Přejít k hlavnímu obsahu

Příchutě e-liquidů mohou zachraňovat životy

Doktor Konstantinos Farsalinos je nejplodnějším výzkumníkem v oblasti vapingu a je prvním, kdo identifikoval mnoho nedostatků v anti-vape výzkumu. Je zároveň výjimečně aktivní při prosazování příchutí e-liquidů, jako nástroje ke  snižování škodlivých dopadů způsobených tabákem, za účelem záchrany životů a na toto téma vydal komplexní dokument. 

Zpráva Dr. Konstantinose Farsalinose o příchutích e-liqudů s názvem: Vliv příchutí e-liquidů na  snižování škodlivých dopadů způsobených tabákem za účelem záchrany životů zkoumá vědecké důkazy, poznatky spotřebitelů, rizika a regulační úvahy související s příchutěmi elektronických cigaret. Studie došla k závěru, že omezení příchutí by mohlo vážně snížit potenciál těchto inovativních produktů.

Doktor Farsalinos se nedávno zúčastnil webináře na propagaci své zprávy o příchutích, kde zároveň představil Dr. Delona Humana, Dr. Kgosi Letlape, profesora Heina Stövera a Charlese Gardnera.

 

webinář

Doktor Farsalinos prozkoumal více než 340 publikací zabývajících se příchutěmi e-liquidů. Došel ke zřejmému závěru, že příchutě elektronických cigaret jsou „neoddělitelně spjaty“ právě s kuřáky, kteří přestávají kouřit. Jeho zjištění ho vedla k závěru, že ochucené e-liquidy by měly zůstat cenově dostupné.

Dobře regulované používání příchutí může a mělo by být považováno za cenný nástroj, který pomáhá předcházet nemocem a zachraňuje životy dospělých kuřáků, kteří nemohou nebo nechtějí přestat kouřit sami nebo s pomocí jiných schválených metod.

Nacházíme se na křižovatce, kde se zákonodárci chystají popřít důkazy, které ukazují, že příchutě elektronických cigaret pomáhají kuřákům přejít na produkty, které nesou jen zlomek rizika hořlavých cigaret, čímž předcházejí nemocem a zachraňují životy. Pokud by byly zákazy schváleny, vedlo by to k růstu černého trhu nebo by to spotřebitele dovedlo zpět k tradičním cigaretám.

 

Farsalinos tvrdí, že aromata hrají zásadní roli při pomoci kuřákům přestat kouřit. Přitom ochucené nikotinové žvýkačky a další produkty jsou schváleny. Jsou také na oficiálním seznamu základních léků WHO, ale příchutě elektronických cigaret jsou považovány za něco špatného.

Zpráva mino jiné poukazuje i na zastrašovací a „ metodologicky chybné “ studie, které se používají k útokům na ochucené e-liquidy.

Zpráva Dr. Konstantinose Farsalinose je k dispozici ke stažení zde.