Přejít k hlavnímu obsahu

RECENZE VOOPOO Doric Q

Co je malé, to je hezké. A když je to hezké zároveň i výborně funkční, je to radost. Vítám vás u dnešní recenze, ve které se podíváme na maličký POD od VooPoo. Má název Doric Q, je kulatý, roztomilý, k dostání v sedmi jasných barvách a… Jen pojďte číst dál.

Skoro to vypadá, že hospodářská soutěž v segmentu POD systémů je vlastně jen snaha vyrobit co možná nejmenší zařízení, kterému nechybí žádné potřebné funkce, ale zároveň ani nedisponuje ničím navíc. Doric Q je přesně takový a myslím, že se zařadil do své kategorie velmi dobře.

doric

Balení je základní přesně jako samotné zařízení. Doric Q, cartridge VooPoo ITO s integrovanou 1Ω žhavící hlavou a manuál. 

Hned v začátku si postesknu po cartridgi s výměnnou žhavící hlavou. Tu si totiž můžete dokoupit pod označením VooPoo ITO-X a do ní pak zasunout (nešroubovat) jednu ze čtyř možných variant žhavících hlav. Já bych ji ale raději viděla rovnou v balení.

Nejen kvůli širšímu výběru odporů od RDL po skvělé MTL, ale i proto, že je prostě lepší měnit jen hlavy a ne pokaždé celé plastové pody, kvůli který pláče naše planeta ještě o trochu víc.

Doric

Doric Q je roztomilý drobný váleček, který se schová i do nejmenší dámské dlaně, je vyrobený z barevného polykarbonátu, který je “obalený“ průhledným PCTG, díky kterému propůjčuje hulítku neobvyklý design. I přes hladké plastové tělo POD v ruce neklouže, na stole necestuje a je lehoučký jako pírko. Nabíjecí konektor USB-C se mohl klidně nacházet na spodní straně a zbytečně tak nerušit vizuální dojem z boku, ale co už. Kromě konektoru na těle zařízení tkví jen LED dioda, která svítí zeleně při potahování, modře září při nabíjení, laškovně zeleně mrkne při vložení cartridge, ale i vyděšeně zasvítí při zkratu nebo přehřátí. POD totiž disponuje obvyklými ochranami proti přebití, podbití, zmíněnému přehřátí, i proti příliš dlouhému potahu. Stav baterie podle LEDky nepoznáte, ale vzhledem k dvoudenní výdrži mi to nepřipadá jako významné mínus.

Baterie s kapacitou 800 mAh (jak ji do toho prcka nacpali?) je fantazie, vaping s odporem 1 ohm po celé dva dny není žádný problém a nabíjení z mrtva do plna za plus mínus hodinku je fajn. Co mě těší, je funkce stabilního výkonu, což v překladu do lidštiny znamená, že bez ohledu na stav nabití baterie dostanete potah vždy přesně takový, jaký chcete, respektive jakého je žhavící hlava schopna.

Poslední potah před smrtí baterie je stejný jako ten první po plném nabití a to si zaslouží bod navíc.

Jako malý bonus ještě zmíním funkci passthrough, tedy možnost vapování během nabíjení. “Dorek“ vás tedy nenechá ve štychu v podstatě nikdy.

 

Jak jsem zmínila v úvodu, cartridge můžete použít s integrovanými i výměnnými žhavícími hlavami, jejich specifikace si můžete omrknout tady:

VooPoo ITO-X cartridge, výměnné žhavící hlavy, objem 3.5 ml, odpory: 0,5 Ω, 0,7 Ω, 1 Ω, 1,2 Ω 

VooPoo ITO cartridge, integrované žhavící hlavy, objem: 2 ml, odpory: 1 Ω / 1,2 Ω.

Osobně preferuji ITO-X, má větší kapacitu (ne že by snad ty 2 ml byly pro MTL málo), nevyhazuji pokaždé celý pod a jako bonus mám odpor 0.7 ohmu, který mi tady sedl nejvíce a nejlépe mi z něj chutná. U odporu 1 ohm jsem při složitějších chutích měla problém jednotlivé složky rozeznat, vše spíš splývalo a chuť byla trochu jalová. Protože není možnost si nastavit výkon ani regulovat přívod vzduchu, je správný výběr odporu to jediné, co vám podání chuti může zachránit. Půlohmová hlava na RDL je za mě jasný chuťový přeborník, ale RDL potah není můj šálek vapingu, takže jsem si spokojeně celé testování probafala se sedmičkou.

Tím se dostáváme k výdrži, která je (hele, už zase?) nad očekávání dobrá. V rámci testování liquidu do další recenze jsem měla dokonalý přehled o tom, kolik toho hlava odžila a protože lahvička má objem 60 ml a liquid už se krčí na dně v posledních kapkách a hlava je pořád v cajku, hodnotím to jako moc dobré. Vyměním tu hlavu spíš kvůli změně příchuti než kvůli její životnosti. 

Dorc

Jak je ale dobrá výdrž hlavy, tak je špatné plnění cartridge. Jsem poměrně trpělivý člověk a jen tak nějaké plnění podu mě nerozhodí, ale u tohohle jsem nadávala jako špaček. Boční otvor v cartridgi je minimalistický a úplně na prd. Naplnit pod z chubby gorilla lahvičky je práce pro vraha, stála mě hodně zbytečně vyteklého liquidu, nervy, půl tabulky sežrané čokolády a dokonce i naději, že přijdu na to, jak to naplnit bez problému. Nejde to. Plnila jsem z 10ml lahvičky s úzkou špičkou, kterou lze do otvoru krásně zapíchnout a při citlivém zmáčknutí lahvičky nepřijde ani kapička nazmar. Palec dolů, koho baví přelívat náplň z originální lahvičky jen kvůli hloupému otvoru? Nikoho.

Posledních pár detailů, které jsem do proslovu nenacpala; maximální výstupní výkon je 17 W, automatický potah funguje na výbornou, kondenzát jsem během testování nezaznamenala ani náznakem. Vzhledem k pořizovací ceně, kterou vám samozřejmě tady nemůžu prozradit, je to sakumprásk super zařízení!

 

Hodnocení ve své třídě:

Kapacita a tedy výdrž baterie
➕ Vyměnitelné žhavící hlavy s dobrým výběrem odporů
➕ Design, neklouzavý povrch, hmotnost

V balení zamrzí cartridge s integrovanou hlavou (a žádná náhradní)
➖ Chutě složitějších liquidů jsou poněkud mdlé
➖ Plnění je zkouška (ne)šikovnosti

 

Hodnotím 90 %, tohle se vážně podařilo!

doric