Přejít k hlavnímu obsahu

RECENZE Lost Vape - Ursa Nano Pro

Nazdárek! Zase je tu čas na další recenzi a tentokrát nás čeká docela příjemné zařízení. I když se opět jedná o základní POD systém, jsem po testování spokojená a nedávám ho na dlouho z ruky. A o čem že bude řeč? Na stole mi přistála starší ségra ze stáje Lost Vape, Ursa Nano Pro. Žádné zdržování, jdeme na to!

Ursa Nano Pro

Byla jsem poctěna verzí ve fialovém provedení, vy si můžete vybrat z dalších osmi barev. Tělo zařízení je z eloxovaného hliníku s lesklým finišem, což slibuje dobrou otěruvzdornost a elegantně působící vzhled. Můžu vám říct, že tenhle kousek vám ostudu neudělá.

V balení kromě próčka najdete také dvě cartridge, jednu s integrovanou žhavicí hlavou o odporu 0.6 ohmu, a druhou na výměnné žhavicí hlavy, za což si Lost Vape zaslouží malé bezvýznamné plus. Od výrobce dostanete hlavu s odporem 0.8 ohmu a dokoupit za pár drobných můžete ještě odpor 1 ohm. Kdo nachází smysl v nošení e-cigarety pověšené na krku, ocení přítomnost gumového kroužku s poutkem a klíčenky.

Není to tak kůůl jako zlatý řetězy, co nosí rappeři, ale praktický to u takovýho prcka do jistý míry být asi může.

Nakonec v krabičce trůní už jen nezbytné čtení a šlus.

Ursa Pro

Pokud nejste trubky jako já a nezapomenete nechat naplněnou cartridge alespoň několik minut nasát, aby se vám z vaty nestal během vteřiny asfalt, budete překvapeni, jak dobrou chuť můžete z tovární hlavy dostat. Už tady (a ještě párkrát později) musím naťuknout, že mi Ursa Pro svým provedením a funkčností, jako i právě podáním chuti, ohromně připomíná POD Oxva Xlim V2.

Nenápadně ještě jednou narazím na (čistě subjektivně) líbivý design tohohle hulítka. Když jako žena vapuji ve společnosti, ráda používám zařízení, která lahodí oku a obouchaná cigárka s patinou mám „jen na ven“. Tenhle prcek vypadá příjemně, je drobný a v ruce podle mě působí slušně. Mám ve zvyku držet PODy mezi dvěma prsty jako klasickou cigaretu a tady to jde skoro úplně v pohodě. Skoro. Ursa má lesklý povrch, který je za všech okolností studený jako psí čumák (protože hliník, no) a taky občas poněkud klouže. Párkrát jsem měla zástavu srdce, když mi div nevypadla z ruky, ale po dvou dnech používání jsem získala grif, jak s ní manipulovat, abych ji neházela po zemi a vapování už je těžká pohoda.

Ursa PRo

Na „přední“ straně je maličký OLED displejík (přesně takový, jaký má Oxva), na kterém se dozvíte, na kolik wattů trápíte spirálku, kolik baterie už je nenávratně pryč, jaký odpor má žhavicí hlava a kolik bafů vám prošlo plícemi. Hned pod displejem je fire button, který je takřka stejný jako u již několikrát zmíněné Oxvy. Je vroubkované, výborně se tiskne a jen nenápadně vystupuje z těla zařízení.

Na bradě se směje nápis Nano Pro a konečně:

Chlouba celého próčka, pulsující nápis URSA vyvedený v podobě maličkých teček, které při každém potahu zasvítí.

Nevím, jaké barvy jsou u ostatních variant, moje diody jsou růžovo-fialkové. A neprobouzí se k životu jen při potahu, ale taky krátce blikne při vložení cartridge a vytrvale dýchá barvami při nabíjení. To probíhá dnes již klasicky přes USB typu C, snese 5V a 2A, konektor je na spodní straně. Nabito z mrtva do plných mám asi za 50 minut, což mi přijde fajn. Integrovaných 900 mAh mě pak nenechá ve štychu po celý den, kdy Ursa slouží jako „vedlejšák“, bafám z ní na střídačku s druhým zařízením.

NanoproNano Pro

Poznámku si ještě zaslouží airflow šoupátko, které je poměrně k vzteku; tak snadno s ním pohnete, i když nechcete, že budete mít chuť ho zapříčit kusem párátka. Nebo zalepit lepidlem. Jenže pak byste měli asi moc utažený potah, hehe. Tady, milí a milé v Lost Vape, palec dolů, šoupátko je moc šoupací a to bude nejednoho vapera rozčilovat. Mimochodem, utažený potah tu nehledejte, je to dost volné emtéelko, utažené déelko, prostě takové lážo plážo tahání. I samotný výrobce avizuje spokojenost MTL volnobafařů a RDL potahovačů. Na zadku Ursy už najdeme jen nápis Lost Vape. Mimo svítivého URSA bych se bez těch označkování klíďo píďo obešla, ale asi je potřeba aby bylo jasné, co je to zač, i za cenu narušení jinak čistého a pěkného designu.

Nano Ursa

Co mě zklamalo, je výdrž výměnných hlav. Jako by snad vyměnitelnost vykoupili výdrží, která je docela hrozná. Do 2,5ml tanku jsem lila ovocné mixy, žádné tabáky, maceráty a jiné prasoextrakty, které negativně působí na vatu i spirálu, ale stejně mi obě hlavy vydržely 5-6 dnů a prolila jsem zhruba 40 ml liquidu. Pro zajímavost, integrovaná cartridge se nedala zastrašit více než dva týdny, odhadem přes 80 ml liquidu a chutná z ní pořád fajnově.

Ursa Nano Pro

Konečně se dostávám k jádru pudla. Tedy recenze. Ursa Nano S versus Pro. Po názvu skoro stejné, přesto reálně dost jiné. Esko oproti Pro je slabší s výdrží na jedno nabití, ale je o kousek menší a lehčí. Pro je příjemnější do ruky, ale klouže, Esko má super milky touch povrch. Pro je díky displeji tak nějak automaticky o level výš. Super zprávou je, že cartridge Ursa jsou vzájemně kompatibilní, takže není problém si třeba při vybití baterie přehodit z Eska do Próčka a jet dál. Výkon u S verze je max. 16 W, u Pro 25 W. V recenzi Eska jsem psala, že mám po určité době pocit, že mi vapování z ní prostě nestačí, i s 20mg koncentrací nikotinu jsem tahala každou chvilku a uspokojení exkuřáka nic moc. Próčko je mi v tomto ohledu blíž, sice taky není top strop, hurá, hop, ale v klidu budu výhradně z ní vapovat od rána do večera a budu v cajku.

Hodnocení Lost Vape Ursa Nano Pro

➕ hliníkové tělo, design
➕ výdrž na jedno nabití, rychlost nabíjení
➕ displej

➖ životnost výměnných žhavicích hlav
➖ kluzký povrch těla zařízení
➖ šoupátko si dělá co chce, kdy chce

Když to shrnu, tahle věcička působí jako nedotažená kámoška Oxvy Xlim V2, v době testování to byly moje každodenní parťačky. Ursa Nano Pro má několik pro, díky kterým dostává svému názvu, ale bohužel má i pár much. Ty by výrobce mohl vychytat a přivést na trh třeba Ursa Nano Ultra, která by si mohla vysloužit víc než 60 %.

Ať vám to dýmí a zase příště čau!