Přejít k hlavnímu obsahu

RECENZE S&V ZAP! Juice

Ahoj! Mám pro vás další recenzi a hned vám prozradím, že tentokrát to byla docela jízda. Jízda na vlně ovoce. Pokud jste ovocní jako já, neměly by vás tyhle modely minout. Otestovala jsem Shake & Vape aromata, která k nám „přiletěla“ až z Manchesteru. Je jich rovnou celá řada, přesněji pět kousků s nejrůznějšími nápaditými kombinacemi chutí. Připraveni?

Já tedy ano. Sytě barevné chubby gorilla lahvičky o objemu 60 ml s 20 ml aromatu jsem všechny shodně doplnila boostery a bází, poměry jsou zhruba 60/40 végéčko/pégéčko a nikotin se pyšní obsahem 6 mg. Zaležení dle výrobce není nutné, u mě si ale ovocná duha i tak postála chvilku na poličce, než jsem se k ní dostala. Holt mám pusu jenom jednu a nemůžu hulit všechno najednou, že jo. Barva liquidů je (i po týdnu testování a dalších pár dnech stání) čirá a jasná jako letní den a o svůj build nebo žhavící hlavu se tak nemusíte bát.

snow pear

Snow Pear

Příjemná chuť exotické odrůdy hrušky s chladivým efektem.

Hruška je fajn. Mám v tanku ráda ovoce a hruška je moje hodně oblíbená. Chladivý efekt příliš nevyhledávám a pokud ano, tak jen lehce. Jen aby to člověka osvěžilo, odlehčilo chutě a umírnilo sladkost, ale mozek ať zůstane při obvyklé tělesné teplotě.

Vůně je hruškově sladká a sladce hrušková. Nic navíc. Jak skvěle může působit prosté jednodruhové aroma!

Dnes jsem vytáhla ze šuplíku Oxvu Xlim, která dle mého názoru podává ovoce velmi dobře, a to i přesto, že jde o jednoduché POD zařízení s tovární hlavou. Abyste ale neřekli, že jsem to neochutnala „pořádně“, osadila jsem MTL atomizer od našich německých sousedů Flash-e-Vapor. Použila jsem nichromovou spirálku a vatu super sorb.

Hruška je přítomna od začátku potahu až do konce, při výdechu a chvilku i po něm. Je příjemně, nepříliš sladká a velmi věrná. Překvapuje mě a dost mrzí trocha dřevitosti, která po vyvapování tanku a více celý projev chuti dost obtěžuje a kazí. Při potahu se usadí na horní patro a tam nerušeně čeká, až si užijete vychlazenou hruštičku, kterou jako byste právě vytáhli z lednice. Ano, chladivý efekt, který ZAP! zmiňuje v popisu Snow Pear, není vůbec taková ta zlá porce ledu, která vás odsune od stolu, zmrazí vám mozek a znemožní dýchání. Tady se výrobce trefil přímo do černého, aroma je chladivé úplně akorát. Přirovnala bych to ke sklenici lahodného hruškového džusu, který si dobrých pár hodin dával šlofíka v lednici.

Nebýt toho dřevitého podkresu, je to můj top, takhle můžu říct, že je to skvěle vydařené hruškové aroma, které neurazí žádného ovocomila a pokud si zvyknete na (dle mého zbytečný) dřevěný ocas, neváhejte a ochutnejte. Hodnotím 89 %.
 

Passion Fruit

Passionfruit Zest

Osvěžující citrusový říz se umně prolíná s jemností a sladkostí exotické marakuji. 

Popis slibující neobvyklou chuť marakuji doplněnou svěžestí citronu může být velká paráda. A nebo taky ne. Po vůni poznávám spíš marakuju, citron skoro vůbec, opět mám v ruce věrně působící jako opravdové kousky ovoce napěchované do lahvičky.

Od prvního potahu z Oxvy, která hodně vytahuje sladkost (a) ovoce, říkám jo. Tohle bude můj letošní must vape na léto. Sice na mě trochu sladší, ale výborná a opravdová chuť marakuji, ozvláštněná kyselinkou citronu a podtržená typickou nahořklostí citronové kůry. Ani tady není v lahvičce ukryto nesčetně složek, které dohromady tvoří dokonalou harmonii chutí, které se vám roztančí na jazyku při každém potahu, a přesto je to skvělé. Ovocná chuť mě neopouští ještě dlouho po vydechnutí a ani po vapování liquidu po celý den mi nijak neleze na nervy a ani podpis kůry z citronu mé dojmy nekazí. Žádné dlouhé povídačky, je to supr!

Hodnotím 75 %

 

Summer Cider

Summer Cider

Když se spojí šťavnaté sladké jahody a kyselost vyzrálé limetky, vznikne opravdový unikát.

Jahodový džus Cappy. Kdo někdy ochutnal a vybaví si tu vůni, tohle je přesně ono. Slaďoučká vůně jahod, kterou budete chtít čichat a čichat a… Vapovat.

Chuťový prožitek u letního cideru je neuvěřitelně dobrý. Vážně mě mrzí, že tuhle recenzi přináším ted a ne až v létě, protože tyhle exotické fajnofky si prostě chcete dát, až se budete vařit ve vlastní šťávě uprostřed parného dne. Při každém potahu vás jako první pozdraví trocha limetky, ze které se zatoulalo mezi jahody pár kapek šťávy, a hned vzápětí vás semele vlna jahod, jahodového džusu nebo domácí zavařeniny. Vybavte si jahody v jakékoliv formě, v tomhle se dá najít snad všechno. Z Oxvy mám dojem spíš toho džusu s plátkem limetky jen tak na ozdobu na okraji sklenice, ve Flashi je projev více limetkový a jahody, a zejména jejich sladkost, jsou trochu utlumené. Svěžest na každém rohu, žádné umělé ocásky, dochut po vydechnutí nechává jen limetka a jen chviličku. Příjemné, nepřeslazené a neagresivní aroma, které já osobně určitě (nejen) letos v létě musím mít.

Svěžích 80 %.

 

Golden Pomelo

Golden Pomelo

Originální citrusová chuť exotického pomela obsahuje všechny šťavnaté, ovocité a sladké složky, které byste od tohoto osvěžujícího ovoce očekávali. 

Golden pomelo je můj golden strašák. Ve světě vapingu ho nevyhledávám a tady v kombinaci s citrusy… No potěš. Po čmuchu čekám čerstvý kus pomela s kapkou citronového jaru. Uff.

První dojmy z bafání z FeVu nejsou kupodivu vůbec zlé. Pořád to není můj šálek kávy a dokonce mě neopustilo podezření na přítomnost jaru, ale vapovat se to dá. Pro milovníky pomela to jistě bude naprostá bomba. A v létě to bude platit dvojnásob. Objektivně vzato, pomelo je sladkokyselé s nahořklým ocáskem, pro tenhle kousek exotiky typické chuťové vlastnosti, je to takový kočkopes mezi grapefruitem a pomerančem. Citrusové tóny mě v každém potahu překvapí, rázem umírní nahořklost pomela, a zároveň vstřelí chuťovým pohárkům notnou dávku kyselinky citronu se zapomenutými zbytky kůry, která “dojede“ to, co původně rozehrálo pomelo. Celý potah se nese na sladké vlně, která vše podrží a nedovolí koktejlu složek, aby vám zkřivilo úsměv. Nakonec je to vlastně docela dobré!

Zasloužených 60 %.

 

Star Burst

Starburst Fruit

Vyvážený mix exotického ovoce s karambolou - jablečně citrusová chuť.

Karambola je od začátku (od prvního zvědavého očichávání lahviček) můj jasný favorit. Voní to po jablkách stejně jako přesnídávka pro děti. Citrusy téměř nejsou znát a tváří se, že klidně nechají dominovat jablka. Upřímně doufám, že to chutná tak, jak voní.

Nerada se opakuji, ale tohle asi taky nutně potřebuju mít v létě v tanku. Ve slunných dnech hodně vaperů tíhne spíš k ovocným nebo třeba limonádovým chutím a já nejsem výjimka. Mám pár stálic, které nesmí žádné léto chybět, ale taky každý rok objevuji nové věci a občas mě něco zaujme natolik, že se díky tomu té vhodné příležitosti pro vapování nejrůznějších ovocíček vyloženě nemůžu dočkat. 

Chvilku mi trvalo, než jsem tohle aroma rozluštila. Při potahu jako první nastupuje chuť jablek. V souladu s karambolou (a dost možná i něčím dalším, co nedokážu poznat) se rozvine v celém obsahu páry, kterou vdechujete a vydrží vám v puse ještě notnou dobu po tom, co svou e-cigaretu necháte odpočívat na stole. Mixy od ZAP! jsou napříč jejich produkty vždy napěchované chutí ode dna lahvičky (skoro) až po kapátko. Aromata, na jejichž ochutnání nemůžete hned zapomenout, protože se vašich chuťových pohárků budou držet jako klíště. Starburst mně osobně víc chutná na déelko, při MTL není projev chuti tak výrazný, karambola je na pozadí, jablečnost je poměrně mdlá a oproti potahu do plic se projevuje trocha citrusů, které při větším objemu páry vůbec necítím.

Hodnotím 68 %.