Přejít k hlavnímu obsahu

RECENZE VAPORESSO MOTI X MINI

Čau všichni, vítám vás u dnešní recenze. Podíváme se na zařízení určené pouze pro RDL (decentní DL) Vaporesso MOTI X MINI, toto AIO zařízení vzniklo ve spolupráci společnosti Vaporesso a jednoho z největších výrobců jednorázových elektronických cigaret MOTI. No, nebudu to okecávat, jdeme se kouknout, jak se tato kolaborace vydařila.

Obsah balení: 

balení

Ihned po rozbalení decentní krabičky na nás vykoukne samotné zařízení, které má v sobě již předinstalovanou 4 mililitrovou cartridge, žhavící hlavu s označením X35 o odporu 0,35Ohmu nalezneme v balení zvlášť. Dále se v krabičce nachází návod, který stejně nikdo nečte, a ultrakrátký USB-C kablík, toť vše.

Rozměry:

Je to vážně prcek, díky svým rozměrům, které jsou 73,3 mm na délku a 25,4 mm v průměru, se krásně vejde i do přední kapsy upnutých kalhot. 

Bohužel, pro nás chlapy, v tomto případě nelze očekávat zvídavé ženské pohledy, na to jsme tu měli Aramax power.

Design a zpracování:

Většina zařízení je z průhledného plastu lehce tónovaného do šeda. Plast samotný je poměrně kvalitní a tvrdý. Pokud tedy nebudete s prckem mlátit o zem, měl by vydržet. Jedinou kovovou částí těla je prstenec z hliníkové oceli, jehož součástí jsou dva otvory sloužící pro přívod vzduchu, prstenec je jediným prvkem, který se liší u různých barevných variant, zbytek zařízení je u všech stejný. Já mám variantu Aegean Blue, a ta je za mě moc hezká a elegantní. Design sám o sobě zaujme asi nejvíc z celého zařízení, skrz průhledné tělo je vidět na destičku obsahující veškerou elektroniku, což je za mě velice hezký prvek, který příjemně uspokojuje mojí zálibu v elektronice. Nad destičkou nalezneme čtvercové spínací tlačítko jantarové barvy. Baterie samotná vidět není, je schovaná za černou fólií pokrytou potiskem. Pokud byste na zařízení hledali displej, tak byste se sháněli marně, žádný displej nemá, a ani nepotřebuje, vzhledem k tomu že si nastavuje výstupní výkon samo adaptivně, ale o tom víc později.

design

Cartridge: 

Cartridge je vyrobená ze stejného průhledného plastu jako tělo zařízení. Její součástí je pevný nevyměnitelný náustek, který mně osobně poměrně vyhovuje, není zbytečně široký ani moc úzký, zkrátka tak akorát. Mám k němu jen dvě výtky. Průhledným náustkem je vidět kondenzát, a to není zrovna prvek, který by se mi líbil, někdo by mohl říct, že si to mám prostě utřít, ale věřte, že po třetím sušení během 10 minut se na to radši vyfláknete a holt se s tím smíříte. Druhý problém opět souvisí s kondenzaci liquidu, náustek je uvnitř rovný a nemá žádné zkosení, tím pádem vám během používání poteče vysrážený liquid do úst, a to opravdu není nic příjemného. To je k náustku asi vše.

Cartridge samotná má objem 4 ml, což je za mě bohatě dostačující. Na spodní straně cartridge najdeme čtyři magnetky, které ji drží uvnitř zařízení, k těm nemám, co dodat. Cartridge nevypadává a drží, jak má. Krom magnetek najdeme na spodní straně gumičku sloužící k plnění. Opět nemám, co dodat, dá se odchlípnout pomocí nehtů, není tedy potřeba devastovat jí pinzetou, krom toho těsní naprosto perfektně. No a pak už tu máme jen otvor pro vložení žhavicí hlavy do cartridge.

 

Žhavicí hlava:

X MINI podporuje pouze jeden druh žhavicích hlav a to jest typ X35 obsahující jednu spirálku vyrobenou z honeycomb meshe, což by mělo být pletivo připomínající strukturou včelí plástev.

Odpor žhavicí hlavy činí 0,35 ohmu, na což odkazuje i označení žhavicího tělíska. Maximální doporučený výkon je 29 W, ale to nám může být jedno, protože, jak jsem již zmínil, výkon si nastaví elektronika sama.

Co se podání chutí týče, nemám moc co vytknout, výraznost je solidní a minimálně v případě ovoce a dezertů dostatečná. Na druhou stranu, kdo by vapoval čisté tabáky na RDL. Prokreslenost chutí je poměrně kvalitní, u všech testovaných příchutí jsem jednotlivé složky našel, i když ne v takové kvalitě, jako jsem zvyklý, ovšem musíme brát v potaz, že se nejedná o DIY zařízení. Co se životnosti týče, dostal jsem se na nějakých 12-14 dní, což je za mě skvělý výkon vzhledem k tomu, že jsem hlavy moc nešetřil a vapoval jsem poměrně sladké ovocné liquidy. 

Žhavicí hlava sedí uvnitř cartridge naprosto perfektně, výborně těsní, a tak jsem se za celou dobu testování nesetkal se sebemenším protečením, za to velký palec nahoru. 

 

Žhavení a přívod vzduchu:

Co se týče spínání, X MINI bohužel nenabízí možnost automatického potahu, žhavení tedy spustíte pouze manuálně pomocí jantarového tlačítka.

Výrobce nás láká na čipset MCU (což není Marvel Cinematic Universe), který nabízí adaptivní výstupní výkon. V řeči běžného člověka by to mělo znamenat, že po každém vašem potažení si elektronika sama lehce upraví výstupní výkon, který si vypočítá podle intenzity potahu a odporu spirálky…

Funguje to? Eh… no… hádám, že asi jo?

Nemůžu říct že bych cítil nějaký zásadní rozdíl, a že by každé potažení bylo jiné. Na druhou stranu, po celou dobu testování jsem dostával příjemně vlažnou, chutnou a hutnou páru bez známek prskání a jiných rušivých elementů.

Takže jo, tahle demo verze TCčka funguje dost dobře a řekl bych, že má svůj podíl zásluh i na životnosti žhavicích hlav. 

Co se týče přívodu vzduchu, jeho nastavení probíhá pomocí otáčení samotné cartridge, což je za mě největší problém celého zařízení. Tuhost je téměř nulová, a tak musíte pokaždé když vyndáte zařízení z kapsy nastavovat airflow znovu, a to je tak neuvěřitelně otravná záležitost, že vás to po třetím kolečku nastavování přestane bavit. A to je škoda, vzhledem k tomu, že jinak jsem, co se týče přívodu vzduchu, maximálně spokojený. při plném otevření máme vzduchu dostatek a hlavu nijak nedusíme, na druhou stranu se dá vzduch i krásně přiškrtit. 

 

Baterie a napájení:

Kapacita baterie činí 1150 mAh, to se mi ukázalo jako hodnota dostačující k celodennímu intenzivnímu používání na jedno nabití. 

K nabíjení slouží USB-C konektor umístěný na spodní straně zařízení, maximální nabíjecí proud výrobce neuvádí, ale v praxi jsem se z nuly do plna dostal za cca hodinu a půl, not bad. 

K indikaci nabíjení slouží LED diody umístěné na spodní straně zařízení. Dioda je jednobarevná, a tak indikace probíhá pomocí blikání. Nejedná se však o jednoduché světýlko svítící skrz dírku v šasi, jak jsme zvyklí, světlo je rozptýleno po celé spodní straně zařízení okolo nabíjecího konektoru.

Proto neřeknu tomuto zařízení jinak než „světluška“, spodní strana zařízení prostě svítí jak prdelka světlušky, a to je boží.

baterka

Závěrečné hodnocení: 

Já jsem si X MINI dost oblíbil (kromě toho otřesného názvu), ač jsem se opravdu hodně vytáčel kvůli provedení airflow, asi jsem schopný tento neduh odpustit. Když tohle překousnu, dostal jsem kompaktní zařízení, které podává velice solidní chuť, a to po nadprůměrnou dobu díky adaptivnímu nastavení výkonu. Zařízení krásně těsní, nikde neteče a v kombinaci s celodenní vydrží na baterii tak nemusím téměř nic řešit. A navíc to boží světýlko, co svítí jak prdelka světlušky. S cenovkou okolo 550,- kč? Pokud jste začátečník nebo si jen chcete vyzkoušet decentní DL, nevím, na co ještě čekáte. 79%

 

Hodnocení ve své třídě:

➕ Cartridge perfektně těsní
➕ Životnost žhavící hlavy 10-14 dní
➕ Solidní podání chutí
➕ Subjektivně: Originální design
➕ "Svítí jako prdelka světlušky"

➖ Nelze vyměnit náustek
➖ Kondenzát z náustku může téct do pusy
➖ Moc jemné a volné nastavení přívodu vzduchu

Moti