Přejít k hlavnímu obsahu

RECENZE VOOPOO VINCI 3

Nazdárek u další pondělní nalejvárny. Tentokrát se nám do redakce zatoulal elegán od světoznámého výrobce VooPoo. Vinci 3 je nejnovější přírůstek ve své modelové řadě a láká na malé rozměry, rozmanité možnosti přizpůsobení vapingu přesně na (vaši) míru a velkou baterii.

Kočkopes alias MOD POD dorazil v barvě Aurora Red, dále jsou v nabídce ještě čtyři provedení. Tři varianty mají matně černý kovový rám a barevné plastové přední a zadní panely v lesku, zbylé dvě verze jsou pak (což mému oku osobně lahodí více) provedeny kompletně v dané barvě zmíněných panelů, rám tedy nijak nekontrastuje a dojem ze zařízení je o chloupek honosnější. 

V balení najdete kromě samotného zařízení také cartridge s objemem 4 ml, výměnné žhavicí hlavy PnP, z nichž jedna je model TW30 o odporu 0.3 Ω pro potah do plic a druhá DW60 s odporem 0.6 Ω pro MTL. Do sbírky v šuplíku si pak přidáte ještě kablíček s USB-C a u kafe si můžete přelouskat uživatelskou příručku.

Vinci slash Oxva

První dojem z Vinciho je příjemný. Na stole se tváří docela majestátně, lesklé panely působí opravdu elegantně a tělo ze zinkové slitiny dodává bytelný dojem. Ačkoliv se jedná o zařízení s podstatně vyšší kapacitou baterie, než je u podobných zařízení zvykem (1800 mAh už vám prostě něco vydrží), pořád je to prcek s rozměry 101,3 mm x 30,5 mm x 21,6 mm. V ruce se dobře drží, neklouže a je lehký. Spodní strana je lehce pogumovaná a tak při postavení zařízení na stůl nemusíte mít strach, že se vám prcek jen tak sám sklouzne a nabije si nos. Tedy spíš tlačítko.

To totiž poměrně výrazně vystupuje z těla a ačkoliv se příjemně tiskne, je tak trochu na nervy jdoucí.

Ale o tom až níže. Na stranách jsou dostatečně velké otvory pro vzduch, který lze PERFEKTNĚ regulovat posuvným vroubkovaným kolečkem. A na jednom boku též čučí konektor USB typu C pro nabíjení a na boku druhém tkví černobílý displej. Mrzí mě, že výrobcům ty dírky pro nabíjení pořád nestojí za to je zašpuntovat kouskem gumy, moc rádo se tam totiž usazuje jakékoliv smetí, s kterým se zařízení setká…

Žhavící hlava se nešroubuje, stačí ji do cartridge pouze zasunout a tu pak jednoduše zacvaknout do zařízení. Magnety drží cartridge extra pevně, nijak se neviklá, neštěrchá a dokonce ani při pádu na zem (promiň, můj Vinci) nemá snahu vyskočit na soukromou procházku. Plnění je řešeno vrchem, což znamená pohodlí bez nutnosti pokaždé vyndat cartridge, vytáhnout špuntík, však to znáte. Tady jen mírným tlakem na širší stranu "odlomíte" náústek (ne abyste ho opravdu lámali!), napíchnete lahvičku skrz silikonovou membránu a můžete dolít, co hrdlo ráčí. Díky kompletně průhledné cartridgi a šikovnému okénku na zařízení máte vždy dokonalý přehled o stavu šťávy. Náustek je maličko větší než u klasických PODů, ale příjemný a rychle se na něj dá zvyknout.

Vinci disassembled

Žhavící hlavy PnP jsou velmi známé, běžně dostupné a nabízejí širokou škálu odporů snad pro úplně každého vapera. Vinci podporuje rozsah 0.15-3.00 Ω a regulace vzduchu vám nebude házet klacky pod nohy, respektive klacky do potahu. S citlivým přístupem si vyladíte potah na milimetr přesně tak, jak chcete. Regulační kolečko nemá tendenci se samovolně otáčet a poskytne vám jak naprosto uškrcený potah, tak krásně volné bafáníčko do plic. Výdrž hlav s odporem 0.3 a 0.6 Ω byla během testování velmi dobrá, obě hlavy odpařily přes 40 ml liquidu a stále jsou obě v kondici. Chuť je příjemná, poměrně prokreslená, u ovoce a dezertů dostatečně sladká a mírně tlumeně odpovídající tomu, co mi podávají motací atomizery. Jedinou výtku mám k chuti při úplném začátku testování. Od prvního naplnění jsem se celý týden nemohla zbavit podivné umělohmotné pachuti, která narušovala každý potah a hodně mě otravovala. Po výměně žhavící hlavy a prolití zhruba 20 ml výrazné dezertovky byla naštěstí pachuť pryč. Bohužel si musím povzdechnout nad kondenzátem, který se tvoří v prostoru u kontaktů se žhavící hlavou, vytřít tohle místečko při DL vapingu je nutnost i několikrát denně. Škoda.

Co se týče výdrže baterie, nemůžu říct ani slůvko negace. Kapacita 1800 mAh je v takovémto zařízení obří a výdrž i při 0.3Ω hlavě a výkonu mezi 28-35 watty po celý den byla úplně v pohodě. Při MTL vapování mi Vinci dělal společnost klidně dva dny bez nutnosti dobíjení, což je velký dobrý. Z nuly na 50 % jsem Vincka nabíjela 35 minut a do plných pak uběhla zhruba hodina. Ano, nabíjení je poněkud delší, než je u podobných kapesních hulidel zvykem, ale ta kapacita, vážení. Když to vydrží pařit dva dny, musí to pak logicky hoďku a půl nabírat dech, ne?

Abych nezapomněla na zmíněné žhavící tlačítko. Vystupuje z těla zařízení možná víc, než bylo skutečně třeba. Sic se skvěle tiskne, zařízení bleskově a bezchybně reaguje (což se nedá říct o automatickém potahu), při nešikovné manipulaci ho stisknete tak 136x denně naprosto omylem. A nechávat zapnuté a nezamčené zařízení v kapse nebo tašce vám mimochodem vůbec nedoporučuji.

Vinci na zemi

Dostávám se k funkcím, které Vinci spolehlivě umí. Pětiklikem klasicky zapnete, trojklikem se dostanete do režimu nastavení výkonu, který skýtá rozsah 5-50 W po celých jednotkách, dále si pak čtyřklikem zobrazíte možnosti uzamčení tlačítka, reset potahů nebo vypnutí zařízení, což potvrdíte dlouhým stiskem. Automatický potah je přítomen, avšak jeho funkčnost je rozporuplná; při všemožném nastavení vzduchu i použitém odporu není vhodné ho doporučit. Já osobně jsem z něj zklamaná.

Displej velikosti 0.69" zobrazuje odpor žhavící hlavy, výkon ve wattech, počet potahů a indikační ikonu baterie včetně procent. Hnidopich jako já se pozastaví nad zbytečným "rámečkem" displeje, který při jeho zhasnutém stavu vyvolává dojem větší zobrazovací plochy, než jaká skutečně je. Zbytečné plýtvání místem na boku zařízení, proužek displeje by mohl být klidně užší.

Celkově je Vinci 3 dobrý stroj pro začátečníky, ale i zběhlé vapery, překvapí kapacitou a výdrží baterie, chutí i vydrží žhavících hlav, nepotěší autopotahem a po designové stránce možná nepadne každému do oka. Hodnotím ho jako spolehlivý přístroj na každodenní použití se solidní možností najít si přesně to své a vapování beze strachu z nedostatku baterie i liquidu. Ve své kategorii si odnáší pěkných 74 %.

Hodnocení ve své třídě:

Kapacita baterie
Nastavení airflow
➕ Kvalitní zpracování

➖ Automatický potah
Počáteční podivná pachuť
➖ Vyšší kapacita baterie vyžaduje delší nabíjení