Přejít k hlavnímu obsahu

RECENZE VAAL Q-Bar jednorázovka od Joyetechu

Zdravím, vítám vás u své první recenze ve spolupráci s Provapery.cz, dnes se podíváme na sérii jednorázových podů Joyetech VAAL Q-Bar. Přesněji na 5 příchutí z této série. 

Abych pravdu řekl, nejsem zrovna zastáncem jednorázových podů, ale o to zajímavější a překvapivější pro mne toto první osobní seznámení bylo. No nebudeme chodit kolem horké kaše a jdeme se podívat jak se to lidem z Joyetech povedlo.

Q-bar

Při první rozbalení na nás vykoukne elegantní zařízení drobných rozměrů (100 mm × 32mm × 20 mm), které slibuje bezúdržbový provoz.

Integrovaná baterie o kapacitě 400 mAh, v kombinaci se žhavící hlavou o odporu 1,2 ohm a 2 ml liquidu slibuje až 500 potahů, s doporučenou maloobchodní cenou 149 Kč to opravdu nezní špatně. No uvidíme jaká je realita.

Mini bar

Ihned po prvním potahu musím uznat, že 17 mg v nicsaltu byla správná volba, velice příjemný, nijak dráždivý hit, naopak nechybí ani takové to správné ťuknutí do plic. Takže v tomto ohledu jsem maximálně spokojený.

Bohužel při delším používání jsem narazil i na pár nedostatků, jedním s nich je náustek, kdy bych řekl, že je kdoví jak pohodlný lhal bych. Absolutně nechápu, proč neudělali jednoduchý symetrický náustek. Tvar bohužel není jediné negativum, během používání jsem si taktéž všiml, že mi horký aerosol opaluje horní ret, což opravdu není něco co by mi umocnilo požitek z vapingu.

Na dolní části zařízení najdeme indikační diodu zelené barvy. Ta má pouze dvě funkce, během potahu se rozsvítí a jakmile dojde k úplnému vybití, rozbliká se. Trošku mě mrzí, že nevyužili možnosti indikovat stav nabití (zelená=nabito, červená=polovina potahů), ale to je jen taková drobnost, nevím co je k tomu vedlo, takže to samozřejmě nezahrnu do celkového hodnocení.

A hodnocení samotného zařízení bohužel i zakončím největší slabinou. Tou je celkový powermanagement. Mojí první výhradou je počet potahů, dle všeho bychom měli dosáhnout až na 500 šluků, ehm spíš ne. Já jsem se dostal na přibližně 350 potahů, což se pořád rovná cca dvěma krabičkám cigaret, což při dnešních cenách znamená téměř poloviční náklady. Bohužel po první stovce jsem začal tahat pomalu až z paty a to je další problém. Po první várce naprosto lahodných a příjemných potahů spadne napětí na baterii, a už to prostě není ono.

Když si to tak shrnu, tak se jedná o fajn zařízení, které má bohužel své mouchy a tak dávám solidních 65 %

No dost bylo negace, aby to nepůsobilo, že to lidem z Joyetech dávám jen sežrat, tak teď se přesuneme k tomu, co je nejsilnější zbraní série Q-bar a to jsou samotné příchutě.

 

Tobacco

Aloe

Jako první se podíváme na klasický tabáček, v popisu prodejce stojí, že se jedná o jemnou tabákovou chuť.

Výrobce nám toho sice moc neřekl, ale ono vlastně ani není o čem.

Jedná se opravdu o jemnou a příjemnou tabáková chuť, ideální pro přecházejícího kuřáka.

Rozhodně se nejedná o žádný macerát, po kterém by vám v puse zůstal pocit, jak kdyby jste vylízali popelník. I pro mne jakožto člověka co neochucené tabáky dvakrát nemusí, je to příjemný, sladký tabáček bez nepříjemných a rušivých pachutí. Rozhodně nemám pocit, že bych kouřil startky bez filtru. Čili mým závěrem je, že ani nenadchne, ani neurazí. Z tohoto důvodu dávám tabáčku 58%.

 

Mint

Mint

Oficiální popis je opět velice strohý a prý nás čeká nasládlá a chladivá chuť máty? Asi se budu opakovat, ale výrobce nám opět neřekl moc, ale zároveň bylo vyřčeno vše podstatné.

Máme tu věrohodnou mátu, s trošku větším podílem chladivosti, než jsme od této bylinky v reálné podobě zvyklí. 

Pro někoho kdo přechází z ochucených cigaret toto bude správná cesta. Myslím si, že se jedná o jednoduchou příchuť na celodenní vaping. Její opodstatnění bych viděl u lidí, kteří se úplně nenašli ani v tabácích, ani v ovocných liquidech. V závěrečném hodnocení použiji již kultovní hlášku not great not terrible, protože tak to prostě je. A proto této příchuti dávám 55%.

 

Mixed Berries

berries

výrobce nám v popisu sdělil, že nás čeká sladká chuť lesního ovoce, překvapivě.

A vlastně má pravdu, ihned při prvním potahu ucítíte velice příjemné a slaďoučké jahůdky. Takové ty drobné lesní, co najdete schované mezi kapradím a borůvčím, po jahůdkách ucítíte výborně zpracovanou malinu a přesně jak si jí představujete, tak to je ta chuť které se dočkáte. A ve finále po výdechu mi ulpěla na patře borůvka, a rozhodně se nejedná o žádnou mdlou borůvku kanadskou, ale takovou tu slaďoučkou drobnou borůvku, které tak rádi ujídáme když obíráme borůvčí.

Tato kompozice se rozhodně řadí mezi ostatní vhodné pro celodenní vaping, velice příjemně sladká, nijak přehnaně výrazná chuť, které se jen tak nenabažíte. Tato receptura mě příjemně překvapila a tak jí uděluji 73%.

 

Watermelon

Watermelon

Výrobce popisům evidentně moc nedá, tak jsme se opět dozvěděli jen strohou informaci "Osvěžující chuť sladkého vodního melounu". No budiž, tak to jdeme rozebrat trošku do detailu.

Vodní meloun je jeden z největších evergreenů ve světě vapingu a už teď můžu říct, že tohle je rozhodně jeden z těch lepších.

Nejedná se o typický holý přeslazený meloun, tato receptura spojuje vodní meloun se žvýkačkovým podtónem, a příjemnou chladivostí.

Pokud bych to měl shrnout, tak se zkrátka jedná o melounové Orbitky. ač to zní jakkoli, tak to rozhodně není špatně. Konečně vodní meloun, který se vám neznechutí po pár potazích. Za mě krásných a zasloužených 75%.

 

Aloe Blackcurrant

Aloe

Výrobce nám v popisuje, že máme očekávat "Osvěžující směs aloe vera a černého rybízu".

Popravdě jsem moc nevěděl co očekávat, ale musím uznat, že první potah mě málem posadil na zadek.

Nečekanou hlavní roli hraje aloe vera, velice příjemně a věrohodně zpracovaná chuť, která funguje naprosto luxusně. Černý rybíz hraje spíše druhé housle a nechává spíše příjemný dozvuk na jazyku.

Tato kombinace se mi neskutečně trefila do chuti a musím se přiznat, že jsem i svůj DL setup odsunul na druhou kolej po dobu prvního dne.

Tato receptura se vskutku podařila a já jsem si svých pár set potahů náležitě užil. Dávám zasloužených 85%. A protože mám rád recenze úplně do detailu, tak jsem si jednoho prcka "rozlouskl" a mrkl se, co najdeme uvnitř.

 

UPOZORNĚNÍ rozebral jsem to já, takže vy už nemusíte, uvnitř zařízení je baterie, která dokáže při špatné manipulaci pěknou neplechu. Toto doma nezkoušejte.

q-bar

Uvnitř zařízení je vlastně vše co jsem čekal, a nic navíc. Drobná baterie se slibovanou kapacitou 400 mAh při napětí 3,7 V, ke které je tenkými drátky připojen atomizér. pod vrstvou jakéhosi molitanu se schovává spirálka kterou tvoří 5 otoček o průměru cca 1 mm. V dolní části zařízení nalezneme podtlakový spínač, na kterém je umístěna mnou omílaná zelená led dioda. A toť vše.

Tak řekl bych, že jsme rozebrali snad úplně vše a tak doufám, že se vám recenze líbila a těším se zase příště.