Přejít k hlavnímu obsahu

RECENZE Uwell Crown 5 kit

Uwell umí perfektní clearomizery s luxusním podáním chuti. Crown 1-4 toho byly jasným důkazem. Teď však přišli s Crown 5 a tady mi ho nadělili rovnou v kitu s modem Crown. Jaký to je set? Co od něj čekat a co umí? To se vám tu pokusím co nejlíp popsat. Na závěr si dáme i malou zkoušku TC.

 

Balení

Uwell Crown 5 kit obsah balení

Crown 5 kit vám dorazí v parádní černý krabici se zlatým potiskem. Na jejíž zadní straně je vypsaný obsah balení a nějaké ty údaje o výrobci. V balení je toho celkem dost.

Najdete zde:

 • Samotný MOD
 • Clearomizer Crown 5
 • 1x 0,23ohm Mesh žhavící hlava (65-70W)
 • 1x 0,30ohm Mesh žhavící hlava (50-55W)
 • Náhradní sklo
 • USB-C kablík
 • Krytku náustku 
 • Sadu těsnění
 • a spoustu čtení.

To je docela slušný obsah, což?

Uwell Crown 5 Clearomizer Crown 5 TANK

Řada Crown je už dobře známá mezi vapery pěknou řádku let. S každou další generací je tenhle DL clearomizer lepší a lepší. Crown 5 má průměr neskutečných 29mm přes sklo, kapacitu 5ml, vrchní plnění s bajonetovým uzávěrem a membránou proti protečení liquidu pod vrchní uzávěr. Sklo je dostatečně silné, takže i přes svou vypouklost nemá potřebu praskat, pokud vám sletí na zem. Náustek typu 510 je tak akorát, nemám potřebu ho měnit za svůj.

Regulační kroužek airflow jde příjemně ztuha, není třeba jej však brát nějak silou. Po odšroubování základny je vidět spodek žhavicí hlavy, která je opět pouze zásuvná, není tedy třeba ji šroubovat nikam. Co se všech hlav pro Crown 5 týká, tak jsou to opět hlavy s MESH síťkou namísto spirálky (0.2, 0.23, 0.3ohm varianty), takže je fakt pořádně prolijte liquidem. Z meshe si faaaakt potáhnout nasucho nechcete.

Uwell Crown 5 Clearomizer disassembled

Uwell se chlubí novou technologií, která by měla zabránit tvorbě kondenzátu ve spodní části tanku a také výrazně zmírnit možnost protékání liquidu. Jako, asi to funguje, nalil jsem do něj docela řídký liquid, 40/60 VG/PG, a nepustil ani kapku. Takže jo, chlubí se oprávněně.

Crown clearáče byly, co pamatuji, vždy náročné na výkon. Nicméně vždy platilo, že vyražené rozmezí, které najdete na žhavicích hlavách, je víceméně hodně orientační. Není problém fungovat i na podstatně nižších výkonech.

Chuť je z obou typů hlav v balení srovnatelná, poradí si s čímkoli, na co máte chuť. Pára je příjemně teplá, ale rozhodně ne tak žhavá, jako bývala u Crown 4. Takže za mě jednoznačně plus.

Uwell Crown 5 Boxmod Crown 5 GRIP

 • Designově povedený
 • Prudce funkční
 • kombinace kůže (nebo dobrá imitace) & kov

Jde o BOX MOD na dvě baterie typu 18650 a v klasickém POWER režimu vás pustí až na 200W. Pokud chcete používat TCR režim, pro kontrolu teploty, tak se smiřte se 120W. Co se týká nabíjení přes USB-C port, tak vězte, že balancer opravdu nabíjí baterie rovnoměrně. MOD se nijak zásadně nehřeje a nabíjí svižně. Displej je typu TFT, je dobře čitelný na slunku a přehledně ukazuje vše co ukázat má.

Uwell Crown 5 TFT Display

Co se designu týká, tak kombinace oceli a kůže je do ruky velmi příjemná, nikde nenajdete žádné řezavé hrany. Prostě velmi příjemná záležitost.

Jediné co zamrzí je to, že dvířka pro baterie nedrží úplně fest.

Uwell Crown 5 battery

Mají tendenci odskakovat při pádech modu. Pády myšleno například v autě při prudkém brždění, kdy vám mod sjede ze sedačky na zem.

Ovládání tohoto boxmodu je naprosto jednoduché. Je tu jen pár kombinací tlačítek.

FIRE + PLUS = zamknutý MOD
FIRE + MINUS = zamknuté + / - tlačítka
FIRE + PLUS + MINUS = kompletní restart
5x FIRE = klasicky vypnutí a zapnutí
3x FIRE = přepnutí mezi POWER & TCR režimy
Co se týká power managementu, tedy práce desky s baterkami, musím hodnotit naprosto kladně. MOD si je vyloženě hýčká, zbytečně je ve stand-by režimu nevybíjí. Náběh žhavení je bleskový, v podstatě jakmile klikne fire tlačítko, tak už MOD sype proud do atomizéru, bez prodlevy. Perfekt!

TEST TC HA ! (Temperature Control)

Tak tohle si užiju. Já a kontrola teploty jsme jedna ruka. Takže přepnout na TCR, nastavit o kus výš, než je skutečná hodnota TCR (to proto, aby MOD dostal šanci tu vatu přeci jen aspoň lehce smahnout), poslat tam výkon co grip dovolí a pak už jen vztekle drtit žhavicí tlačítko a těšit se na požár v atomizéru. Výsledek najdete ve videu. Kvalitu rukou neřešte, jsou jaký jsou při práci jakou dělám.

Uwell Crown 5 TC Test

Celé video i s výsledkem v odkazu: https://vimeo.com/566946455/7ced778e0b

Technické parametry

UWELL CROWN 5 GRIP:

Rozměr: Φ86.2 mm x 53 mm x 26.2 mm
Napětí: 0.7-8.0V
Výkon: 5-200W
Odpor: 0.1-3Ω(VW) 0.1-1Ω(TC) 
Teploty: 100-315 °C / 200-600 °F

UWELL CROWN 5 TANK:

Rozměr: Φ29 mm x 50.5 mm x 26.2 mm
Kapacita:  5 ml
Závit: 510 
Materiál: Nerezová ocel, Pyrex 

UWELL CROWN 5 ŽHAVÍCÍ HLAVY:

UN2 0.23Ω - doporučený výkon 65-70W, velmi jemný potah na DL, bohatá chuť
UN2-2 0.3Ω - doporučený výkon 50-55W, utaženější DL, teplejší pára a prokreslená chuť
UN2-3 0.2Ω - doporučený výkon 65-70W, utaženější DL, nejsilnější nástup, silná produkce páry s dostatečnou chutí

Hodnocení ve své třídě:

Neprotekl mi
➕ Slušný power-management
➕ Vhodný na lehký "Cloud Chasing"
Funkční TC
Skvěle z něj chutná

➖ Magnety na dvířkách
Do kapsy to úplně není

Doporučuje produkt: 81%

Uwell umí dělat kvalitní "vapevěci" za rozumný peníz. Co se týká clearomizéru, tak v podstatě nemám co vytknout. Opět perfektní práce, zase o kousek dotaženější než jeho předchůdce. Pokud se zaměřím na box, tak už pár věcí musím vytknout. Například zrovna ty dvířka pro baterie. Ty magnety by rozhodně mohly být silnější. Povrchová úprava drží slušně, i když při mém používání dostává docela zabrat. Konektor 510 má výborně říznutý závit a odpružený centrpin. Jop, tohle se až na pár drobností Uwellu povedlo, i když je stále co zlepšit.