přirovnal asi k starým dobrým Cheerios. Pamatujete na ně? Espézetka se jich mohl doslova užrat. A taky to na něm bylo, a ještě trochu možná je, vidět. A aby toho nebylo málo, po výdechu na jazyku zůstává jemná dochuť čerstvého mléka.

Kerstin: Jó, čéče, Cheerios, ty jsem taky mívala ráda, tlama zmlsaná. Mohly by to být klidně ony. Teď po několika (hodně) mililitrech mi ty křupavý potvůrky vylézají v chuti o něco víc než na začátku. Naopak karamel se trochu uklidnil a spojil se pěkně se “Salkem“ a celistvost kompozice je dokonána. Zajímavě dobře se mi rozeznává sladká a hutná smetana a vedle ní, za ní a tak nějak všude kolem to mléko, které není tak tučné jako smetana a trochu to celé pozvedá, abychom neměli zaplácaný pusy přebombenou slaďárnou. Ne že by Alča nebyla sladká, to je, ale neřekla bych, že příliš. Ráda si občas pochutnám na pořádné mlsotě a tohle je adept na stálici. Hele, Espézetko, ona ta Alice možná fakt prostě má být stálice, haha!

SPZ: Opět se potvrzuje že Opičák prostě dělá chuťový overkilly. Takže Alice má u mě za celkové dojem 85%. Jdu dohulit lahvičku ve squonku a dolejt ji zas po okraj. 

Kerstin: Že nás Opičák (ne)překvapuje, to nelze říct. Co ale rozhodně říct lze, je to, že Alice-stálice-palice si zaslouží slaďoučkých 89 % a já jdu napsat Opičákovi, ať mi pošle další lahvičku.


Těšíme se na vás u příští recenze!