Přejít k hlavnímu obsahu

RECENZE Uwell Yearn Neat 2

Do rukou se mi do recenze dostal malý, lehký POD a to Uwell Yearn Neat 2. Vzhledem k tomu, že se zde šlo cestou nízkých nákladů na výrobu, mě zajímal o to víc. Zde si troufám říct, půjde o recenzi na jedno z nejmenších POD zařízení na trhu, tak pojďme na to. 

Balení

Uwell Yearn Neat 2
V malé černé krabičce, na které je jen pár základních informací, najdeme manuál k PODu, nějaké to varování a příkazy od americké FDA a pak to hlavní. Sice samotné zařízení s nasazenou cartridgí, které má dokonce i svůj vlastní obal. Víc tu nečekejte. Kde kabel, tu kabel, není kabel a chybí i náhradní cartridge...

Prostě "nízkonákladové e-cígo za pár kaček".

Stačí tedy jen sundat ochranou folii z kontaktů, naplnit a Uwell Yearn Neat 2 je připravený.

 

Zařízení

Uwell Yearn Neat 2

Uwell Year Neat 2 je potahem spínané zařízení bez možnosti regulace výkonu a přívodu vzduchu. V jednoduchosti je určitá krása. Baterie má kapacitu 520 mAh, je nabíjena přes USB-C konektor a najdete na ní i diodu, která vám hlásí úroveň nabití. Samozřejmostí jsou veškeré ochrany proti zkratu, podbití baterie atp. Ad výdrž baterie:

Počítejte, že na jedno nabití zvládnete odpařit necelé 4ml liquidu (2x naplněná cartridge)

V těle PODu je vsazena cartridge o objemu 2 ml, ve které je jako žhavící element použita meshová síťka o odporu 0,9 ohm.  Co mě potěšilo je, že mesh je kanthalový a tedy mi nekecá do chuti. Celé zařízení, včetně naplněné cartridge je extrémně lehounké, váží lehce přes 31 g (samotný Uwell Yearn Neat 2 váží 27,9 g). Což je dáno tím, že tělo zařízení je z leskle lakovaného polykarbonátu. Osobně mohu říct že povrchová úprava tohohle „nízkonákladového“ zařízení mě překvapila. Při práci co dělám jsem čekal velké oděrky, sedřená místa, vrypy atp... Nic z toho se až na dvě malé odřeniny nekoná. Nejspíše v tom, svou roli hraje právě nízká váha, v dobrém smyslu. Uwell Year Neat 2 v ruce skoro ani nepoznáte. Často jsem ho hledal, i když byl celou dobu v kapse. 

Používání

Uwell Yearn Neat 2

Zprovoznění tohohle PODu je zhruba stejně jednoduché, jako u kteréhokoli dalšího. Vycvaknete cartridge, která drží na magnetech, naplníte bočním otvorem schovaným pod gumovým špuntem, necháte chvilku nasáknout vatu, strhnete slídu z kontaktů a můžete bafat. Nic složitého.
Uwell Year Neat 2 má podtlakový spínač a na jeho těle se nenachází žádné tlačítko, stačí tedy potáhnout a zařízení začne fungovat. Náběh je vcelku rychlý, tvorba páry velmi slušná.
Chuť, kterou umí zařízení vyprodukovat, bych zařadil spíše k lehkému nadprůměru. Nenadchne, ale ani neurazí když vezmu v potaz prodejní cenu.

Co mě potěšilo, byla skutečnost že POD má funkci passthrough, tedy vás nechá vapovat při nabíjení. Ovšem zde je jedno ALE! Při nabíjení se baterie dost zahřívá a rozhodně nedoporučuji vapovat když nabíjíte. Nadměrně byste tím zatěžovali elektroniku a ta by časem hřála tak, až by prostě lehla.

Technické parametry

Rozměr: Φ 22.1 mm × 11.5 mm × 102,5 mm
Typ: Open POD systém, znovu naplnitelný
Výkon: 12 W
Nabíjení: USB-C
Kapacita Baterie: 520 mAh
Kapacita Cartridge: 2ml

Uwell Yearn Neat 2 Cartridge

Hodnocení ve své třídě:

Extrémně lehký a kompaktní 
Nízké pořizovací náklady, za málo peněz dostatečná muzika
➕ Po dobu testování bez kondenzátu = suchý provoz
USB-C
Příjemný náustek a potah

Při nabíjení dost hřeje
 

Doporučuje produkt: 65%

Tenhle POD rozhodně není zlý, na to jak malou má baterii překvapil výdrží. Nepochutnám si z něj tak, jako z dalších podobných zařízení, ale koneckonců není chuť nijak mizerná, jen jí prostě není tolik.
Co naopak musím vyzdvihnout je to, že přes to fakt hodně zlé zacházení, prostě funguje a i povrchovka drží. A to i přesto, že na něj párkrát padla ráčna nebo kladivo, pár kapek oleje taky přežil bez poškození. Trochu mě od začátku znepokojuje to zahřívání při nabíjení, ale jeho následky se ukáží až časem. Jako poslední zmíním, že mě vyloženě potěšila absence kondenzátu pod cartridgí. Prostě suchý provoz je u PODů fakt něco, co je nutnost. Uwell Year Neat 2 je dle mého názoru příjemným zařízením, jen pozor ať toho prcka neztratíte hned druhý den.