Přejít k hlavnímu obsahu

RECENZE THC Tauren MTL RTA

Tenhle motací atomizér z dílny Thunder Head Creations (ve zkratce THC) je jeden z těch, které jsem při jejich vstupu na trh absolutně přehlédl. Naštěstí, mi ho zde hodili na hlavu s žádostí o recenzi. Takže na něj pojďme hodit vokem.

V našem případě konkrétně na černo-černou variantu. Vyrábí se celkem ve 4 barvách - černo-černá, gun metal, stříbrná a černá se stříbrným logem 

THC Tauren MTL RTA colour variants

Balení 

THC svoje atomizéry balí dosti odlišně od ostatních výrobců. Žádná krabička, žádný průhledný balení. Ale hezky pěkně pytel plný věcí, jak v pohádce. 

THC Tauren MTL RTA packaging

V saklu z jemné tkaniny se jménem a logem výrobce, tedy Thunder Head Creations, se nachází černý kovový tubus v němž najdete samotného Taurena MTL, kdyby ne, bylo by to dost blbý.

A navíc:

  • Stojánek, který přijde velmi vhod
  • další náustek
  • šroubovák, imbus
  • Fused Clapton spirálku 2x z Ni80
  • Sadu o-kroužků a drobného příslušenství
  • krabičku se sklem (vcelku zbytečná)
  • povídání, které stejně nikdo nečte

 

THC Tauren MTL RTA AtomizerAtomizér 

Tauren MTL RTA je, jak už název napovídá, přímo určený pro šlukování, nečekejte tedy, že z něj budete tahat napřímo. Jedná se o jedno spirálkový atomizér s vrchním plněním, o průměru 24mm a objemem 2ml.  

Klec atomizéru je celo-nerezová a perfektně kryje sklo, de facto tvoří jakousi ochranou plástev kolem skla. Dle mého, by Tauren přežil i dopad Tunguzského meteoritu (či co to bylo).

Musím vypíchnout oba náustky. Tvarově super a do tlam(k)y sedí fajnově. 

THC Tauren MTL RTA air flowOvládání vzduchu je absolutně perfektně regulovatelné. Vstupní otvor pro vzduch se svou velikostí nemění, samotná regulace probíhá postupným rozšiřováním žlábku po obvodu základny. Na fotce jsem se snažil, ale ta černá se fotí fakt bídně, tak sem vložím fotku z internetu, kde to jde vidět lépe. Podobný systém nabízí třeba atomizéry výrobce Mark Bugs, ale tam se bavíme už o násobku ceny, minimálně... 

Samotná základna je dvou-postová záležitost. Základna má kompletně pozlacenou plusovou stranu,  oba sloupky a dokonce oba červíky pro uchycení drátu, což zaručuje minimum přechodových odporů a tedy perfektní vodivost.

Jako taková třešnička na dortu je to, že základna jde nádherně rozhodit na  prvočinitele a tedy i vyčistit k naprosté dokonalosti. 

Vzduch pod spirálku je přiváděn skrz „sítko“ na výstupu vzduchového otvoru. Což má hnedle dvě pozitiva. A sice velmi dobrou distribuci vzduchu na celou plochu spirálky. A zadruhé dost snižuje možnost, že vám Tauren MTL RTA proteče, jak děravý necky. Samo to má svoje limity, když to osazení fakt  oje...odfláknete, tak vám vyteče naprosto bez výčitek svědomí. 

Build 

THC Tauren MTL RTA buildTHC Tauren MTL RTA build

Pro osazení jsem sáhl po jednoduché klasice. Nerez 0,3mm na 3mm průměr a baj voko 7 otáček s mezerami. Vata PJ Cotton.  

Osazení je poměrně jednoduché, jen si hlídejte ať totálně nezacpete kanálky pro přívod liquidu. 

Doporučuji vatu lehce střihnout na koncích do špičky.

Zaprvé si tím zajistíte dokonalý zásobování a zadruhé tím eliminujete možnost protékání. A nebo, jako jsem to tady udělal já, vatu lehce na koncích vyčešte. Prostě mrkněte na fotky nahoře, ono vás to trkne.

Podání chuti 

Tauren MTL RTA měl se mnou v tanku všechno možný. Od ovoce, přes buchty až po tabáky. Nejlíp jsem si z něj užil tabákovky, jak čisté tak i ty ochucené. Nejméně prokreslenou chuť jsem dostal z ovocných liquidů.  Sice se dá říct, že je to takový univerzál na všechno, ale ty tabáky z něj prostě chutnají o facku líp než zbytek. 

THC Tauren Dovpo ODIN

Technické parametry

Rozměr: Φ24 mm x 50 mm
Typ: RTA
Materiál:  Nerez
Kapacita: 2ml
Drip Tip: 510
Deck: Single Coil
Plnění: Vrchní
Airflow: MTL, lze velmi utažené DL v případě nouze

THC Tauren MTL RTA build

Hodnocení ve své třídě:

Skvělé zpracování 
➕ Bohaté balení, prostě hodně muziky za vydané peníze
Takřka nezničitelný tank
Skvěle z něj chutná
Velmi povedené nastavení vzduchu
Oba náustky jsou velmi příjemné

➖ Viditelnost hladiny liquidu
2 ml objem

 

Doporučuje produkt: 87%

Musím říct, že Tauren MTL RTA je fajn atomizér, který vás rozhodně nezklame a který přežije snad všechno díky bytelný konstrukci. Trochu zamrzí nízký objem a horší optická kontrola hladiny liquidu, což je dáno za vinu oné kleci kolem skla. Ale tuhle cenu jsem za tu odolnost, v mém případě, ochotný zaplatit. Každopádně je znát, že tady někdo při návrhu dost přemýšlel, protože kdyby některá řešení přejali i ostatní výrobci, byl by svět MTL atomizérů hned lepší místo pro život.