Přejít k hlavnímu obsahu

RECENZE Uwell Aeglos P1 POD MOD

Ahoj, dnes se spolu mrkneme na nový Pod / Mod od společnosti UWELL, a sice na UWELL Aeglos P1 80W. Mrkneme se co je v balení, co zařízení umí a jak se s ním celkově funguje. 

Aeglos P1 balení

Balení

V elegantní černé krabičce, s obrázkem samotného zařízení a se všemi podstatnými informacemi, se nachází samotné zařízení a příslušenství k němu. V separé krabičce vedle Pod Modu najdete náhradní žhavicí hlavu pro utažené DL popřípadě MTL a všechna potřebná těsnění. Samozřejmostí je manuál, ale kdo to čte, že jo?

Aeglos P1

Zařízení

Aeglos je decentní půlkulatý mod vyrobený z hlníku, na jehož čelní straně najdeme přehledný, barevný a dostatečně jasný TFT displej, žhavicí tlačítko, tlačítka plus a mínus a taktéž nabíjecí port, který je zde ve variantě USB-C. Za to „céčko“ palec nahoru.

AEGLOS P1

Vrchní strana je jasná, zde je cartridge s výměnnými hlavami, která je pevně uchycena třemi docela silnými magnety k základně modu. Všechny kontakty jsou zde pozlacené, což přispívá k přenosu elektrické energie mezi modem a žhavicí hlavou. Ovládání přísunu vzduchu je zde řešeno otáčením celé cartridge, takže si snadno nastavíme tuhost potahu.

Co se týká plnění a výměny hlav tak je to brnkačka. Hlavy jsou jen zásuvné, plnění je easy díky velkému silikonovému špuntu který kryje rozměrný plnicí otvor.

Spodní strana zařízení nese v mém případě nápis „Sample, not for sale“, co na ní budete mít vy netuším.

Zadní strana Aeglosu jsou dvířka pro baterii 18650, kterou Pod Mod potřebuje pro své fungování. Jsou z části potažena kůží nebo koženkou, nedokážu to určit. Na jejich bocích jsou vyraženy nápisy „UWELL“ a „Aeglos“. Hezké detaily, které jsou perfektně provedeny.

AEGLOS P1

 

Technické parametry

Rozměry: 29 x 34 x 122 mm
Typ: DL a MTL (dle použité hlavy)
Výkon: 5-80W
Nabíjení: USB-C
Typ baterie: 18650
Kapacita tanku: 4ml

Žhavicí hlavy v balení: 0,2 ohm DL, 0,6 ohm utažené DL / volné MTL. Dokoupit se dají i 0,23 ohm a 0,8 ohm hlavy. Takže výběr je celkem slušný

 

Život s Uwell Aeglos

Začnu hezky od začátku. Plnění absolutně jednoduché, osazení hlavy taktéž. Co mě velmi mile překvapilo, je použitá elektronika. Dle mě je shodná s Crown V modem. Nástup žhavení je doslova okamžitý.

Prostě zmáčknete fire tlačítko a Aeglos vám nahrne nastavený výkon okamžitě a bez prodlevy či pozvolného nástupu. JO! Takhle to má být!

Odolnost povrchovky jsem myslím otestoval dostatečně v práci, pár drápanců se najde, ale barva nemá tendence slézat, což je moc fajn. Horší už je to s cartridgí, je plastová a v tuhle chvíli i lehce nakřáplá, ale neteče ani nerosí, takže v klidu používám dál. Nabíjení přes USB-C je dostatečně rychlé a zařízení se nijak výrazně nehřeje.

AEGLOS P1

Teď něco k podání chutí "Ajeglosu Pé jedna"

Uwell už je profláklej tím, že má vždy top class podání chutí z jejich hlav, zde tomu není jinak. Chutě liquidů jsou hezky výrazné, ať už do cartridge naliju v podstatě cokoli. Objem páry je, řekl bych, víc než dostatečný (nedoporučuji z něj tahat v malých autech :D).

AEGLOS P1

Hodnocení ve své třídě:

➕ Parádní design a "feel" v ruce
➕ Výborně čitelný displej + elektronika
➕ Kapacita cartridge
➕ Podání chuti
➕ Výdrž hlav (14 dní na pohodu)
➕ Velmi slušné magnety na cartridgi

➖ Křehká cartridge (plast)
➖ Nemožnost vyměnit náustek - minimálně na mém testovaném "SAMPLE"

AEGLOS P1 GIF


Celkově si u mě Uwell Aeglos P1 Pod Mod KIT 80W (delší jméno už by nebylo?) vysloužil velice pěkných 87%. Tohle se prostě povedlo, Uwell umí.