Přejít k hlavnímu obsahu

Šlukuje se elektronická cigareta ?

Pokud jste zkušeným uživatelem elektronických cigaret, tato otázka vás pravděpodobně rozesmála.  Tuto otázku, ale  často slýcháváme od kuřáků, kteří by rádi začali vapovat.  Pokud jste to zrovna vy a nemůžete nikde najít dobrou odpověď tak čtěte dále!

Šlukování znají kuřáci cigaret, ale ne všichni kuřáci. Pokud jste zvyklí na doutníky nebo dýmku, pravděpodobně už roky kouříte bez šlukování, takže otázka zda byste měli elektronickou cigaretu šlukovat je rozumná. Dobrou zprávou je, že neexistuje žádná správná nebo špatná odpověď. Elektronické cigarety jsou velmi flexibilní a můžete je použít jakýmkoli způsobem, který vám vyhovuje.

Co jste kouřili?

Jednou z klíčových věcí, kterou si musíte zapamatovat, je, že vaping není totéž jako kouření, je to náhrada za kouření. To znamená, že cílem je co nejvíce napodobit pocity a zkušenosti s kouřením. Nezáleží na tom, co jste kouřili aby vaping fungoval pro vás, musí to být co nejblíže tomu, na co jste zvyklí.

Většina vaperů jsou lidé, kteří chtějí snížit počet cigaret, které kouří, nebo dokonce úplně přestat kouřit. Cigarety jsou nejvíce návykovým způsobem, jak dlouhodobě užívat nikotin, a to z několika důvodů. Za prvé, způsob, jakým je tabák zpracován, vytváří řadu dalších chemikálií, které interagují s nikotinem a vytvářejí vetší závislost. Zadruhé, kuřáci cigaret šlukují. Nasávají kouř hluboko do plic, takže nikotin a další chemikálie jsou dodávány do krevního řečiště velmi rychle. Všechno ostatní co je v kouři samozřejmě zůstane v plicích, což je špatná zpráva!

Chcete-li nahradit cigarety elektronickou cigaretou, je nejlepší dělat přesně to samé - šlukovat páru, jakmile se dostane do úst. Dostanete tak velmi podobný pocit jako při kouření, takže je méně pravděpodobné, že vám bude chybět. Zároveň je to mnohem bezpečnější, protože nevdechujete horké, často toxické plyny a částice spáleného tabáku. Pára z elektronické cigarety obsahuje  malé kapičky chemikálií, z nichž většina je schválena pro použití v inhalačních lécích, a vaše plíce si s nimi snadno poradí.

Ale co nikotin?

 Bude to stále absorbován plícemi? Ne, fakt ne. E-cigarety dodávají nikotin jiným způsobem než tabákový kouř většina se ho vstřebá ústy, proto se do krve dostává pomaleji, což muže být problém pro kuřáky, kteří s vapingem začínají. Řešením je vapovat průběžně stabilnějším tempem - místo toho, abyste si jednou za hodinu dali tucet šluků, dejte si jeden nebo dva častěji.

Pokud jste kuřák doutníků nebo dýmek, skutečnost, že se nikotin vstřebává do úst, je dobrá zpráva. To znamená, že budete mít stejný pocit jako při kouření.

Další výhodou neinhalování je, že získáte plnou výhodu chuti vašeho e-liguidu. Rozmanitost příchutí je jednou z nejlepších věcí na vapingu a je škoda si je nechat ujít. Držení páry v ústech, jako při kouření dýmky nebo doutníku znamená, že zachytíte každou poslední nuanci jakékoli příchutě, kterou váš e-liquid má. 

Pro bývalé kuřáky cigaret to však nejsou úplně špatné zprávy . Protože většina kuřáků cigaret používá inhalační styl „z úst do plic“, st pokud k vapingu použijete stejný styl o zážitek nepřijdete. 
 

Jediní lidé, kteří se snaží získat plnou chuť, jsou vapeři, využívající styl vapingu “přímo do pac “ a ti se více zajímají o množství páry. Musí pak používat mnohem vyšší koncentrace příchutí.

Máte z vdechování páry obavy? 

Častými obavami z vdechování páry  jsou jakékoli možné důsledky na naše zdraví. K tomu přispívá hlavně nezodpovědné  podávání zpráv. Jsme bneustále bombardováni strašidelnými novinkami o nejnovějším imaginárním nebezpečí vapingu. Už ani nevím, kolikrát jsme viděli šílenství, které křičelo „Není bezpečné inhalovat nic kromě čerstvého vzduchu!“ Upřímně řečeno, je to směšné. Po celou dobu vdechujeme věci, které nemají čerstvým vzduchem nic společného.  Pokaždé, když máte sprchu, vdechujte vodní páru. Pokaždé, když ucítíte lahodnou vůni slaniny, vdechnete stovky složitých organických sloučenin. 

Téměř každý, kdo si koupí e-cigaretu, to dělá proto, že chce přestat kouřit. Pokud je způsob, jakým vapujete, dostatečně uspokojivý, abyste toho dosáhli, funguje to!