Přejít k hlavnímu obsahu

RECENZE VOOPOO Vinci Pod kit

Dnes se spolu podíváme na další skvělý kousek od známého výrobce VOOPOO. Je jedno jestli jste úplný začátečník a bude to vaše první elektronická cigareta nebo už máte nějaké zkušenosti. VOOPOO VINCI POD je naprosto jednoduchá záležitost, která rozhodně stojí za zmínku a za vyzkoušení.

Balení

VOOPOO VINCI POD Kit k Vám dorazí v měkké krabičce, na které jsou vypsány téměř všechny podstatné informace o zařízení. Snad jediné, co zde chybí, je informace o objemu cartridge. Pokud by to někoho zajímalo – objem je 2ml.
Jakmile krabičku otevřu a vytáhnu z ní druhou krabičku, vykoukne na mě nejnovější verze VINCI POD Kit od VOOPOO. Pod samotnou elektronickou cigaretou už se nachází další příslušenství, kterého není moc. Nalézá se zde pouze USB-C kabel a manuál. Toť vše, žádná cartridge navíc se nekoná.

VOOPOO VINCI POD obsah balení

Zařízení

Tato elektronická cigareta disponuje baterií o kapacitě 800mAh kterou nabíjíte přes USB-C port. Nemusíte tedy 3x otočit USB kabel, než ho vrazíte do příslušného otvoru. Na boku baterie se nachází posuvný ovladač přívodu vzduchu, výstupek na něm svádí k tomu, myslet si že, je tam tlačítko pro vypínání / zapínání / žhavení. No, chyba lávky, nic takového zde není.

VOOPOO VINCI POD Gene chip

Na druhé straně je poměrně zásadní věc a tou je otvor pro přívod vzduchu k podtlakovému spínači, ten doporučuji rozhodně nezacpávat, tyhle spínače jsou háklivé na správný průchod vzduchu. Takže ze začátku hlídat kam dáváte prsty.

Na čelní straně zařízení je do nápisu „Gene“  implementována indikace stavu nabití baterie. Klasicky se zde střídá zelená (100-60%), modrá (59-20%) a červená barva (19-0%) ve smyslu „plně nabito - jsi cca v půlce - fofrem k nabíječce“.

Bohužel je, aspoň pro mě, velmi smutné, že Vinci POD nedisponuje funkcí "passthrough". Tedy není možnost v klidu bafat při nabíjení.

Mimochodem, ad nápis „Gene“, tenhle prcek v sobě má Gene chip, tzn. rychlé náběhy žhavení, konstantní výstup a dobře  fungující ochrany proti všemožným nepříjemnostem.

VOOPOO VINCI POD Cartridge

Cartridge je už zasazená v zařízení, její objem je 2ml a VOOPOO se chlubí inovativním řešením proti protečení liquidu. Faktem je, že se nechlubí jen tak pro nic za nic. Je to první zařízení v kategorii POD, kde jsem se nepotkal s jedinou kapkou liquidu nebo kondenzátu za celou životnost cartridge. Která zatím drží již 20 dní bez problémů, jen doplnit, nabít a jede se.

Plnící otvor je zatěsněn gumovým špuntem a je dostatečně prostorný i pro lahvičky s širokým kapátkem. Evidentně se tu řídili heslem „ani kapka liquidu na zmar“. Musím pochválit to, že cartridge v zařízení drží velmi pevně, není tedy šance, že byste ji někde vytratili nebo se potkali se špatným kontaktem s baterií.

​​VOOPOO VINCI POD 2ml Cartridge

Ještě v krátkosti, co se týče barevného provedení a kvality materiálů. Barevné varianty jsou vhodné jak pro dámy tak pořádné chlapy, mnou testovaná verze se jmenuje "Aurora Pastel". Materiál je velmi příjemný a budí opravdu dobrý dojem, samotná ergonomie je za mě dobře promyšlená a tohle je prostě elektronická cigareta, co padne do ruky, ať už jste levák nebo pravák.

Používání

Po nabití zařízení, což je díky USB-C rychlovka během ranní kávy, nacvaknu naplněnou cartridge a můžu vapovat až do alelujá.
Jako první mě zarazil absolutně bleskový náběh, rád bych ho změřil, ale nedisponuji potřebným vybavením. Takže „podle huby“ je to odhadem pod čtvrt sekundy.
Chuťové podání je, na to ,že je to POD, excelentní. Pára je při mém nastavení vzduchu, což je ze ¾ uzavřené, příjemně teplá, chuťově věrná a vlastně poprvé jsem u PODu měl pocit, že musím liquid naředit čistou bází, jak výraznou chuť dokázal tento prcek vykreslit. 

Technické parametry

Rozměr: 24 x 14 x 93mm
Kapacita baterie: 800mAh
Výkon: až 15W
Kapacita cartridge: 2ml
Odpor žhavicí hlavy: 0,8ohm

Hodnocení ve své třídě:

➕ Dobře těsní, neprotéká liquid
➕ Slušná výdrž baterie
➕ Rychlý náběh žhavení
➕ Citlivý spínač potáhnutí
➕ Regulace nastavení vzduchu

➖ Nelze používat v průběhu nabíjení
➖ Poměrně chudé základní balení (nemá extra cartridge)

 

Doporučuje produkt: 84%

Do karet hraje této elektronické cigaretě hlavně nadstandartní podání chuti, rychlo-nabíjení pomocí USB-C a bleskový nástup žhavení. Naopak zamrzí absence passthrough funkce a náhradní cartridge v balení. Jinak mohu zařízení s klidem doporučit jakémukoli začátečníkovi, rozhodně nebude zklamán a za vložené prostředky se mu dostane velmi kvalitního výrobku. Ani pro zkušené vapery není VOOPOO VINCI POD krok vedle.